Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítenél nekem gyerektartás...

Segítenél nekem gyerektartás ügyben?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok most dől el hogy felvesznek-e fősulira vagy egyetemre (nappalin) , folyamatos a tanulmányi viszonyom. Kérdésem: Jár nekem a gyerektartás, csak mert jött egy végzés amelyben kérte a faterom , hogy szüntessék meg a kötelezettségét (úgy vonták tőle). Mit csináljak?

2013. júl. 16. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Tündérke!


1.Te már nem vagy gyerek.

2. Nem a faterod, hanem az édesapád. Ha mégsem lenne az édesapád akkor pedig úgysem jár neked egyetlen fillér sem. Idegentől nem vonják.

2013. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bogárka!


1. a fater helyett a csótány jobb szó lett volna. És gyerek már tényleg nem vagyok de rokontartás az még jár.

2013. júl. 16. 21:14
 3/5 ConnectCare ***** válasza:
39%

Arany cuncimókusaim! :D


Tartás abban az esetben, ha a kedves kérdező nappali tagozatos diákként tanul tovább megszakítás nélkül és a tanulmányait majd a tőle elvárható gondossággal végzi, akkor jár, ha jól tudom 25 éves korig szokták max megítélni.


A kérdést egyébként a Családjogi Törvény (Csjt.) szabályozza, a kedves kérdező guglival könnyen megtalálja és abban minden további hasonló kérdésére is választ kap! ;)

2013. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

"1. a fater helyett a csótány jobb szó lett volna. "


Hát hogy megnevelni nem tudott az biztos.

2013. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rokontartás járhat ha most szerzed az első szakmádat érettségi után.

Mert rokontartás jár ha nem vagy rá érdemtelen, 25 év alatt vagy és ez lesz az első szakmát.

Érdemtelen válik pl ha nem tartod a kapcsolatot apukáddal.

2013. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!