Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eddig én fizettem a TB-met,...

Eddig én fizettem a TB-met, de pár napja felvettek és be is jelentettek egy munkahelyre. Be kell mennem a munkaszerződésemmel a NAV-ba és bejelenteni, hogy már nem én fizetem a TB-m, hanem a munkahelyem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 03:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, de ha van ügyfélkapud akkor azon keresztül is kitöltheted a változás bejelentését. Ha nem teszed, akkor továbbra is előírja a NAV a havidíjat, hiába már nem jár. Sajnos a rendszer nem automatikus, nem következetes.
2014. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy a cég megcsinálja neked, kérdezz rá
2014. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
eddig nekem mindkét munkahelyem bejelentett és magától értetődő volt hogy tőlük kapják x dátumtól.....ott az a lényeg szerintem hogy a te adószámod vonatkozásában érkezzen lóvé hozzájuk...oké nem tutkó amit írok de az ilyen jelentgetések szerintem azért vannak csak hogy tisztázhassa magát az ember előre ha sunyi a munkahely illetve ha megszünik a meló ne a munkahelynek kelljen tisztázni magát hogy már nem is vagy ott. amúgy a bérpapír pl tartalmazza hogy be lett fizetve a tb-d
2014. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A foglalkoztató kötelessége jelenteni az adóhatóság felé.

A biztosítási jogviszony úgymond mögöttesen indul meg, a munkaviszonyoddal egyidőben, a kötelezettség pedig ebben az esetben a munkáltatódé.

2014. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor szellemi szabadról ev. KATA-ra váltottam, a NAV ugyanúgy előírta a folyószámlán a 6660 Ft-ot, mintha mi sem történt volna, pedig a KATA önmagában tartalmazza a TB-t is. Külön ki kellett töltenem egy változásbejelentőt. Gond nem volt belőle, hogy fél évig nem fizettem amit feleslegesen (jogtalanul) előírtak, de ez mégiscsak egy buta formalitás. Esetedben lehet, hogy ez nem lényeg, mivel ugyanazt a pénzt kapják amit előírnak, csak másik számláról jön, vagyis az egyenleged nem lesz mínuszban.
2014. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül ma bementem a NAV-ba megkérdezni, és azt mondták, hogy nem kell bejelenteni, automatikusan történik a "váltás".
2014. júl. 21. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Megmondtam.
2014. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen:)
2014. júl. 21. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!