Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek helyes hogy a nők...

Szerintetek helyes hogy a nők is szavaznak? Mert ez úgy lett kikényszerítve részükről. Nem vagyok soviniszta de a nő sokszor dönt érzelmek alapján ami helytelen.

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 17:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érzelmeim alapján döntenék szavazáskor, akkor az csak abban az esetben volna lehetséges, ha bármelyik politikussal személyes érzelmi kapcsolatban állnék. Nemde? 31 éves nö
2013. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező értem mit szeretnél de fogalmazhatsz finomabban is... Amúgy nézd meg hány nő van, akik jobbá tették a világot mert azt érezték hogy tenni kell!
2013. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember az érzelmei alapján dönt, sőt egyes gondolkodók a tökéletesen racionális döntés létét is megkérdőjelezik.


Döntsük el, hogy valamely szubjektumon alapuló torz meritokráciát akarunk avagy demokráciát...

2013. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

" Egy egyszerű kérdés miatt lebunkózni vkit. meg kisebbségi témákba bonyolódni.."


Tudod, ez az "egyszerű" kérdést legalább ötven éve csak bunkók teszik fel. Pont.

Egyébként az összes érdemi ellenérv elhangzott, nem értem miért reklamálsz.

Azt még hadd tegyem hozzá:

" Nem vagyok soviniszta de a nő sokszor dönt érzelmek alapján ami helytelen."


Erre a mondatra nem is találni kifejezést, hogy mennyire hibás:

1. Az, hogy a nők érzelmi intelligenciája valamivel erősebb, csak nagy átlagban mondhatjuk el, elég nagy a szórás és az átfedés az érzelmi/ rendszerező intelligencia mértékét tekintve. Ha ez lenne a mérce, akkor a férfiak kábé felétől is meg lehetne vonni a jogot.

2. A politikai döntés az egyik érzelmekkel legátitatottabb döntés. Amit minden racionalitás nélkül és tisztán érzelmi alapon művelsz, azt a pszichológia projekciónak nevezi. Ahelyett, hogy felismernéd az alapvető problémát, inkább keresel egy bűnbakot, amit a nőkben találsz meg.

3. Helytelen? Nézd, 44 pontot értem el az Autisztikus kvóciens skálán. (50-ből.) Én pontosan tudom, hogy az érzelmi beállítottság hiánya is nagyon helytelen tud lenni, és tisztán racionálisan sok dolgot nem lehet megoldani. De ahhoz ész kell, hogy ezt belássam. Érzelmi alapon én is tudnék fröcsögni a nők alacsonyabb rendű mivolta mellett, mert az mindent megold.

2013. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
18:42: ezt benézted öcsém, mert nem vagyok nő. :DDDDD A véleményemet megerősítetted. :DDDD
2013. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Régen a nők azért nem szavaztak többek közt, mert nem dolgoztak, háztartásbeliek voltak, így a közterhekhez sem járultak hozzá. Másrészt régen a nők iskolázottsága messze elmaradt a férfiakétól, a XX. század előtt a legtöbb helyen egyetemre sem járhattak és a közhivatalokból is ki voltak zárva. Az akkori választási szabályok ezekkel "indokolták", hogy a nők miért nem szavazhatnak.
2013. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A politika maga is egy érzelmekkel átitatott terület, ahol a racionalitással szemben nagyobb teret kap a meggyőzés, a hangulatformálás és a befolyásolás. A legtöbb politikai döntés irracionális. Kezdve attól hogy felszólal valaki a parlamentben. Keress csak rá hány képviselő ül ott bent 8 osztállyal, mezei érettségivel és nyelvtudás nélkül. De még a diploma sem garancia arra, hogy átlássák azt, amiről szavaznak, pl. egy adókérdést. Miért is lenne így elvárható a választóktól, hogy racionális döntést hozzanak a szavazófülkében?
2013. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A legtöbb politikai kérdésben csak érzelmeken alapuló válasz létezik, racionális válasz nincs. Vagy ha van is, azt szakemberek szűk köre tudja csak. Vegyük pl. az egykulcsos adózást. Ki az, aki meg tudja mondani, hogy az egykulcsos vagy a többkulcsos adó a jobb? Nincs az a kimerítően pontos gazdasági tanulmány, amely minden változót vizsgálva pontos választ tud adni a kérdésre. Akik szerint jó az egy kulcs, azok azzal érvelnek, hogy kedvez a befektetési környezetnek, így több munkahely jön létre, ami kompenzálja azt, hogy a kiskeresetűek az adóval közvetlenül rosszabbul járnak. Akik ellene vannak azok azt mondják, hogy nem jön létre vele több munkahely és a hangsúly azon van hogy a kiskeresetűek rosszul járnak. Kinek adsz igazat? Be tudod bizonyítani gazdasági számításokkal, hogy kinek adsz igazat? Ha nem, akkor csak arról lehet szó, hogy a neked szimpatikus adórendszert képviselő politikusnak elhiszed. A hit pedig máris nem racionális döntés, hanem érzelmi.
2013. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a jelenlegi körülmények között tökmindegy, úgyis csak rosszak közül lehet választani.
2013. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kedves intrikáló! Köszönet érte h megosztottad velem h mennyire érett vagy érzelmileg. Eleve miért kellett azt írnom h nem vagyok soviniszta? Azért, mert a sok lelkisérült ember rögtön magára veszi. Másrészt nem fröcsögtem ugyanis egyetlen szóval se hangsúlyoztam a férfiak felsőbbségét mert az nekem nem elfogadható. Harmadrészt te nem ismersz emiatt nem tudod meghatározni azokat a motivációkat melyek alapján a kérdést megfogalmaztam. Minden ellen és mellett lehet érvelni. Szerintem éppen ott derül ki az érzelmi stabilitás, hogy valaki nem támad meg egy ilyen kérdést sem. Azért lennék bunkó, mert nem úgy tettem fel a kérdést ahogy egyeseknek vagy csak neked nem fogyasztható? Megköszöntem volna egy egyszerű választ is mert ez volt a célom. Tőlem sokkal különb dolgokat kérdeztek már de nem akadtam ki rajtuk.
2013. dec. 23. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!