Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom magam a Nav felé...

Hogyan tudom magam a Nav felé bejelenteni?

Figyelt kérdés
Bébiszitter házvezetőnő takaritó melóm lenne de a munkáltatóm nem akar bejekenteni és regisztrálni a nav honlapján már mondtam h átvállalom az 1000ft regisztrációs díjat is! A nav honlapján is érdeklődtem de semmi a munkaadónak kell bejelenteni én magamat nem tudom bejelenteni a nav felé?

2014. máj. 8. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt sehogy se tudod elintézni.Te tudod fizetni a tb-t de többet nem tudsz tenni
2014. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozóként, én is ilyen módon ápolok beteget külföldön.
2014. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem éri meg magán vállalkozni Magyarországon szerintem!

Bebiszitter házvezetőnő takaritónő stb nem adó köteles csak regisztrációs dijat kell fizetni a munkaadónak de ők ezt nem akarják akkor kit büntethet meg a nav

2014. máj. 9. 08:55
 4/5 A kérdező kommentje:

Kit büntethet meg a nav ha ez a tudomására jut?

Miért nem akarják kifizetni a regisztrációs dijat 1000ft-ot?Ami nem sok és ha azt átvállalja a munkavállaló vagy annyival kevesebbet fizet a munkaadó úgy sem érné meg neki miért?

2014. máj. 9. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

azt kell tisztázni, hogy te nyújtassz e szolgáltatást, mert akkor neked kell számlát adni, vagy ő alkalmaz téged, mert akkor neki KÖTELESSÉGE intézni a dolgokat, amit előír a munka törvénykönyve!

Ha nem akarsz balhét, és összeveszni a "munkáltatóddal" (aki egy pénzéhes rugalmatlan ember lehet) akkor menj el a nav hoz és kérj egyéni vállalkozóit, vállj számlaképessé, azaz tudj számlát adni. kiváltod az adószámod, veszel egy számlatömböt, kiállítod a számlát, amit odaadnál neki azt lehúzod a wc-n, az adót meg befizeted, a kereseted után ami legális lesz ezáltal. a számlára már bármilyen összeget írhatsz... hiszen azt te döntöd el, mennyiért eladó a munkád...

2014. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!