Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkényes lakásfoglalók milyen...

Önkényes lakásfoglalók milyen alapon óbégatnak kilakoltatásról?

Figyelt kérdés

Olvasom a neten: a TASZ védelmébe vett egy 12 fős „családot” (bőrszínük ugye sejthető a 12 fős családból), mert az önkormányzat ki akarja őket „lakoltatni” egy jogszerűtlenül, önkényes lakásfoglalás útján használt önkormányzati lakásból.

A kedves család a lezárt lakás ajtaját feltörve beköltözött, az ott levő bútorokat eladták/eltüzelték (az így okozott kár persze szóba se kerül). Majd jön az önkormányzat a rendőrséggel és kipakolja őket ahogy kell.

És erre jön a TASZ, és óbégatnak a médiába: kilakoltatás! Rasszizmus! Szociális tisztogatás!


Kérdezem: egy önkényes lakásfoglaló milyen alapon óbégat hogy kirakják onnan ahol amúgy sincs joga lenni?

Kilakoltatni csak egyébként jogszerűen birtokolt/bérelt lakóingatlanból lehet valakit.

A „kilakoltatás” fogalma értelmezhetetlen önkényes lakásfoglalás esetén. Nem lehet kilakoltatni hiszen eleve ott sem lehet az illető.


Hogyhogy a médiában nincs senki akár az önkormányzat akár más részről aki erre az apróságra felhívná a figyelmet?

Mi a történet vége? Az önkormányzat kényszerül defenzívába mert megkísérelte megvédeni jogos tulajdonát egy rakás retkes dakota indiántól.

Még a végén megkapják a lakást önk. szükséglakásként ingyen. Én meg 25 éves hitelt vettem fel hogy legyen egy szoba-konyha lyuk ahol lakhatok.


Itt tartunk? Tényleg a Jobbik kell ide?


2014. márc. 3. 10:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

sehol se írtam hogy tegnap történt.

egyébként az adott önkormányzat vamüsz-énél dolgoztam és nekem és brigádomnak kellett a lakást helyreállítani.

volt mit, mert az összes ajtó eltűnt, radiátorok csaptelepek leszerelve, parketta részben felszedve stb.



vagy régenvolt

2014. márc. 3. 11:10
 12/24 Andizsuzsi ***** válasza:
36%

Olvasom... tudod, ez olyan jelenidős forma.


Ja, hogy akkor mégsem a neten olvasod... Régen volt. Persze, az elmútnyócév.


Azt mondod, nem te kezdted a cigányozást:

- bőrszínük ugye sejthető a 12 fős családból

- Sajnos/szerencsére nem dakota indiánnak születtem


Legalább annyi vér lehetne a pucádba, hogy ha velvetsz egy témát, akkor azt itt a nagy semmi névtelenség mögött vállalod is. Én a Jobbik politikájával nem értek egyet. De azok a "hívők", akik hasonló elveket vallanak, de csak titokban, és akkor is csak lábujjhegyen, amikor maguk hozzák fel a témát, undorítóak.

2014. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

én szőke svédekre gondoltam. nyilvánvalóan.

miért, te talán másra?


dakota indiánok is élnek hazánkban. ezt tudjuk. és kitől? nem akárkitől. Magától Putyin pincsijétől.

lehet visszakeresni a neten.



bőrszínük ugye sejthető a 12 fős családból

2014. márc. 3. 11:23
 14/24 A kérdező kommentje:

de a neten olvasom.

szerencsére már nem vagyok az önk kebelén.

azóta elkezdtem pénzt keresni mert addig csak zsebpénzt kaptam.


hogy akkor mégsem a neten olvasod.

2014. márc. 3. 11:25
 15/24 anonim ***** válasza:
70%
8-as mér cigányozol? nem monta senki, hogy rolunkvan szó a tévében is vannak ilyen riportok arol meg senki nem is beszélhet mert nem tudnak linket mutatni!
2014. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Andizsuzsi, drága arany csillagvirágom! Ne az "óbégatásra" keress rá, hanem az "önkényes lakásfoglalókra", meg a "kilakoltatásukra", ha van vér a pucádban! ...mert abból lejön több ezer oldal! Akkor meg az lesz a bajod, hogy a sok ezerből nem tudod melyikről van szó!
2014. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

Kedves utolsó arany csillagvirág!


Nekem nem az a problémám, hogy nincs ilyen hír a neten. Sőt, még azt sem mondom, hogy amúgy nem értenék egyet a kérdezővel. A problémám csak azzal van, hogy kidob ide egy kérdés úgy, mintha ez egy friss, aktuális probléma lenne, holott szó sincs erről, csak épp olyan kedve volt, hogy most cigányozna egy kicsit. De ezt meg nem vállalja fel, hogy egyem a zuzáját. Hát könyörgöm! Vagy van problémám a cigányokkal, és írok ki egy kérdést ezzel kapcsolatban, de akkor vállaljam fel, hogy most nekem konkrétan ingerenciám támadt egy kicsit "dakota indiánozni", vagy maradjak csendben.

Kérdező leír egy konkrét? esetet, ami valahol, valamikor, talán, megesett, amit éppen olvas, de évekkel ezelőtt intézkedett is az ügyben. Hát könyörgöm, keressen már egy aktuális esetet, aztán morogja ki magát, ha az jó a lelkének. De ez a hoztam is, meg nem is, bajom is van velük, de én nem is mondtam, hogy rájuk gondoltam. Töketlen.

2014. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az önkényes lakásfoglalás mindig is törvénytelen volt. Igaz, hogy nagyon nehéz időket élünk, hála a magyar kormány svájci franckos hitel manipulálásának főleg.

Viszont a kilakoltatási óbégatást nem szabad komolyan venni, főleg ha te vagy a tulajdonos. Ezzel a színleléssel együtt ki kell csapni őket és kész.

2014. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%

Ez az oldal azért van, hogy amit nem kérdezhetek meg másutt, megtehetem itt. Én nem értek egyet a kutya, macskanyomorgatókkal, akik 30 négyzetméteres panelban tartanak juhász kutyákat, nem értek egyet a 10-12 éves gyerekekkel, akit éjjel fél tizenkettőkor itt keresnek választ a szerelmi ügyeikre, nem értek egyet a rasszizmussal sem.


Az viszont itt is egyből megnyilvánult, ha valaki olyan kérdést tesz fel, hogy abból valamilyen módon a cigányságra is lehet következtetni, az már provokál! Már nem szabad megnevezni őket, nem szabad csak jót mondani róluk, ha elfoglalták hadd tegyék, ha ellopták hadd vigyék, addig nincs i baj a panaszkodóval, míg csak "egy ember"-nek említi.


Ha viszont olyan negatívumot mond, hogy önkéntelenül is a cigányokra (roma - mert a saját nyelvükön csak ők emberek, a többi nem) gondolsz, akkor már vinnétek a börtönbe a többi etnikum közzé, mert provokatív...

2014. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

hogy mennyire friss aktuális probléma ez, az egy-két héten belül kiderül uis lejár a kilakoltatási moratórium.

aztán majd csak figyelni kell.


kérdés úgy, mintha ez egy friss, aktuális probléma lenne

2014. márc. 3. 13:35
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!