Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » GYEREKTARTÁS KÉRDÉS . Külön...

GYEREKTARTÁS KÉRDÉS . Külön élek az exemtöl 5 éve és a mostani párom terhes lehetséges hogy csökkentsék a gyerektartást?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit fizetsz.

Alapból: két gyermek után a fizetésed 40%-a vonható. Ha a gyerek két családban van akkor értelem szerüen midegyiket külön számolják 20-20 % ban. Ha kevesebbet fizetsz a gyerek után mint a hivatalos jövedelmed 20%-a akkor óvatosan a lelkesedéssel.

2013. szept. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elviekben igen, de ehhez konkrét infok kellenek.

Alap szabály, hogy egyik gyereket sem lehet a másik hátrányára tartani.

2013. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kedves előttem szóló!

ez így szépen hangzik:

"egyik gyereket sem lehet a másik hátrányára tartani"

de sehol sem tudod érvényesíttetni,

ha csak a nem fizetőnek vannak jó kapcsolatai és persze pénze. A jog nem mindenkire vonatkozik.

2013. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igen, de attól is függ, most mennyit fizetsz.

Ha pl. 100ezer a fizetésed és jelenleg 50ezret adsz a gyereknek (vagyis az 50%-ot), akkor perben kell kérni a tartásdíj csökkentését. Elosztják a gyerekek között, tehát maximum 25ezer jut a nagyobbnak. Valószínűleg így megnyered a pert, ebben az esetben a perköltséget az exfeleség fizeti.

Visszamenőleg 6 hónapra lehet kérni az összeget!

Viszont: ha az említett 100ezres fizetésből most 20-25 ezret fizetsz, mert az anyja ezt elfogadta, akkor nem fognak kevesebbet megállapítani.

2014. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es vagyok. Elfelejtettem írni, hogy az anya bejelentett címéhez tartozó bíróságon kell indítani a pert.
2014. szept. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!