Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nagymama egy házrészt amit...

Ha nagymama egy házrészt amit örökölt az unokája nevére íratja, akkor az unoka gyámja (az apja) az unoka (a fia) nevére élhet elővásárlási jogával?

Figyelt kérdés
Valamint milyen költségekkel járna a nevére íratni az unokának?
2013. nov. 11. 19:01
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
??? fuss ennek mégegyszer neki. Ha a nagymama az unokájának ajándékoz egy lakást, azt miért.kell neki megvenni? És miért van az unokának gyámja?
2013. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te sem érted pontosan, hogy mit is akarsz kérdezni, mert ennek se füle, se farka!


Próbáld meg értelmesebben megfogalmazni a problémát, mert ebből nem tudom kihámozni a lényeget!

2013. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy a házat a nagymama meg az unoka apja örökölték.

Az apa meg akarná venni a mama részét is, de ö inkább az unokának akarná adni.


Olyan, hogy az unoka nevére íratni, nem létezik, vagy odaajándékozza neki, ebben az esetben a törvényes örökös (a mama fia) 15 éven belül megtámadhatja és semmissé nyílváníthatja az ajándékozást) vagy eladja neki, ebben az esetben bizonyítani kell az adás-vételt (mármint hogy ténylegesen kifizette-e a vételárat). A második esetben viszont a résztulajdonisnak elövételi joga van.

2013. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem, a nagymama örökölte egy ház 4/20-ad részét. Az ő részét az unokájának ajándékozná, és így az unoka gyámja (aki a nagymama fia) élhetne-e elővásárlási jogával, mint a törvényes gyámja az unokának akinek tulajdonrésze van benne? A gyerek nevére magyarán megvehetné elővásárlási joggal a többi tulajdonrészt? A lényeg, hogy a nagymama és a fia nincsenek túl jóba, és a nagymama nem fogja a fiának íratni a házrészt, de az unokának adná, csak akkor viszont az unokának lenne elővásárlási joga, de ő még nincs 18 éves, így addig jogilag nem vehetne semmit. Az elővásárlási jogot kellene kijátszani, mivel van egy tulajdonostárs, aki ha rájönne, hogy nekünk kéne a ház, akkor inkább kifizetné a többieket, csak nehogy a mienk legyen, de ugye az unokának nem a pénz kéne, hanem a ház. És ha a nagymama az unokának adja a résézt, akkor a gyerek a saját pénzéből, de a szülők által már megvehetné elővásárlási jogával élve a ház maradék részét, kivéve egy részt, amire már ügyvéddel meg van beszélve, hogy csapunk le rá. Remélem így érthetőbb már.
2013. nov. 11. 21:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Ajándékozásnál nincs elővásárlási jog.

A többi részt akkor veheti meg, ha a tulajdonos eladná.

2013. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
de ha te azt mondod nem adod el a részed, nem tudnak mit tenni
2013. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hú, akkor még mindig nem érthető. Akkor az lenne a lényeg, hogy én tulajdonjogot szerzek ajándékozás jogcímen. Tehát van egy részem. Azután ugye elővásárlási jogom van, tehát a többi tulajdonostárs nem adhatja el a házat csak úgy, hogy vagy másik tulajdonostársnak, vagy úgy, hogy nekem muszáj lenne szólniuk. De én mint kiskorú, nem élhetek elővásárlási jogommal, mert jogilag nem rendelkezek pénzzel. A lényeg, hogy az én gyámom élhet az én elővásárlási jogommal? Magyarán, apám az én pénzemből ugyan, de megvehetné egy másik tulajdonostárstól a többi értesítése nélkül a tulajdonrészét? (elővásárlási jogcímen ugye ha tulajdonostárs veszi meg, akkor nem kell mindenkit értesíteni) Remélem érthető.
2013. nov. 12. 20:07
 8/16 anonim ***** válasza:

1. Akinek a szülője a törvényes képviselője, annak nem gyámja van, hanem szülője. Miért nem nevezed az apjának? Kissé érthetőbb lenne...

2. Ajándékozásnál nincsen előVÁSÁRLÁSI jog, a nevében is benne van, hogy az a vásárláshoz kötődik.


És igen, még mindig nem érthető.

Nem a családi viszályaitok érdekelnek senkit, hanem a jogi tények, de azt még nem sikerült leírnod...

2013. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy írjam le. Akkor nekikezdek mégegyszer.


Nagymama az unokájának ajándékoz egy házrészt. A háznak 6 tulajdonosa van, a házrész 4/20-ada lesz az unokáé. Az unoka apja, mint gondviselő, élhet-e elővásárlási joggal a fia nevében? Tehát megveheti-e úgy a tulajdonrészeket, hogy az elővásárlási jog előnyeit kihasználja? A vásárlás ugyan úgy a gyerek nevére történne.


Nagyanyám apámmal nincs jó viszonyba, így nem fogja neki adni a házrészt, viszont nekem nekemadná, ha apám élhetne az elővásárlási joggal a nevemre, tehát megvehetné a nevemre még 3 tulajdonostól a tulajdonrészét, úgy, hogy a maradék 2 társtulajdonos erről még csak ne is tudjon, ugyanis ellehetetlenítené. És így már mienk lenne a ház 3/5-öde, magyarán többségi tulajdonosok lennénk. Innentől már nekünk lenne legtöbb beleszólásunk, valamint akkor ők is tudnák, hogy hiába pattognak, akkor sem érnek el semmi. Nekem nem a pénz kell, hanem a ház. A baj, hogy nagyanyám abba nem megy bele, hogy az ő megvegyem, mert nem akar botrányt, nekem viszont igazán mindegy. Így csak úgy lehetne, hogy nevemre íratja a részét, és akkor én mint társtulajdonos elővásárlási joggal rendelkeznék. De nem vagyok 18, így én nem mehetek oda az ügyvédhez, hogy jónapot, itt az egy millió, és én megveszem. Így apámnak kellene megvegye, az én nevemre, csak így élhetek-e elővásárlási jogommal?

2013. nov. 12. 21:23
 10/16 A kérdező kommentje:
*hogy az ő NEVÉRE megvegyem
2013. nov. 12. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!