Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy értelmeznétek? GYerektartás?

Hogy értelmeznétek? GYerektartás?

Figyelt kérdés

Röviden: Elváltunk az exnejemmel, a két gyereket ő neveli. 2011 október óta nincs állásom, betegségeim miatt. Sajnos 2012 márciustól-2012 októberig nem tudtam fizetni gyerektartást. Idén született a feleségemmel meg a kisfiunk. 2012 november óta a jelenlegi feleségem utalja a gyerektartást az exemnek. Illetve az elmaradást is. Külföldön élünk a feleségem munkahelye miatt. Én vigyázok a kisfiunkra nappal, a feleségem dolgozik. Jövedelmem nincs (semmi). Idén májusban az exem feljelentett hogy egyáltalán nem fizeteg gyt-t és végrehajtást kér illetve emelést.


A bírósági végzésben ez van írva:

"A felek megállapodnak abban, illetőleg az alperes kötelezettséget vállal arra, hogy xy dátumtól a bérköltség, illetőleg a rendszeres személyi juttatás címén juttatott összes járandóság, valamint a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem redszeres juttatsásként járó egyéb jövedelem 20-20%-át nem kevesebb mint 10000-10000 ft tartásdíjat fizet meg oly módon, hogy ezt a munkáltatója vonja le és utalja a felperesnek"


Mi 2012 november óta 10-10.000 ft ot utalunk a két gyerekre. Nincs állásom sem segélyem ilyenkor nem tudnak miből %-ot számítani. Így is örülök, hogy a feleségem utalja ezt az összeget az exemnek, hisz ő nem lenne köteles ezt megtenni.



2013. okt. 2. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az átutaláson legyen rajta , hogy Te utalod gyerektartás címén. A feleséged nem köteles helyetted gyerektartást fizetni.

Ha ez nem volt az eddigi utalásokon, akkor kérheti visszamenőleg. De ha nincs jövedelmed, akkor sem levonni, sem,emelni nem fogják.

2013. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze a közleményben mindig minden bele van írva, az aktuális év, hónap, gyerektartás és a nevem is. A törlesztésre pedig ugyanez csak a törlesztés szó is benne van. Igazolni mindnet tudunk
2013. okt. 2. 19:15
 3/5 anonim válasza:

Kedves "apuka"

ez így tökéletes! gondolom, a két gyermekedet a volt feleséged tartja el.

a most született gyermekedet és persze téged is a jelenlegi párod.

sőt a jelenlegi párod utalja a gyerektartást a két gyermekedre is.

te mint felelősségteljes apa! tényleg úgy gondolod, hogy 10-10 ezer forint untig elég a gyerekeknek....

viszont kényelmes neked...

arról nem is beszélve, hogy a gyermekekkel nincs kapcsolatod, hiszen a jelenlegi párod külföldön dolgozik.

mit gondolsz ha a gyermekek felnőnek milyen embernek fognak tartani?

ebbe belegondoltál már? vagy csak az a fontos, hogy neked nincs pénzed?

gyerekek lelkével nem kell foglalkozni?

2013. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a 10-10 ezer forint rendesen el lett utalva, akkor jogilag minden rendben van. Neked nincs jövedelmed, a minimumot így is megfizeted, többet nem vagy most köteles így utalni.

A gyerektartást visszamenőleg csak 6 hónapra lehet követelni, tehát a 2012 márciustól 2012 októberig tartó időszakot már nem kérheti, az elévült követelés (ezt viszont a bíróság és a közjegyző hivatalból nem veszi figyelembe, tehát eljárást indíthat, és neked kell rá hivatkozni!)


A "feljelentés" büntetőjogi kategória, és igen, van ilyen bűncselekmény, de abból, amit utána írtál (emelést kér) arra következtetek, hogy polgári eljárást indított ellened.

Majd kapsz idézést a bíróságtól, ha emelést is kér, és ott előadod a helyzetedet, hogy azóta született még egy gyerek, stb.


Ha végrehajtás van, akkor pedig a végrehajtóval kell majd felvenned első körben a kapcsolatot ez ügyben, és igazolni a fizetéseket.


[link]

2013. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen, a 10-10 ezer forint rendesen van utalva 2012 november óta. 2012 március - október közötti elmaradásnak már több mint a fele ki van fizetve. Ezt is havi utalással törlesszük.

Írtam egy közös megállapodást az elmaradás törlesztéséről, de az ex nem írta alá. Ennek ellnére azt is törlesszük.

Az lehet hogy nem kérheti már az elmaradást, de a gyerekeimre való tekintettel kifizetjük neki. (Bár rájuk is költené!)

Az exem mindenképpen engem akar kellemetlen helyzetbe hozni, mert már 2012 májusában feljelentett polgári oeres eljárásban, de nekem nem szólt. Idén derült ki hogy 2013 juniusban megújította a pert. Szándékosan próbálja rámbizonyítani a rosszhiszemű magatartást. Holott emailben folyamatpsan kapcsolatban vagyunk.

Az emelést 2012 december 1-től követeli. Tehát mindent egyszerre akar, végrehajtatni is meg emeltetni is.

Nekünk ami van ellene:

- a banki utalások , közleményben (év-hó-gyt-xy)

- harmadik gyerekem születési anyakönyvi kivonata

- feleségem tanuskodik, hogy ő utalja a gyerektartást

- illetve sok hazugsága az exemnek a gyerekekről (pl tanévkezdésről), amire megvan a hivatalos válasz (iskolaigazgató levele)


Én nem szeretném csökkenteni ezt az összeget, de emelést most nem tudunk kigazdálkodni. Én elkezdtem kint egy német tanfolyamot ha ezt befelyezem meglesz a középfokú nyelvvizsgám és akkkor talán több esélyem lesz elhelyezkdni itt kint. De addig csak ennyit tudunk teljesíteni.

2013. okt. 4. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!