Kilakoltatás albérletből. Jogszerű volt?
Az erkölcsi oldala most mellékes, a jogi részére vagyok kíváncsi.
Adott egy anyuka albérletben él két kiskorú gyerekével (6 és 2,5 éves, a harmadik pedig 30 hétre született, még a kórházban van) és az édesanyjával. El van maradva az albérleti díjjal.
Ma a tulaj rendőrökkel beállított hozzá és a gyerekekkel együtt az utcára tette. Mindössze egy szatyor ruhát vihetett magával a gyerekeknek. Minden cucca, személyes holmija ott maradt, a tulaj azt mondta, hogy majd leviszi a pincébe, onnan elviheti.
Az albérletesekre nem érvényes a kilakoltatási moratórium? Nincs már olyan törvény, hogy kiskorút nem tehetnek az utcára? Jogszerű, hogy a tulaj hozzányúl a személyes holmijait nem vihette magával és a tulaj hozzányúl azokhoz (esetleg ez-az el is tűnhet, mert nyilván nem vezet leltárt minden dolgáról)?
Én úgy tudom, csak peres úton lehet kilakoltatni onnan, de lehet hogy azóta van változás.
Lehet még tenni valamit?
minden a szerződéstől függ. olvastam valamikor róla, hogy lehet okosan is kötni asszem közjegyző előtt és akkor szegés esetén nagyon könnyű kirakni a nem fizető egyént.
a cuccokat szerintem vinnie kellett volna, lehet, h nem állt ki eléggé magáért amikor jöttek a rendőrök, nem tudom.
sürgősen keressen egy ügyvédet (lehet az Önkormányzat által biztosított ingyenesen igénybe vehető ügyvéd is)...az talán tud még segíteni!
(de, ha hatóság segítségével történt a kilakoltatás annak voltak előzményei is....)
a kilakoltatási moratórium pedig a pénzintézetekkel, Önkormányzatokkal ( bérlakások) fennálló tartozások esetén érvényes és nem egy magántulajdonban lévő ingatlanra.
ha a rendőrök segítették a kilakoltatást, (és nem meggátolták azt!) nagyon valószínű, hogy jogerős, bírósági végzés alapján tették. De a karhatalom segítségével történő kilakoltatás, nem rögtön a jogerős végzés után történik meg, hanem csak akkor amikor már letelt e bíróság által kiszabott türelmi idő is (ez általában 15 - 30 nappal későbbi időpontot jelent).
A végzés ellen, mielőtt az jogerőre emelkedett, lett volna fellebbezésnek lehetősége.... amivel nagyon úgy tűnik, nem élt az érintett anyuka!
most már csak két lehetőség maradt:
1. az illetékes önkormányzathoz fordulni szociális bérlakás igénylésével, 3 gyermeket egyedül nevelve, nagyon nagy az esélye, hogy rövid időn belül ki is utalják! (esetleg átmenetileg szükséglakást is elfogadva)
2. a gyermekek ideiglenes állami gondozásba adása addig, míg a lakás gondok megnyugtatóan, meg nem oldódnak.
A konkrét részletek nem derülnek ki a leírásból, de csak akkor paterolhatnak ki, ha bírósági végzés van.
VOlt bírósági végzés?
Ha nem volt, a rendőrök sem raknak ki. Ha még is megtörtént, és nem volt bírói végzés, akkor tegyél panaszt és feljelentést.
SOk mindent nem tudunk, de ha érvényes az albérleti szerződésed, akkor neked a lakásra birtok jogod van, ami erősebb, mint a tulajdon jog. A nem fizetéssel ez nem szűnik meg, csak bírói határozattal.
AZ más kérdés, hogy amíg nem fizettél, és ott laktál, azt be fogják rajtad hajtani.
a legfontosabb!
1. volt-e érvényes bérleti szerződésük?
2. elismervénnyel is, bizonyítani tudja-e a bérlő, hogy a bérleti díjakat, megfizette?
(mert ha nem, milyen jogon lakott ott a csonka-család?)
esetleg "Önkényes lakásfoglalás" címén?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!