Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hozzátartozói tartás megszűn...

A hozzátartozói tartás megszűnik, ha elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot? (lent! )

Figyelt kérdés
Valószínűleg idén nem vesznek fel egyetemre (ÁOK), ezért amíg készülök a jövő évi felvételire, elmennék egy év OKJ-s képzésre, hogy ne szűnjön meg a tanulói jogviszonyom, mert apa hozzátartozói tartást fizet, és ha egy évet kihagyok, perelnem kéne, hogy újra fizesse. Ha elvégzek egy OKJ-s tanfolyamot és után felvesznek egyetemre, akkor OKJ után is fog járni a pénz vagy az OKJ-s oklevél miatt már nem? Elsősorban tapasztalatokra, illetve jogászok hozzászólásaira vagyok kíváncsi, NEM véleményekre, mert most nem elég egy sima vélemény, hogy "háát, szerintem így meg úgy van".

2013. jún. 6. 10:58
 1/6 anonim válasza:
Ez így van, ha OKJ-ra mész, akkor kötelessége fizetni a gyerektartást, amennyiben "méltó" vagy rá, tehát, ha szemét, akkor ha nem látogatod rendesen, akkor alkalmatlannak nyilváníthat a bíróság, így nem muszáj fizetnie utánad.. Amúgy csak gimiben kötelező, addig akár a megélhetése árán is, utána ha jól tudom kisebb összeget is fizethet, de mondom, ha nem látogatod rendszeresen, akkor azt mondhatják, hogy nem érdemled meg..Amúgy szerintem, ha kihagysz egy évet utána ugyanúgy kellene fizetnie, mintha mi sem történt volna , de én nem értek hozzá, csak a tapasztalatomat írtam le..:D
2013. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt online kérdeztem meg egy ügyvédtől. Ha életpályához szükséges képzést kezdek el egy év kihagyás után, külön perben saját jogon újra igényelhetem, de nem jár újra automatikusan. Ami necces, mert apáéknál van 2 kisebb gyerek és benne van a pakliban, hogy nem ítélik meg. Apával minden hónapban találkozunk, tartjuk a kapcsolatot. Természetesen az OKJ-s tanfolyam óráira is rendesen bejárnék. A kérdésem igazából az lenne, hogy ha megszerzem az OKJ-s oklevelet és utána elkezdem az orvosit, apát mentesíti-e a fizetés alól? Merthogy az OKJ miatt már lenne egy szakmám.
2013. jún. 6. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, mivel az első szakmáig kell támogatni.

Azért ne kezd el egy OKJ, hogy apádnak fizetnie kelljen, akkor inkább menj el dolgozni.

2013. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy elmegyek oda ahova felvesznek... Mert a hozzátartozói tartás kiesése (egyetemi időre, ami 5 v. 6 év) elég nagy érvágás lenne.
2013. jún. 6. 11:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy, ami hirtelen eszembe jutott, így megkerülésnek, hogy elkezdek egy 2 éves OKJ-t, és egy év után abbahagyom és elmegyek egyetemre. Akkor nem szerzek szakmát.
2013. jún. 6. 11:36
 6/6 anonim válasza:
Nem csak a tanulmányaid miatt kaphatsz tartást, hanem egyéb dolgok is lehetnek amik miatt jogosulttá válhatsz rá (bár gondolom te egyikbe sem tartozol bele.. vagy csak nem néztél utána? )
2013. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!