Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki egy Ügyvédi meghatalmazáso...

Aki egy Ügyvédi meghatalmazáson aláírást hamisít (az ügyvéd tudtával természetesen), az milyen bűnt/szabálysértést követ el?

Figyelt kérdés

Konkrétan: egy házaspár megbíz egy ügyvédet, hogy adott perben mint felpereseket képviselje őket. Az ügyvéd kinyomtatja a megbízást, amin - mivel a férje nincs ott, de a perben fontos az ő személye is) a feleség írja alá xy-né és xy-ként is (tehát a férje nevét írja oda!).


Kaptunk egy per előtti felszólítást, amihez az ügyvéd csatolta a megbízás egyik eredeti példányát. Ezen pedig nyilvánvaló, hogy ugyanaz a személy írta alá a Kovács Józsefné és a Kovács József nevet is. Főleg, hogy mindkettejük aláírását ismerjük.

Biztos vagyok benne, hogy ez nincs rendben, de szeretném tudni, hogy ezért mehetek-e rendőrségre, az ügyvéd ezért elmarasztalható-e. Egyáltalán, egy ügyvédi megbízás mennyire hivatalos irat? Minek minősül, ha hamisítják rajta az aláírást?


2010. júl. 23. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Okirathamisítás
2010. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Első mondja jól, s nemhogy elmarasztalják az ügyvédet, de ki is zárják asszisztálásért a kamarából.

Lehet kérni írásszakértőt, abban az esetben, ha a pert mindenképpen befolyásolná a papír!

2010. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ne viccelj, ez közokirathamisítás és 3 év.


bármennyire is mindennaposak az ilyen és hasonló, mások helyetti aláírogatások, gondoljunk csak bele, mi hányszor írtunk alá más helyett ezt-azt, ami lehet csak egy jelenléti ív az egyetemen és stb


szóval mindennapos dolog, és mégis bűncselekmény bizony !

2010. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Az az igazság, hogy úgy 10 éve folyamatosan zaklatnak ezzel-azzal, 1 pert már elvesztettek (még nekünk ítélt a bíróság majd' 1 milliót), most egy újabbal fenyegetőznek, elegem van belőlük! Teljesen véletlenül tűnt fel, hogy a két aláírás tökéletesen ugyanaz, csak az egyik végére odabiggyesztették a "-né"-t.

Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__93043..


Most ott tartok a "nyomozásban", hogy az utcát mindkét oldali telektulajdonosok telkeiből csippentették le fele-fele részben és a szembeszomszéd már rendezte a papírjait, így került a fele utca végre az önkorm nevére. Ezek a tirpákok viszont nem hajlandóak lemondani a részükről, gondlom, mert tervük van vele - velünk szemben. Már beszéltünk az önkorm.-tal, az ottani jogász azt mondta, hogy az ügyvéd levele minden alapot nélkülöz, ha perre kerül a sor, biztosan mi nyerünk. Ennek ellenére szeretném, ha végre kapnának egy hatalmas pofont ezért a sok-sok évért, amióta megkeserítik az életünket. Mi több, a tisztelt ügyvédet is jó lenne móresre tanítani, amiért ilyenhez adja a nevét.

2010. júl. 23. 16:55
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:55 Kedves kérdező, nem dobálózzunk már olyan szavakkal, amikről nincs fogalmunk!

(lásd Tirpák)


Egyébként sok sikert!

2010. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az ügy igaz, hogy okirathamisításnak minősül, de még ha ismered is az aláírást, ha a férj a magáénak imeri el azt, akkor egy esetleges perben írásszakértővel lehet csak az igazukat bizonyítani. Az ügy még így is kétesélyes. Ha a férj az írásszakértő véleményének ellenében a magáénak ismeri el az aláírást, nem bizos, hogy számodra lesz az ítélet. (Másrészről pedig szerintem gerinctelen dolog egy ilyen per megindítása. Az ügyvéd csak a munkáját végzi, még ha hibát követett is el.) Egyébiránt egy aláírással is hiteles lett volna a meghatalmazás.
2010. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

amíg a férj nem vonja kétségbe a saját aláírását, addig nincs miről beszélni.

Majd akkor, ha ez megtörtént.....lehet esetleg feljelentést tenni.

2010. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Utolsónak, azért ez nem teljesen így van!

Már csak azért sem, mert ha a kérdező védője, észlel valami rendellenességet, akkor észrevételezheti a bíróságon.

Ennyi erővel ha odaírják a férj nevéhez, hogy Kaskavári Janka, akkor azt csak a férj kérdőjelezheti meg?

Badarság...

2010. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:01-nek igaza van, ne haragudjatok, d eez úgynevezett közvádas bűncsleekmény, és főleg egy ügyvédi meghatalmazáson, ami elég súlyos közokirat, és ha ez kiderül, örökre kizárják a kamarából az ügyvédet


úgyhog ynem egészen úgy van az h csak a férj ha ha ha és ha, hanem bizony elég ha valaki másnak, bárkinek szemet szúr, és nem kell ahhoz a férj, még ha magáénak is ismeri el, akkor is cirkusz lesz belőle közokirathamisításért

2010. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

17:30 Pontosan tudom, hogy kik a Tirpákok, de azt is tudom - veled ellentétben -, hogy a köznyelvben mit jelent a tirpák (így, kisbetűvel). Igen, ez is olyan szó, aminek az idők folyamán több jelentése alakult ki. Csak szólok, hogy az általam használt jelentést az értelmező kéziszótár is ismeri. Ennyit a nyelvészkedésről.



A többieknek nagyon köszönöm! Azt hiszem, ha ez okirathamisítás, akkor nekem nem pereskednem kell ezügyben, hanem a gyanúmat bejelenteni a rendőrségen, és beadni nekik a papírt. A rendőrök vizsgálják ki, hogy valóban történt-e okirathamisítás, nem? Csak azért gondolom, hogy így lenne, mert szerintem az okirathamisítás nem polgári peres "téma". Bocsánat, ha tévedek, de abszolút nem értek a joghoz. Ne nevessetek ki kérlek, ezért kérek itt tanácsot.


Nem akarok mindenáron cirkuszt, de ha tényleg perre mennek és megint évekig járhatok ok nélkül a bíróságra, minden követ megmozgatok, hogy egyszer és mindenkorra elvegyem a kedvüket a piszkálódástól.

2010. júl. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!