Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában vertek és terrori...

Az iskolában vertek és terrorizáltak egy gyereket cigányok. Szóljak, vagy hallgassak?

Figyelt kérdés
A házunk előtt van a suli ahová én is jártam, de már rég nem vagyok tanuló. A ház és az iskola egymással szembe van, nagyon közel egymáshoz. Ma, amikor nézegettem ki, feltűnt a következő jelenet: tesi óra, férfi tanár tartja, kb 5 vagy 6-os gyerekeknek, és egy Magyar fiút két cigány gyerek folyamatosan terrorizált, ütötték, verték, amikor a tanár nem figyelt, hátba rúgták a gerincénél. A gyerek meg láthatóan nagyon rosszul viselte, próbált védekezni, de nem sok sikerrel, ezt már a tanár is látta, de semmit sem csinált, csak nézett ki a fejéből. Borzasztó volt látni, és semmit sem tehettem, hiába zajlott a szemem előtt. Ez rendszeres, nem egyszer láttam, valószínűsíthető, hogy az iskolában, például az öltözőben is zajlik ez a fajta terror. Kérdésem az, hogy én, aki már nem diák, egyáltalán semmi jogom abban a suliban, nem vagyok kompetens személy, érdeme-s ezt jelenteni az iskolában, e-mailben vagy telefonon? Mit tehetnék? Tudom a megvert fiú keresztnevét és, hogy ugyan abban az osztályba jár a két cigány gyerek is. Szíven szerint lemennék valamelyik nap a suli elé, és megvárnám míg kijönnek és megvédeném azt a fiút attól a két cigány gyerektől. Tehát még egyszer, írjak az iskola e-mail címére ez ügyben, vagy ne? Mennyire számítana-e? Megjegyzem, amikor én jártam ebbe a suliba, akkoriban már azért is kirúgás járt, ha valakinek más volt a frizurája, vagy mert egy fiú fülbevalót viselt, pitiáner dolgokért szemétkedtek, a cigányok elvették cipőnket, kajánkat, pénzünket, vertek minket, de a tanárok tojtak rá, és avval voltak elfoglalva, hogy kinek milyen a haja, meg, hogy jöjjön le a dombról. Szóval mocsok egy iskola.

2013. okt. 14. 14:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted,h szóltál, remélem, leszállnak a gyerekről
2013. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Érdemes szólni ilyen esetekben, de még jobb lenne ha ilyenkor rögzíteni is tudnád(videó, fénykép). Illetve bár ez a nehezebbik része, szülőnek is érdemes a tudtára hozni, mivel ő már kiáll érte, míg az iskola eltusolná.
2013. okt. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
No látod pajtás,ez a baj a magyar embernél,nincs összefogás.Háborog az igazság érzeted,de mégsem lépsz mert gyáva nyuszi vagy,a szüleid viszont érzéketlen nyuszik!Én 14 évesen szóltam rá a szomszédra mert rendszeresen verte a kutyáját,pedig tudtam milyen vadálat az a koma.Meglepődött,de engem, sem a kutyát nem bántotta azután.Igenis menj be a suliba,vagy telefonálj,fenyegesd mef őköt:ha nem rendezik a helyzetet,feljelentést teszel.
2013. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Mint korábban már írtam, azóta egy E-mailben értesítettem az iskolát a látottakról, elég részletesen. Ha, annyit elértem, hogy odafigyelnek arra a két cigány tanulóra és úgy általánosságban is, akkor már megérte. Remélem tudtam vele segíteni. Írtátok, hogy bekéne menni az iskolába, vagy rendőrségre. Egy mai iskolába nem lehet csak úgy bemenni, nyílt napra lehet, meg, ha van ott valami státuszod, de csak úgy beesni az utcáról, azt nem tudom, van ahol a portán túlra még szülő sem mehet. Fogalmam sincs konkrétan ebbe az iskolába ez, hogy van. Amikor én jártam, a 90-es években, akkoriban még lazán be lehetett menni iskolákba, például egy ilyen ügy kapcsán is. Telefonon meg illett volna bemutatkozni és én ilyen mélységig nem óhajtottam ebbe belemenni. Rendőrség meg nem tudom ebben mit tudott volna tenni, figyelembe véve, hogy 14 alatt nem büntethető, egy ilyen iskolai verés, bántalmazás nem olyan komoly ügy nekik. És nem is ártanám bele magam. Azt is írtam korábban, hogy nem tudtam volna értékelhető minőségű felvételt készítenem, és eszembe se jutott. Szóval én írtam a sulinak és remélem ilyesmire is jobban odafigyelnek majd. Amikor én voltam iskolás már akkoriban is voltak ilyen esetek, csak lehet kevesebb, engem is volt, hogy elkaptak az iskola előtt cigány gyerekek, nagyobbak, meg bukottak, és elvették a pénzünket, volt, hogy akinek márkás cuccai voltak azt is elszedték és örülhettünk, ha nem vertek meg minket. Én csak azért tudtam ezeket megúszni, mert szó szerint az iskola előtt van a ház amiben lakom. Így könnyen haza tudtam jönni. Megvédeni meg nem igazán védett meg senki.
2013. okt. 18. 21:21
 25/27 A kérdező kommentje:
Ja, még azt szerettem volna írni nektek, hogy a bántalmazott fiú szüleinek tényleg jó lenne, vagy jó lett volna szólni, de nem ismerem a gyereket, csak a keresztnevét, és az édes kevés. Pedig nagyon érdekelne, vajon mit szólnának a szülei ahhoz, hogy a gyereküket bántalmazzák abban az iskolában, aminek a felügyeletére van bízva a gyerekük. Egyébként én is ebbe az iskolába jártam. Ezt csak pluszban mondom.
2013. okt. 18. 21:37
 26/27 anonim ***** válasza:
Szünetbe a kis srácot szépen odahívod a kerítéshözés és mondd neki:beszélni szeretnél a mamájával,személyesen akarsz átadni egy fontos üzit.Ha szerencséd van mehetsz is vele suli után.A címet okvetlen szedd ki belőle!
2013. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez lehetséges. A nagyszünetben jó sok gyerek van kinn, kizárt, hogy észrevegyem, főleg a kerítés külső részénél, ráadásul kerítésen belül közvetlen bokrok vannak végig, annyi gyerek közül észre venni nem egyszerű így. Meg ugye hangosak is a szünetben. De, azóta se láttam ezt a fiút. Szerintem fura is lenne mit nézegetek befele. Ezt is fentről, a lakásból vettem észre és nem nagyszünetben, hanem testi órán, amikor csak 1-2 osztály van kinn, így persze egyből feltűnt. Szerintem olvasták az E-mailem és jobban odafigyelnek. Én remélem szólt otthon a szüleinek. Legalábbis nagyon remélem, és nem látok hasonlót, mert nem fogom annyiban hagyni.
2013. okt. 18. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!