Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában vertek és terrori...

Az iskolában vertek és terrorizáltak egy gyereket cigányok. Szóljak, vagy hallgassak?

Figyelt kérdés
A házunk előtt van a suli ahová én is jártam, de már rég nem vagyok tanuló. A ház és az iskola egymással szembe van, nagyon közel egymáshoz. Ma, amikor nézegettem ki, feltűnt a következő jelenet: tesi óra, férfi tanár tartja, kb 5 vagy 6-os gyerekeknek, és egy Magyar fiút két cigány gyerek folyamatosan terrorizált, ütötték, verték, amikor a tanár nem figyelt, hátba rúgták a gerincénél. A gyerek meg láthatóan nagyon rosszul viselte, próbált védekezni, de nem sok sikerrel, ezt már a tanár is látta, de semmit sem csinált, csak nézett ki a fejéből. Borzasztó volt látni, és semmit sem tehettem, hiába zajlott a szemem előtt. Ez rendszeres, nem egyszer láttam, valószínűsíthető, hogy az iskolában, például az öltözőben is zajlik ez a fajta terror. Kérdésem az, hogy én, aki már nem diák, egyáltalán semmi jogom abban a suliban, nem vagyok kompetens személy, érdeme-s ezt jelenteni az iskolában, e-mailben vagy telefonon? Mit tehetnék? Tudom a megvert fiú keresztnevét és, hogy ugyan abban az osztályba jár a két cigány gyerek is. Szíven szerint lemennék valamelyik nap a suli elé, és megvárnám míg kijönnek és megvédeném azt a fiút attól a két cigány gyerektől. Tehát még egyszer, írjak az iskola e-mail címére ez ügyben, vagy ne? Mennyire számítana-e? Megjegyzem, amikor én jártam ebbe a suliba, akkoriban már azért is kirúgás járt, ha valakinek más volt a frizurája, vagy mert egy fiú fülbevalót viselt, pitiáner dolgokért szemétkedtek, a cigányok elvették cipőnket, kajánkat, pénzünket, vertek minket, de a tanárok tojtak rá, és avval voltak elfoglalva, hogy kinek milyen a haja, meg, hogy jöjjön le a dombról. Szóval mocsok egy iskola.

2013. okt. 14. 14:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképpen szólj.

Ilyet nem szabad elhallgatni.


Azokat a cigány gyerekeket mielőbb el kell távolítani a normális, civilizált diákok környezetéből.

2013. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy menj be az iskolába, beszélj az igazgatóval és várd a reakcióját. Meséld el, hogy mit csinált a 2 gyerek a másikkal, és mondd el a tanár reakcióját is.
2013. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Talán az Önkormányzatnál is jelenthetnéd
2013. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod felvenni (képként) a mobiloddal
2013. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Arra gondoltam írnék az iskola e-mail símére. Bemenni az iskolába nem tudom lehetne-e, lehet a portán sem engednének túl, nincs gyerekem, ráadásul "fiú" vagyok, nem egy anyuka, csak régen ebbe a suliba jártam, és ilyen szinten nem folynék bele, már az is meggondolandó, hogy írja-e, lehet nem is veszik komolyan. Vagy nekem lesz bajom belőle. Elmondtam itthon is, és a saját szüleim is csak annyit mondtak mit törődök evvel. De, én nem tudok elmenni e mellett, láttam a kis srác arcát, a félelmét.
2013. okt. 14. 15:04
 6/27 A kérdező kommentje:
Annyira nincs közel, hogy tudtam volna értékelhető minőségű videót készíteni, és eszembe se jutott.
2013. okt. 14. 15:06
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akár rendőrségen is be lehetne jelenteni, csak hogy legyen írásos, hivatalos nyoma. Tőlük sem várhatunk sokat, de ha senki nem szól, nem is lesz változás.
2013. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 MrPifta ***** válasza:
59%

azt azért hozzátenném, hogy ha két magyar verne egy cigányt, azt ugyanúgy jelenteni kéne.

De te magad is rájuk szólhattál volna

2013. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
15%
Ha téged bántanak, verd meg őket, amúgy meg nem a te dolgod. Direkt ne keveredj bele ilyen bandaháborúba, ha ki is maradhatsz belőle.
2013. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Most nagyon elbizonytalanodtam. És, ha név nélkül írnék az iskolának, az igazat, hogy oda jártam és ezt a dolgot láttam, de nem szeretném felfedni kilétem, de tudok neveket, hogy kit hol kell keresni? Az így jó lenne? Nem túl nevetséges az ilyen fogalmazás? ők ismerik az osztályaikat, tudják kit hol keressenek. Rendőrségre biztos nem megyek, eszembe sincs a nevem kiadni, de azt sem helyes, ha nem tudnak a látottakról.
2013. okt. 14. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!