Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirathamisítást el lehet...

Okirathamisítást el lehet követni gondatlanságból is?

Figyelt kérdés
Vagyis gyakorlatilag el lehet, ezt látom, na de és jogilag?

2014. jún. 4. 07:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem világos elöttem, hogy hogyan lehetne (gyakorlatilag) gondatlanságból követni el okirathamisítást! Ezt légy szíves, írd le, hogy hogy is lehetne.


Jogilag egész biztos nincs ilyen!

2014. jún. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az 1. mondta. Az okirat-hamisításnak nincs gondatlanságból elkövetett alakzata.
2014. jún. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%

Persze, el lehet. Tutira ki tudok találni valamit.


Pl. véletlen félrenyomtatok egy adatot, senki nem veszi észre, tulajdonosa jóhiszeműen használja, aztán vmi ügymenetben "lebukik".


Nehéz ügy, de ugye egyesek kitalálták azt az (elméleti) esetet is, hogy nem közösülés az, ha a tetőt javító fickó pont az alant közlekedő csaj lukára esik mikor megcsúszott...

2014. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

de most nem vicceltem, komolyan kb ilyen az eset, hogy XY kinyomtatott egy hivatalos iratot, amire viszont a hozzá tartozó adatokat a dokumentumkitöltő software tévesen társította, majd kinyomtatta, azaz végeredmény: született egy valótlan tartalmú okirat (feltételezhetően az illető észre se vette a téves adatok jelenlétét az iraton).


Úgyhogy ezt gondoltam gyakorlati példaként.

2014. jún. 4. 09:33
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
A téves adat nem bűncselekmény, hanem tévedés, és orvosolni kell. De ez csak szigorúan erre vonatkozik. Nem lehet tévedésre hivatkozni pld arra, hogy tévedésből adtam el a szomszéd ingatlanját. Gondatlan alakzata nincs.
2014. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

na jó, de akkor hol a határvonal a bűncselekmény és szimpla tévedés között? pl hogy bizonyítja az illető, hogy az adatok téves voltáról nem tudott? mert ennyi erővel teheti persze szándékosan is ...

Lényeg h nem értem.

2014. jún. 4. 09:49
 7/28 A kérdező kommentje:

"De ez csak szigorúan erre vonatkozik. Nem lehet tévedésre hivatkozni pld arra, hogy tévedésből adtam el a szomszéd ingatlanját"


Mire?

nézd, ennyi erővel akár egy ingatlan-eladás is történhet tévedésből, hiszen pl elírnak az adásvételin egy helyrajzi számot vagy címet, és így kerül be a Földhivatalhoz, majd aztán a lakó csak azt veszi észre h megy a végrehajtó kilakoltatni, amiért nem hagyja el a lakást. de most nem?

Tehát mire érted azt h "csak szigorúan erre vonatkozik"? Mire??

2014. jún. 4. 09:52
 8/28 anonim ***** válasza:

Felteszem itt (a felhozott példában) a baleset, a károkozás, és az elvárható munkavégzés közül kell a jogászoknak kisorsolniuk a tényállást.

De ez szvsz "csak jogász tudja miért".

2014. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Persze hogy ellehet.

Amikor vásároltam egy motort, fejből írtam be a személyi számom, és felcseréltem két számot.

Igazoltatásnál rám akarták verni az okirathamisítás dumát, de végül kamukönnyes szemmel és megijedve magyaráztam a rendőrnek, aki elengedett, többet ilyen elő ne forduljon dumával.

Ha komolyabb az ügy, ez már nem nagyon fog működni...

2014. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már mondták, nincs gondatlan alakzata az okirathamisításnak.


Ha tévedés történik, azt a körülmények tisztázásával (kihallgatás, egyéb bizonyítékok) meg lehet állapítani.

2014. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!