Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kifizethetik velem a gondatlan...

Mark19 kérdése:

Kifizethetik velem a gondatlanságból okozott káromat?

Figyelt kérdés
Jó Napot! Előző munkahelyemről ahonnan kb 1 hónapja leszámoltam kaptam ma egy levelet amiben az áll hogy gondatlanságból okoztam kárt. Sofőrként dolgoztam és tény hogy okoztam egy nagyobb kárt. Amit még magam se értem pontosan hogy keletkezett szokásos föld uton mentem és egyszer csak valami megdobott leszakatt egy két dolog az autorrol és tele ment homokkal a motor. Ez joval az elött történ mielöt én leszámoltam volna. Azt nem értem a szerződésben az állt hogy egymás felé nincs követelésünk semmien ez hogy van?
2012. okt. 17. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felmondáskor (gondolom kölcsönös megegyezés volt), azt írtátok alá, hogy nincs egymás felé követelés, akkor utólag ők sem követelhetnek tőled semmit.


Ebben az esetben legfeljebb polgári peres úton hajtathatják be a javítás költségeit, ennek esélyeiről kérdezz meg egy jogászt. Pl. munkaügyi bíróságokon van ingyenes tanácsadás, nézz utána.

2012. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Én is ugyan erre jutotam
2012. nov. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!