Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkényes lakásfoglalók milyen...

Önkényes lakásfoglalók milyen alapon óbégatnak kilakoltatásról?

Figyelt kérdés

Olvasom a neten: a TASZ védelmébe vett egy 12 fős „családot” (bőrszínük ugye sejthető a 12 fős családból), mert az önkormányzat ki akarja őket „lakoltatni” egy jogszerűtlenül, önkényes lakásfoglalás útján használt önkormányzati lakásból.

A kedves család a lezárt lakás ajtaját feltörve beköltözött, az ott levő bútorokat eladták/eltüzelték (az így okozott kár persze szóba se kerül). Majd jön az önkormányzat a rendőrséggel és kipakolja őket ahogy kell.

És erre jön a TASZ, és óbégatnak a médiába: kilakoltatás! Rasszizmus! Szociális tisztogatás!


Kérdezem: egy önkényes lakásfoglaló milyen alapon óbégat hogy kirakják onnan ahol amúgy sincs joga lenni?

Kilakoltatni csak egyébként jogszerűen birtokolt/bérelt lakóingatlanból lehet valakit.

A „kilakoltatás” fogalma értelmezhetetlen önkényes lakásfoglalás esetén. Nem lehet kilakoltatni hiszen eleve ott sem lehet az illető.


Hogyhogy a médiában nincs senki akár az önkormányzat akár más részről aki erre az apróságra felhívná a figyelmet?

Mi a történet vége? Az önkormányzat kényszerül defenzívába mert megkísérelte megvédeni jogos tulajdonát egy rakás retkes dakota indiántól.

Még a végén megkapják a lakást önk. szükséglakásként ingyen. Én meg 25 éves hitelt vettem fel hogy legyen egy szoba-konyha lyuk ahol lakhatok.


Itt tartunk? Tényleg a Jobbik kell ide?


2014. márc. 3. 10:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Igen az kell.
2014. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Igen! Büntetni kit fognak? A betörőket? ... vagy aki szót mert emelni ellenük?
2014. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Aki szót mer emelni.


A lakásfoglalók meg szegény kirekesztettek, akiket a többségi társadalom lám még a lakhatástól is eltilt.


Elhangzott: "Hát hova menjünk? A híd alá?"


És senki nem volt aki azt mondta volna: Oda menjetek ahova a pénzetekből futja.

Engem ki kérdez meg hogy hova mehetek ha nincs pénzem?

A híd alá.

Sajnos/szerencsére nem dakota indiánnak születtem.



vagy aki szót mert emelni ellenük?

2014. márc. 3. 10:44
 4/24 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Megkérdezhetem hol olvasod? Mielőtt véleményt mondok, szeretem magam is elolvasni a hivatkozott dolgokat, de nem találom.
2014. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
a helyitéma vmely kerületi kiadásában tallózhatsz
2014. márc. 3. 10:48
 6/24 anonim ***** válasza:
12%
Ne adj feladatot egy provokatív kérdésedhez. Mit szeretnél megtudni? Szerintem semmit.
2014. márc. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

hogy mit szeretnék megtudni az le van írva.

olvasd el.


sose voltam szavazni de tán idén elmegyek először. És kire fogok?

Találd ki.

Aki a narancstól Jobbra van!

Mit szeretnél megtudni?

2014. márc. 3. 10:52
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Én semmit. Te kérdezel, illetve provokálsz.

Várjuk a linket!

Jelen pillanatban rasszista megjegyzésetekkel fűszerezed öklendezésed, s egy szélsőséges pártot propagálsz. Ez nem a politika rovat.

Az nem lehet kérdés, hogy aki jogot sért, az maradjon csöndben, és viselje a következményét.

Az is igaz, hogy gyakran pont ezeknek a legnagyobb a hangjuk.

Az is igaz, hogy a cigányság jelentős része tanulatlan, s így bután reagálnak dolgokra, bután viselkednek, s elégé sok öntörvényű van köztük.

De mi az a nóvum, amit tőlünk akarsz megtudni?

2014. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hoppá hoppá!


SZARVASHIBA!


NEM ÉN VOLTAM AKI EZT A SZÓT LEÍRTA ELSŐKÉNT!

HOPPÁ HOPPÁ!

Honnan tudtad hogy épp erről az etnikumról beszéltem?

Ezek szerint a fent leírtak épp erre az etnikumra érvényesek-magad állítod ezt hiszen a leírtak alapján nevesítettél!


Hát mi ez ha nem rasszizmus? Hm?


cigányság

2014. márc. 3. 11:03
 10/24 Andizsuzsi ***** válasza:
38%

"a helyitéma vmely kerületi kiadásában tallózhatsz"


Tallózni bárhol tallózhatok, attól még nekem nagyon úgy tűnik, hogy kitalált (vagy régenvolt) történettel provokálsz.


"óbégatnak a médiában" - nyoma sincs

2014. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!