Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni? Rendőrség?

Mit lehet tenni? Rendőrség?

Figyelt kérdés

Egy távoli ismerősnek kölcsön adtam több értékes könyvtári könyvet (tudom hülye voltam), de nem akarja visszadni. Nekem pedig már lassan lejár a határidőm.

Közben már telefonon sem tudom elérni...

Nem tudom hol lakik, hol dolgozik. Közös ismerősünk nincs. Elvileg tudom a nevét és hogy melyik egyetmen levelezős (ha nem hazudott ebben is).

Mit lehet ilynkor csinálni? Feljelentés? Ez tudtommal csalásnak minősül.



2014. máj. 20. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Csalás, lopás - valamelyik.


Nem nagyon látom mi mást tudnál tenni azon kívül hogy feljelented - feltéve hogy nem akarod kifizetni a könyveket a könytárnak.

2014. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Háát szerintem le kell rendezned a könyvtárral :S

Ha nincs közös ismerősötök és a régi elérhetőségein nem éred el akkor marad a rendőrség. A rendőrség meg vagy tud intézni valamit vagy sem :S

2014. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogilag ennek semmi köze a csaláshoz fogalmához,így a rendőrség sem fog foglalkozni vele.Tanú volt mikor kölcsönadtad?Papírt írtatok róla?Gondolom nem,így önként nem fogja visszaadni akkor cumi.
2014. máj. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!