Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag követelhet-e pénzt...

Jogilag követelhet-e pénzt tőlem az exem?

Figyelt kérdés
6 hónapig voltunk együtt. Mivel nekem nem volt munkám, ő tartott el. Munkát kerestem folyamatosan, de nem találtam. Most, hogy szétmentünk, pénzt követel rajtam, mert szerinte ennyibe voltam. (kb 2 millió ft) Ezt megteheti? Jogos ez a követelése?? Mivel tudná bizonyítani, hogy azt az összeget rám költötte?

2014. aug. 7. 07:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Hat honap alatt 2 millió??. Azt hogy?

Nem követelhet semmit.

2014. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Követelni bármit lehet, jogilag meg nem állja mega helyét. Havi 320e? Jól tartott :)
2014. aug. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha a dologban nem volt kényszerítés, azaz önszántából tartott el, akkor semmit nem követelhet.
2014. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha együtt éltetek, akkor nem követelhet semmit - ö eltartott, te meg elláttad a háztartást.
2014. aug. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, együtt éltünk és önszántából tartott el. Én is úgy gondolom, hogy nem követelhet rajtam semmit, eleve abszurdnak tartom még a gondolatot is, de manapság ki tudja.
2014. aug. 7. 08:14
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan havi 300 ezret költött rád?
2014. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A rezsi számlákkal együtt gondolom. Úgy nem vett nekem soha semmit, szóval csak a kaja, rezsi dolgot számlázhatta föl nekem.
2014. aug. 7. 09:27
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Te meg számlázd neki vissza a takarítási, főzési díjat, a szex szolgáltatásokat, és követelj tőle 3 milliót. egyből csendben marad:-D
2014. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos nem követelhet tőled jogilag pénzt. Viszont gondolom megvan az oka ennek. Tán nem megcsaltad?


Én ugyanilyen helyzetben voltam, eltartottam az exemet, igaz nekem csak havi kb 60-70k-ba fájt de hozzátenném, hogy mindketten egyetemisták voltunk és így azért ez eléggé húzós volt. Aztán sokszor megcsalt; viszont volt annyi tartásom, hogy nem követeltem tőle semmit (Ráadásul olyan csóró mint a templom egere az egész família, szóval értelmetlen is lett volna.)


De azért a végére még vetetett velem magának egy telefont és volt egy előfizetés is, ami ugyan nem hűségidős, de az én nevemen volt, mert ő BAR listás (vagy mi a nyavalya). Na, volt utána meglepetés, amikor a szolgáltató a nyakamba akasztott 3 havi számlát a szerződés felbontása után, mert őnagysága bsazott fizetni... és még ott sem követelhettem semmit, pedig egyértelműen nem én használtam a számot...


# 4; # 8: azért ezek így, hogy nem ismeritek őt, elég merész kijelentések.

2014. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
"Aki hulye, megérdemli" , utolso. A szolgáltatók felhívják a figyelmet ra, hogy a szerződő félhez van közük, senki máshoz. Annak adod a telefont, akinek akarod, de szerződő felkent te vagy felelos érte akkor is, ha mas használja.
2014. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!