Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában vertek és terrori...

Az iskolában vertek és terrorizáltak egy gyereket cigányok. Szóljak, vagy hallgassak?

Figyelt kérdés
A házunk előtt van a suli ahová én is jártam, de már rég nem vagyok tanuló. A ház és az iskola egymással szembe van, nagyon közel egymáshoz. Ma, amikor nézegettem ki, feltűnt a következő jelenet: tesi óra, férfi tanár tartja, kb 5 vagy 6-os gyerekeknek, és egy Magyar fiút két cigány gyerek folyamatosan terrorizált, ütötték, verték, amikor a tanár nem figyelt, hátba rúgták a gerincénél. A gyerek meg láthatóan nagyon rosszul viselte, próbált védekezni, de nem sok sikerrel, ezt már a tanár is látta, de semmit sem csinált, csak nézett ki a fejéből. Borzasztó volt látni, és semmit sem tehettem, hiába zajlott a szemem előtt. Ez rendszeres, nem egyszer láttam, valószínűsíthető, hogy az iskolában, például az öltözőben is zajlik ez a fajta terror. Kérdésem az, hogy én, aki már nem diák, egyáltalán semmi jogom abban a suliban, nem vagyok kompetens személy, érdeme-s ezt jelenteni az iskolában, e-mailben vagy telefonon? Mit tehetnék? Tudom a megvert fiú keresztnevét és, hogy ugyan abban az osztályba jár a két cigány gyerek is. Szíven szerint lemennék valamelyik nap a suli elé, és megvárnám míg kijönnek és megvédeném azt a fiút attól a két cigány gyerektől. Tehát még egyszer, írjak az iskola e-mail címére ez ügyben, vagy ne? Mennyire számítana-e? Megjegyzem, amikor én jártam ebbe a suliba, akkoriban már azért is kirúgás járt, ha valakinek más volt a frizurája, vagy mert egy fiú fülbevalót viselt, pitiáner dolgokért szemétkedtek, a cigányok elvették cipőnket, kajánkat, pénzünket, vertek minket, de a tanárok tojtak rá, és avval voltak elfoglalva, hogy kinek milyen a haja, meg, hogy jöjjön le a dombról. Szóval mocsok egy iskola.

2013. okt. 14. 14:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%
Mindjárt jön tetro és elmagyarázza hogy 2 gyerek bántott egy harmadikat, a 2 gyerek véletlenül pont cigány volt, a 3. gyerek véletlenül pedig pont magyar.
2013. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
59%

8#, nem igazán életszerű, hogy két magyar kezd el verni egy cigányt. Már csak azért sem, mert a fiatalabb iskoláskorúak is tisztában vannak már vele, hogy csapatostul jönnének megtorolni.


Szóval nem kellett volna átfordítani a kérdést, főleg mikor a legtöbben tisztában vagyunk a moráljukkal.

2013. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%
morálukkal
2013. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
59%

Ezekkel tök fölösleges beszélni, visszamaradt korcs népség, csak az erőszak nyelvén értenek. Jó alaposan meg kell agyalni őket, egy időre elveszi a kedvüket a szemétkedéstől.

tetroval meg ne foglalkozzatok, egy nolifer troll.

2013. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%

Ha magyar vagy , akkor nem hagyod szó nélkül.


Ha liberális vagy, akkor oda sem nézel többet és azt mondod, hogy rasszista a magyar gyermek akit bántanak.

2013. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Én fenn voltam a lakásban, ablakon át lehetett látni, hallani mindent, olyan közel építették régen ezt az iskolát, hogy ha nincs elhúzva a tanteremben a függöny tisztán belátni, ha az udvaron tesiznek, hallani mit beszélnek, így lehetett simán látni és hallani mindent. Valaki írta miért nem mentem oda. Én nem mehetek csak úgy be egy iskolába ahol semmi keresnivalóm, másztam volna át a kerítésen, vagy mi? Rám hoznak rendőrt, ez ma már nem így működik. Ha, meg egyszerűen oda megyek tanítás után, simán azt hiszik valami nem tudom miben töröm a fejem, ezek a dolgok nem úgy vannak, mint 10 vagy 20 éve. Ezért vagyok tanácstalan, hogy mit kéne tenni ami jogszerű. Még mindig azt gondolom egy E-mailt írhatok az iskolának név nélkül, de nem tudom helyes-e, hogy így fogalmazom meg, mint itt is.
2013. okt. 14. 15:35
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

De igenis bemehetsz az iskolába.

Nem igaz, hogy nincs keresnivalód, ugyanis van. Beszélned kellene az igazgatóval, hogy egy gyereket vernek (tök mindegy, hogy cigány magyart vagy fordítva: a bántalmazásnak nem kellene megtörténnie).

Ha az igazgató kitérő választ ad és nem meggyőző, akkor jelentened kellene a rendőrségen.


Hahó, hagyjuk már abba a szembecsukást!

2013. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is írj az iskolának.


Bár úgy vélem, hogy a tanárok, vezetőség tudnak ezekről a jelenségekről, esetekről, de inkább félrenéznek és most sem lenne semmilyen következménye.

2013. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Igen, szinte biztos, hogy tudnak ezekről, de most egy konkrét esetet is láttam elég résztelesen, és, ha utána nyomoznak kideríthetik mi hogy történt. Még az érdekelne, hogy, ha írok, nekem lehet bajom belőle? Végül is nincs bizonyítékom, legfeljebb, ha az a gyerek nem szól az iskolában, de az osztálytársai is láttak mindent nagyon jól. De, egy e-mailből, amit írok, nekem lehet bajom, azt írnám le mint itt, csak konkrét nevekkel, és részletesebben?
2013. okt. 14. 15:51
 20/27 A kérdező kommentje:
Alaposan átgondoltam és végül írtam az iskola központi E-mail címére, megírva a látottakat, ahogy tudtam. Nem tudom lesz-e foganatja, de, ha válaszolnak, akkor be írom ide. Köszönöm akik írtak.
2013. okt. 14. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!