Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakinek egy bizonyos összege...

Valakinek egy bizonyos összeget fizettem a semmiért. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tehát valaki x Ft-al tett engem szegényebbé...
2010. ápr. 28. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
bővebben?
2010. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Postán utaltam x forintot.Előre és ez volt a legnagyobb hibám,eléggé ideges és mérges is voltam magamra.Viszont tudom a nevét a telefonszámát és a lakcímét a személynek.Feljelenthetem esetleg,vagy milyen más eljárás indítható?
2010. ápr. 28. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
odamész és visszakéred tőle...
2010. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a szomszédnak utaltam...
2010. ápr. 28. 19:19
 5/8 anonim válasza:
így jártál. puff neki.
2010. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
cseszheted... hülye voltál, legközelebb nem leszel az.
2010. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora az összeg, megéri-e a jog útvesztőjébe belekeveredni. Viszont ha az összeg elég jelentős, és fedezi a munkadíját,akkor az általad megbízott kézbesítő simán visszahozza. Persze ez nem a postás, hanem nagy, izmos, általában rövidre nyírt hajú, kézbesítőnek látszó ember. Az ilyen simán megérdemli, hogy ráküldj valakit. Attól függetlenül, hogy a Te szereped sem csekély abban, hogy átvertek.
2010. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem írtál túl sok konkrétumot; az összegtől függ, mit tudsz csinálni(hogy érdemes e).

Szerintem:

- ha kicsi az összeg, akkor fogd fel tanulópénznek.

- közjegyzővel küldhetsz neki fizetési meghagyást, ez jogerős ha 2 hónapig nem mond ellent(írásban, hivatalosan)

- perelhetsz is, de nem tudni hogy jutott a pénzhez, csalás is lehet, de a jogalap nélküli gazdagodás biztosan fennáll, ha a "semmiért" fizettél.

2010. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!