Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom kitenni a lakásom...

Hogyan tudom kitenni a lakásomból a nemkívánatos személyeket? Természetesen jogi úton.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 20:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Milyen nemkívánatos személyek vannak a lakásodban úgy, hogy csak jogi úton tudnál megszabadulni tőlük?
2009. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
szép estét! rokonaim beköltöztek a lakásomba olyan jelszóval, hogy az abban élő idős rokonomat ápolják. hamarosan szeretném eladni, mivel az idős néni kiköltözik. ők maradni akarnak.
2009. dec. 1. 20:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Kié a tulajdonjog,kié a haszonélvezet?
2009. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
tulajdonjog enyém, haszonélvezet nincs.
2009. dec. 1. 20:45
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A fenntieket végigolvasva nincs szükséged jogorvoslatra.Be vannak oda JELENTKEZVE A ROKONOK? mERT HA NEM akkor odamész és megkéred öket hogy belátható idön belül költözzenek ki. Amennyiben ezt nem teszik megkérsz engem további segitségért. Nemrég segitettem valakinek kitenni a nemkivánatos lakóját sikerrel.Gyorsan és hatásosan.
2009. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nincsenek bejelentkezve, és nem foglalkoztak azzal , mikor megkértem, menjenek el. mit csinálhatnék? erőszak kizárva.
2009. dec. 1. 21:29
 7/24 anonim válasza:

sajna, ha birtokon belül vannak, és nem akarnak kimenni, és erőszak elvetve, kénytelen vagy nekivágni a birósági útnak... néhány év, és már ki is lehet lakoltatni őket...


4 éve járok már bíróságra, mert nem a jogi útat választottam (alperesként)... de így legalább el lehetett adni a házat annak idején...


Amit tehetsz:


1.- megjelensz 1-2 nagydarab emberrel, és maguktól kimennek... nem kell erőszakhoz folyamodni, elég, ha sikerül megfélelmlíteni őket... na persze ez sem teljesen jogszerű..


2.- ha te szerződtél le az Gáz/Víz/Elektromos művekkel, akkor megteheted, hogy a szolgáltatás szüneteltetését kéred... nem hiszem, hogy villany gáz víz nélkül tovább szeretnének ott lakni.


3.- kertes háznál, ezt utólag mondták el nekünk is, megtehettem volna, hogy pl leszedem a cserepeket a házról... lakás esetén nemtudom mit lehet... kiszerelni ajtót ablakokat mondjuk


4.- amikor éppen nincsenek ott bemész, zárcsere, és nem engeded vissza őket... itt meg az a veszély, hogy a cuccaik benn vannak... utólag vádolhatnak azzal, hogy az a 20 millió forint, amit a kispárnában tartottak, már nincs meg

2009. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
köszi a választ. nem sok jóval kecsegtet...
2009. dec. 1. 21:42
 9/24 A kérdező kommentje:
21:18-as: te mit ajánlasz?
2009. dec. 1. 21:43
 10/24 anonim válasza:

kedves "segítettem már ismerősnek sikerrel" két kommenttel fennebb!


Tudnál adni egy elérhetőséget? :)

egy ismerősöm szintén ebbe a helyzetbe került... ráadásul külföldi, az albérlő meg sem fizetni, sem kimenni nem akar... ingatlanos szarik rá...én meg már nem tehetek semmit, mert még mindig bíroságra járok hasonló ógy miatt... nem akarom halmozni az "élvezeteket"


köszi

2009. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!