Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezesetben miért nem kapja az...

Ezesetben miért nem kapja az apuka nevét? Miért kell még jobban megbonyolítani az életünket? Természetesen már a baba születése előtt elismerte az apoaságot és szeretné a nevére venni a gyereket.

Figyelt kérdés

Miért kellene mégegy nyilatkozat? Csak azért mert külföldi, miért nem ismerik el, így miért nem válik automatikusan a fogantatástól a gyermek apjává a már megtett nyilatkozat által?

Volt egy korábbi kérdés( http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. Az összes válasz közül engem ez érdekel: "Ha az apa külföldi és nem vagytok házasok, nem érdemes már előre az apasági nyilatkozattal vesződni: a babát úgyis a te nevedre írják és ha már megszületett, akkor kell elmennetek együtt az anyakönyvi hivatalba, ahol új anyakönyvi kivonatot kap, az új nevével. (Ha a papa nem tud magyarul, vinnetek kell valakit, aki fordít. Semmi különös, középfokú nyelvvizsgával tarolni fog.)"


2010. febr. 27. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert mindennel szarakodnak, bonyolitanak es szivoznak.

Amikor osszehazasodtam a ferjemmel (kulfoldi szinten), mar a hazassagi tanusitvany kervenyezesenel is kellett tennunk egy nyilatkozatot, hogy a ferjem csaladnvet fogja viselni a gyerek.

Nemreg amikor, itt kint a kovetsegen meg akartuk csinaltatni a hazassagunk magyar anyakonyvezteteset (termeszetesen kudik haza), ismet kellett a ferjemnek tenni egy ilyen nyilatkozatot.

Eleve egy rohely, hogy ahhoz is, hogy valaki kulfoldivel hazasodhasson az allamtol kell engedely!

2010. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A férjem külföldi, Magyarországon született a babánk és még úgy, hogy házasok vagyunk is az én nevemre akarták írni, de végülis nem így lett...én a helyedben felhívnám azt az okmányirodát, ami abban a városban vagy kerületben van, ahol szülni fogsz. Ott meg fogják tudni mondani, hogy mit kell tennetek. De szerintem apasági nyilatkozatot ő is ugyanúgy tehet, mint egy magyar állampolgár (élettárs), csak utána azt hitelesen le kell fordíttatni. A magyar állam semmiféle laikus fordítását nem fogadja el. Csak hivalos fordítást fogadnak el. Szóval ezért nem igaz alapból, hogy majd menjen valaki veletek az okmányirodába, aki tud fordítani és elég ehhez egy középfokú. Az okmányiroda meg fogja tudni mondani, hogy mi kell a név bejegyzéshez.


Azt javaslom, hogy ne itt tájékozódj egy ilyen fontos kérdésben, mert sok ebben dolgozó ember is helytelen vagy pontatlan információt ad egy ilyen kérdésben. Ezért kérdezd meg azt a hivatalt, ahol bejegyzik. Így nem lesz gond. Én is ezt tettem, mert mindenki mást mondott (magyar szokás..). Ne ezekre a válaszokra hagyatkozz, hanem a hivatalos szervére, hisz ők csinálják a bejegyzést.

2010. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az itteni anyakönyvvezetőt kérdeztem, majd kint megírtuk a papírt közjegyző előtt, ami aztán itt hivatalosan le lett fordíttatva... ezek után közölte az anyakönyvvezető, hogy mindenképp az én nevemet kapja először... ez az, amit nem értek!

Valamint azt is mondta, hogy hát jöjjön ide az apa és tegyünk majd újabb nyilatkozatot a gyerek születése után, mert az lenne a legegyszerűbb. Na, ezt meg végképp nem értem, hogy miért egyszerűbb, ha a gyerek neve és családi állapota csak utólag van rendezve?!

2010. febr. 28. 00:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkérdeznék egy másik anyakönyvvezetőt a helyileg illetékest, mert már elnézést, de szerintem az, akit te kérdeztél, nem normális. Sajnos sok begyepesedett, furcsa anyakönyvvezető van. Én 3-at kérdeztem meg anno és mindhárom mást mondott. Csak az számít, amit az mond, ahol majd bejegyzik, de ha kötekedik, akkor kérd, hogy beszélhess a felettesével. Mert amit leírtál erről a procedúráról az nonszensz és még arra gondolnék, hogy jó üzlet nekik így csinálni, hisz az utólagos névmódosításért még fizetnetek is kell illetéket. Ahogy írtam, a helyedben nem itt érdeklődnék, mert csak az okmányirodában tudnak segíteni.
2010. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ez az idióta annak az anyakönyvi hivatalnak a vezetője, akihez tartozni fogunk helyileg, mert sajnos itthon szülök (sajnos így már ezt kell, hogy mondjam, hogy sajnos...)
2010. febr. 28. 00:33
 6/7 anonim ***** válasza:

a jognak ebbe a részébe még nem ástam bele magam, úgyhogy némileg tipp a dolog, de eléggé biztos vagyok benne.


a gond az állampolgárság.

ha egyből bejegyeznék az apát, akkor kérdéses a gyerek állampolgársága. ha kérdéses a gyerek állampolgársága, akkor az is kérdéses, hogy idehaza jogosult-e egyáltalán egészségügyi ellátásra.


gyakolatilag bejegyzik az anya nevére, megkapja a magyar állampolgárságot, elkezdik csinálni a TB kártyáját, adókártyáját, lakcímkártyáját, kapod a juttatásokat, jön a védőnő, orvos stb. aztán közben tök nyugodtan intézheted az apasági bejegyzést.

még mindíg jobb helyzet, mintha az egész folyamat az elején leállna és te és persze a baba minden ellátás nélkül maradna, ameddig tisztázódik a helyzet.


személyes megjegyzésem egyébként az a témámal kalcsolatban, hogy az ugyan igaz, hogy a bürokrácia időnként katasztrófális, de azért tegyük már meg azt a gesztust, hogy picit belegondolunk a dologba mielött kapásból idiótának minősítenénk a rendszert. jellemzően nem az, csak az emberek nem veszik a fáradságot, hogy elgondolkozzanak.

2010. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én már beleástam magam és magyar szülő gyermeke (bárhol születik) automatikusan magyar állampolgár. Az, hogy aztán a másik szülő állampolgárságát is megkapja-e a születéskor tényleg "ráér", de ennek semmi köze ahhoz, hogy a nevét nem kaphatja meg kapásból... és mégegyszer leírom, hogy idiótaságnak tartom, hogy aztán nekem kell majd fizetnem minden iratának átiratásáért a névmódosítás miatt, miközben erre semmi szükség nem lenne, ha elfogadnák az apa nyilatkozatát, amit egy unios államban tett meg.
2010. febr. 28. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!