Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hiteleztem valakinek...

Ha hiteleztem valakinek nagyobb összeget, és erről szerződésünk van, eltudom e adni a szerződés jogát valakinek, és ha igen milyen cégek foglalkoznak ilyesmivel?

Figyelt kérdés

Kölcsön adtam 4 milliót valakinek, erről irtunk szerződést, miszerint 2012. után kamatot fizet ha még mindig nem fizette vissza és 2015. után jelzálogosíthatom a lakását.

De nekem most jönne jól a pénz és ezért gondolkozom azon, hogy eladom valakinek a jogot.


2011. jan. 20. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ügyed elött írátok? Mert ha csak egy cetlit faragtatok együtt, akkor lehet soha nem látod a pénzed.


Ha ügyvéd elött lett írva akkr sem jelzálogosíthatsz te el neki semmit. ilyet ügyvéd nem ír. vagy ha ír ilyet közjegyzö elött hitelesítettni kell.


Ez úgy megy hogy ügyvéd elött alá´ritok egy tartozás elismerö papírt, ha biztosra akarsz menni hogy idöben pénzednél legyél akkor közjegyzö elött hitelesítettni kell. Ha közjegyzö hitelesítette akkor a lejárat napján mehetsz egy behajtóhoz (elötte semmi képpen sem) és onnantól ök csinálnak mindent, elöször felszólítanak, aztán ha kevés összeg akkor foglalnak ha nagyobb összeg akár a házat is elárverezhetik. ök sem fognak jelzálogosítani vagy ilyesmi, rögtön árvereznek. ha semmilye nincsen mert közben eladja az ingatlanát akkor ha van munkahelye öket kötelezik egy x összeg havi levonására, ha nincs munkahelye egyszer lesz és addig várnod kell. ha soha akkor majd a nyugdíjból. a behajtó mindent a tartozó számlájára csinál, bármi is történik öt terhel minden.


ha nincs közjegyzö elött hitelesítve az ügyvédi papír és az adós nem fizet akkor ha lejárt a tartozás ideje el kell menni egy másik ügyvédhez (ugyan az nem képviselhet, mert öt is tanuként fogják szólítani) és ö elkezdi a felszólítást, ha nem reagál vagy nem tud fizetni akkor jön a pereskedés. itt mindent neked kell fizetned még az ügyvédi felszólításokat is amik álltalában a legtöbb minden fix áras. ha megnyered a pert akkor már az ügyvéded annyi pénzt követel hogy az addigi kötségeidet (ügyvédi, bírósági kötségeket) fedezze. ha megnyerted akkor mehetsz a behajtóhoz ami ugyan úgy történik már tovább mint ahogy fentiekben leírtad.


ha ti csináltatok papírt az sokat nem ér, ha még voltak tanuk akik aláírták a papírt akkor esetleg.


amúgy nincs akinek átadjad ezt a szerzödést. a behajtó cégek is akkor foglalkoznak ilyennel ha hivatalos végrehejtás van a kezükben (fentebb leírtam hogyan). olyan van hogy számlát átvesznek cégektöl de az teljesen más.

2011. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
50-80%ért megveszi a behajto ha van kölcsön adási szerződésed
2011. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!