Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nektek vilagos az, hogy az...

Nektek vilagos az, hogy az elso "jog" rablonak miert nem kell semmiert fizetnie?

Figyelt kérdés

[link]


Hogy jon barki ahhoz, hogy mi, mint kisemberek lemondunk arrol a jogunkrol, hogy a holdnak azt a reszet hasznalni akarjuk.


-Ennek analogiajara. Eszak Amerika fel lett fedezve es utana egyszer csak kimondtak, hogy ez a fold az asvayni anyagokkal, tengerpartokkal, stb, enyem. Neked meg nics jogod ott lenni.

-Vagy a google maps. O penzt kap azert, hogy szolgaltat fotokat szinte mindenki privat szferajarol, de nem kompenzal erte senkit.


Tehat, hogy sorra valtjak at a jogaimat, anelkul, hogy barmilyen szinten is kompenzalnanak.


Aztan amikor meg gebasz lesz a kizsakmanyolasbol, akkor jon a megosztott kotelesseg, mint pl az olajnal. Akkor meg kitalaljak, hogy ez bizony "kozos felelosseg". (Szendioxid quota)


Tehat Cash-Flow-t tekintve ami pluszos, az az elso egyeni "jog" rabloje. De amint minuszos hozadeka van, az mar egybol a kozossegen megoszlik.


Csak engem irrital ez? Ti mit gondoltok errol?


(Es hat ugye egy szinttel lejjebb tekintve. Mi sem karpotoljuk az allatokat azert, mert pl elvettuk az elohelyeiket. Erosebb kutya ....ik. Ilyen egyszeru lenne?)



2013. nov. 28. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A területek azoké akik először eljut oda és igényt tart rá (kivétel ez alól az olyan területek melyek nemzetközi szerződések szerint semlegesek, például a nemzetközi vizek). Ha te odamész a holdra, majd felcímkézed, hogy innentől eddig ez Magyarország területe akkor a tiéd :) (Persze ha ezt elismerik az országok) A holdon neked nincs területed, tudtommal nem nyilvánítottunk egy négyzetmétert sem sajátunká, és bár pontosan nem tudom, hogy miként is működik, gondolom az emberiségé kollektíve akárcsak a hivatkozott nemzetközi vizek. Ha így van akkor viszont ott aki gyorsabb az stoppolhat magának területet egy erőműhöz, mint ahogyan a nemzetközi vizeken is az olajfúró tornyok nem fizetnek jóvátételt neked az általuk elfoglalt terület miatt.


A google maps nem a személyes és privát szférádat osztja meg, legalábbis én még egy autót sem láttam ami a hálószobámban vagy a nappalimban fotózna. Közterületen pedig nem tilos fotózni, így a google ezt használja ki, a publikus adatokat, képeket, információkat osztja meg. A házadat bármikor lefotózhatom kívülről, és felrakhatom a netre, téged nem ér jogsérelem emiatt. A Google is ezt csinálja, csak nagy méretben.


A közös felelősségben igazad van, érdekes mód amikor osztozkodni kell a hasznon akkor nem kapunk részesedést, de a problémák megoldásában meg vegyünk részt, de azt is látnod kell, hogy például a széndioxid kvóta szükséges, ráadásul Magyarországnak jó, mert mi bőven nem használjuk fel, tudjuk értékesíteni.


"Erosebb kutya ....ik. Ilyen egyszeru lenne?"

Összefoglalva amúgy igen :D

2013. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Téged ez azért irritál, mert nem érted a természet törvényét.

Ilyen "jog" nincs, a jogot az ember találta ki, bizonyos együttműködés szabályozására. Az emberen kívül más nem működik együtt, mert nincs tudata (amit együttműködésnek vélnénk, az ösztönös túlélési hasznosság).

A természet ezt a "jogot" az egyensúly törvényével szabályozza. Az ember, mivel tudatos lény, ennek az egyensúlynak az érvényesülését a végletekig ki tudja tolni. Például, valakik szennyezik a levegőt (ami mindenkié), majd a következményeit áthárítják a többire. Ez a tudat következménye, a többinek nem kötelessége azt elfogadni, de tudniuk kell, hogy a természet törvénye szerint az erő érvényesül. Ez esetben a többiek jóval többen vannak, kis erejük összessége pedig nagyobb a hárító erejénél. Ezt kell érvényesíteni ahhoz, hogy ne legyen hárítás (az fizessen, akit illet). Csak ehhez meg kell érteni, hogy egy új módszer kell, az összefogás. A hárítók már tudják ezt, ezért tönkreteszik az iskolarendszert (pontosabban kisajátítják), hogy a nagy többség buta maradjon, és az együttműködés fontosságára ne jöhessen rá. Vannak helyek, ahol ez már nem működik, de sok helyen (így nálunk is) még javában érvényesül a hülyítés.

2013. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:

A konkrét holdi esetet figyelembe véve, maximum azon nemzetek tagjai emelhetnék a hangjukat akiknek a szándék mellett valós képességük is van az odajutásra. Kicsit nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk a magyar nép tiltakozna ez ellen mert 100 év múlva pont oda szeretnénk építeni valami holdbázist. :) Ráadásul békés célú, bár biztos lesz pár körük a környezetvédőkkel a lepotyogó madarak miatt ha egyáltalán eljutnak odáig.


Az "első jog" kérdése alapvetően egyáltalán nem hülyeség, lásd szabadalmaztatás. Azért érthető, hogy az kapja a legnagyobb szeletet a tortából aki pl. először érte el Amerika partjait. És miért teheti meg? Mert ő tette a legnagyobb vagy a legcélravezetőbb erőfeszítéseket egy cél elérése érdekében. Persze minden ilyen kérdést a megfelelő "méretben" kell vizsgálni, egy ember vagy egy állam vagy a bolygó szemszögéből, nem csak egyetlenből.

Igen, az erősebb kutya b....k. Ha valaki egyedül él, nem feltétlenül igaz de egy családos embernél, akinek már nem kizárólag magára kell gondolnia, már nagyon valószínű ez a felállás és valahol ez is érthető.


A kizsákmányolás másik tészta, az az emberi kapzsiság miatt van. Ez egészen addig így lesz amíg pl. az olaj ára olyan magasra szökik, hogy már érdemesebb lesz szintetikus olajat használni. Bár akkor meg majd azért megy a "sírás" hogy milyen sok jó termőterületet vesz el a gyártó "telep". Pedig "egyszerűbb" lenne globális születésszabályozást bevezetni és máris megoldódna egy rakat gond (igaz, hogy születne egy jó adag másik de meggyőződésem, hogy csak ideiglenesek lennének).

A fosszilis energiahordozók tekintetében közös a felelősség, elvégre mindenki használja, akár kényszerből, akár kényelemből.

2013. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na jo, csak maradjunk a hold temanal.


Ugye ezelott par evvel volt olyasmi divatban, hogy arultak a hold teruletet.


Na de ki arulta? Es kitol vette meg? Nem ide szamitva a technikai kerdeseket, tegyuk fel japan meg tudna csinalni.

Ebben az esetben o odamegy es kituz egy zaszlot? Es akkor ove a tulajdonjog? Es mit fizet nekem azert, hogy ejjelenkent tobbet vonyitanak majd a kutyak a fenyes holdat latva???


Es azt sem ertem, hogyha en 2 eves koromban rairtam a nagymamam taknyos zsebkendojere, hogy a "Enyem a vilag!", amibe ugye a hold is beletartozik, akkor a japanok most elveszik az en (megjegyzem: soha nem letezett) tulajdonomat?


Szabadalom: Jo hogy feljott! Kina azert koppint mindent, mert nem ismeri el az USA szabadalmi hivatalt.

Van olyan, hogy vilag szabadalmi hivatal? Es vilag foldhivatal?

2013. nov. 28. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, mint ahogyan más írta ez mindössze olyan mint a szabályok betartása: azért létezik mert az emberek betartják. Egy terület azé aki el tudja fogadtatni másokkal, hogy az övé, és csak azok előtt lesz az övé akik ezt elfogadják. Kitűzhetjük a zászlónkat a holdra, és lehet h 5 ország elfogadja, hogy a miénk, onnantól kezdve ha ők akarnak valamit a holddal akkor tőlünk kérnek rá engedélyt, de a többi országot nem fogja érdekelne. Ilyenkor megvédhetnénk ami a miénk, de mivel nem tudunk odamenni így hááát. Nem fog menni.

A szabadalmak is ilyenek, valaki dolgozott valamivel, ezt nyugatra elfogadjuk és tiszteletben tartjuk, de csak azért mert úgy döntöttünk, semmi alapja nincs amúgy. Kína nem fogadja el, őket nem érdekli, így ők másolnak.

2013. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anti paladin ***** válasza:

Igazság szerint nem vagyok otthon a kozmikus jogban ezért csak ötletelek. Ami a holdi területek árusítását illeti, soha nem néztem utána, de ha ugyanaz vonatkozik rá mint a Föld körüli űrre (ami már nem része a légtérnek), akkor nehezen hiszem, hogy valós lenne a holdi magántulajdon. Hol jegyzik be pl.? Mik a vonatkozó jogszabályok? Nem néztem utána de szerintem humbug volt az egész.

A létesítendő japán erőműre max olyan területi korlátok vonatkoznak, hogy nem lehetnek a korábbi holdraszállások és otthagyott eszközök közelében. Ebben az esetben nem a holdra formálnak tulajdonjogot, csak a felhasznált területre. Ami szerintem jogos, elvégre eszméletlen pénzeket kell beleölni amit más nem tesz meg. Ha pedig valakinek fáj, leülnek egyezkedni, de ez is csak akkor lehet valós (szerintem) ha valamelyik állam fel tud mutatni valami valós kutatást amit akadályozna a japán törekvés.


A lézerek fénye elvileg nem nagyon fog szabad szemmel többnek látszódni pár csillagnál. Annyi (tudtommal) még nem zavarja meg az állatokat az éjszakai égbolt pedig biztosan nem lesz fényesebb a lézerek miatt.



Hááát, ráírhatod a zsepire de attól nem a tulajdonod. :) Meg is válaszoltad a feltevést a végén. :) Van egy nagyon alapvető különbség a zsepifelirat és a japán törekvés mögött. Te a zsepit tudod felmutatni bizonyítékként ők az űrprogramjukat, a nemzetközi kapcsolataikat és nem utolsósorban a tankjaikat (hogy egy másik beszélgetésből idézzek ezek kapcsán: "Nekik nagyobb a demokráciájuk").



Olyan, hogy világ földhivatal nincs. A területi kérdések tekintetében a diplomácia és a tankok száma tekinthető efféle "szervnek".

Világ szabadalmi hivatal nincs, nemzetközi van, ami csak azokra vonatkozik akik elismerik azt. Teszem azt ha Kína lekoppint valamit amit már véd az Eu szabadalmi hivatala, akkor pereskedés árán elérhető, hogy az eu tagállamaiban nem forgalmazható a kérdéses termék.

2013. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!