Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek helyes hogy a nők...

Szerintetek helyes hogy a nők is szavaznak? Mert ez úgy lett kikényszerítve részükről. Nem vagyok soviniszta de a nő sokszor dönt érzelmek alapján ami helytelen.

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 17:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%

" Eleve miért kellett azt írnom h nem vagyok soviniszta? Azért, mert a sok lelkisérült ember rögtön magára veszi"


Mert ezt akarod magaddal elhitetni, hogy nem vagy az. De kijelented, hogy aki nem ért veled egyet az biztosan nő, és csak érzelmileg reagál. Mindenesetre leköteleznél, ha bármely, bárki által felvetett racionális érvre is reagálnál valamit. Szerinted ugyanis a racionális vita a helyes út.

Mit szólsz, ahhoz az érvhez, hogy a politika általában túl érzelmes műfaj, a probléma sokkal alapvetőbb?

Mit szólsz, ahhoz, hogy a politika alapvető céljainak kijelölésekor nem is lehet figyelmen kívül hagyni az érzelmeket?

Mit szólsz ahhoz, hogy a "nők túl érzelmesek" csak egy általánosítás, tehát egy nem kizárása a szavazásból nem érné el az általad áhított célt?

Mit szólsz ahhoz, hogy érzelmek nélkül lehet élni, de nem biztos, hogy minden kérdésben célravezető?

Racionális választ válok, nem pszichoanalízist. Nem tudom ki vagy , és a trollkodáson mi motiválhat, de nem érdekel. Feltettél egy kérdést, de erősen elkötelezettnek tűntél az egyik válasz mellett. Akkor nyilván vannak érveid, azokat tárd elő.

2013. dec. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Adok racionális választ nem is akartam ezt a sértődést... Csak elmondtam a véleményem. Mielőtt felelek annyit azért hadd mondjak hogy boldog volnék ha nem csak a rossz részeit emelnéd ki a válaszaimnak. A politikai műfaj valóban leginkább az érzelmekről szól : ma. De azt hiszem, akceptálhatod, hogy régebbi időkben a felszínesség mögött tartalom is állt. A nők kizárása a politikából azonban dogmatikus volt nem pedig érzelmek által motivált. Második: Ma már valóban hogy ugy mondjam nem a láng hanem a füst a nagyobb ezekben a kérdésekben, pedig nem erről kellene szólnia. Egy magyar munkahely egyik alapvető jellege ez: Nem a munkáról szól egyedül, ahogy kellene hanem az érzelmekről. A politika ugyanúgy. Ez tény de helytelen. Harmadik: a mulya férfiak és a mimóza nők aránya nagyjából megegyezik éppen emiatt azt gondolom, helytelen lenne efféle ítélet alkotása mert ezzel az erővel több férfi is kizárható lenne. Pl Hitler dührohamai miatt könnyen elveszthette valaki az életét. A kérdés egy nézőpontú nem pedig általánosító egy másik oldalt eleve rossznak kikiáltó. Negyedik: az érzelmeknek van helyük és rációjuk is a politikában. Ahogy pl az egyik válaszoló írta, hogy megláttak valamit ami megindította a nőt, de ez benne a közjóra való törekvést szült. Ezzel nekem semmi bajom. A környezetemben azonban sajnos sokkal több negatív értelemben vett nő él. Nekem ezekkel van bajom csak. Azokra a nőkre gondolok csak negatívan, akik ha megbántod őket (a buszon is láttam ilyet párszor) rögtön azt mondják h fordulj fel. Az említett esetben a hölgy azt kívánta az őt meglökő úrra h pusztulj el rettenetes kínok közt! és férfiből ritkább ez úgy gondolom, ez szubjektív véleményem.
2013. dec. 23. 22:26
 23/25 anonim ***** válasza:

"A nők kizárása a politikából azonban dogmatikus volt nem pedig érzelmek által motivált"


A dogmák a hatalmi viszonyokról szólnak elsősorban, nem az érzelmekről. De ugyanezen dogmák szerint akkoriban a nép 99%-a ki volt rekesztve a politizálásból. Hacsak nem ragadott kapát és kaszát. Ha megszakadok sem látok mélységes tartalmat a feudális viszonyok mögött. A felvilágosodásnak pedig elég egyenes, és mély következménye volt a politikába beleszólás megnyílása minden társadalmi réteg előtt. Legyenek jobbágyok, szinesbőrűek, nők.


"Nem a munkáról szól egyedül, ahogy kellene hanem az érzelmekről. A politika ugyanúgy. Ez tény de helytelen."


Munkahely egy viszonylag letisztázott valami, ugye megkapod a pénzed, és cserébe dolgozol. Ott valóban zavaró lehet a helyezkedés, a furkálás. De az érzelmeknek nem csak negatív aspektusa van, mert egy jó közösségben a munka is jobban megy. Ahhoz is érzelmek kellenek. A politika meg sokkal zavarosabb, mint egy munkahely, mert a célok pontos tisztázásából sem zárhatók ki az érzelmek.


" A kérdés egy nézőpontú "


Jó. A nők kizárása a politikából nem fogja megoldani annak a problémáit. Az érzelmek kizárása sem. Ha már szóba hoztad Hitlert. Hitler egy érzelmekkel átitatott politikát valósított meg. Hideg racionalitással. Most akkor mi volt a gond? Az érzelmek, vagy a legendás németes (tessék már én is sztereotipizálok) precizitás?


"A környezetemben azonban sajnos sokkal több negatív értelemben vett nő él. "


Meg férfi, csak nem veszed észre. A példaként felhozott verbális erőszak? Nem tudom milyen világban élsz, de ahol én, ott az erőszakos attitűd nem a nőkre jellemző főként.

2013. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Sajnos az a benyomásom hogy veled nem lehet érdemben vitázni mert eldöntötted h csak a támadható részeket fogod észrevenni és mellettük agitálni. Írhatok én bármit az a fontos h neked igazad legyen, találkoztam hozzád hasonlóval már. Engem ezek után nem izgat mit írsz, nem fogom elolvasni többé mert egyoladalúságod annyira negatív h nem éri meg erre fecsérleni az időm. Ha soviniszta kérdést akartam volna feltenni mint ahogy válaszaidban ezzel próbálsz bemutatni engem, akkor ezt kérdeztem volna: Szerintetek is ha a teremtési igaz akkora nőknek köszönhetjük minden bajunk? Hiszen a legelső bűnt is nő követte el és a világ miattuk lett átkozott. Szóval ezt vagy valami ilyet. Továbbra is fenntartom, h a kérdés célzata igazából csak racionalitási próba volt, amire te elvakultan reagáltál, hiszen egyetlen pozitív megjegyzésemre sem adtál reakciót. Nem tudom h lehetsz 44 pontos. Talán elkeveredett az eredeti teszted mert nálad szélsőségesebb emberrel nem találkoztam. Talán feminista vagy? Egészségedre váljék. Na ennyit akartam mondani lépek innen neked meg boldog ünnepeket.
2013. dec. 24. 10:35
 25/25 anonim ***** válasza:

"Sajnos az a benyomásom hogy veled nem lehet érdemben vitázni mert eldöntötted h csak a támadható részeket fogod észrevenni és mellettük agitálni. Írhatok én bármit az a fontos h neked igazad legyen, találkoztam hozzád hasonlóval már."


Akkor tekintsük úgy, hogy a férfias típusú vitát akartam bemutatni számodra, zéró konstruktivizmus, a lényeg, hogy mi győzzünk. Látom, az sem tetszik. Nem kéne mindenkit kizárni a szavazásból?

Mindegy. Az én véleményem szerint meg olyannal nem érdemes leállni vitatkozni, aki tulajdonképpen még azt sem döntötte el, hogy mit is akar mondani pontosan.


Az eredeti kérdésed három mondatból áll. Ebből kettő kijelentő. Mindkettő egy soviniszta állítás a nőkről. Nem csak a nők "kényszerítették ki" a szavazati jogot. Nagyjából mindenki, aki nem nemes. És nem csak a nők szoktak irracionális szempontok alapján dönteni.

Nem kell kreacionistának lenni, hogy valaki irracionális vagy bigott legyen.

Az a feltevés, hogy biztosan feminista vagyok is mentes minden bigottságtól, és irracionalitástól.

2013. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!