Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok börtönbüntetésre?

Számíthatok börtönbüntetésre?

Figyelt kérdés

20 ezer forintot nem meg haladó kissebb értékű lopások miatt kaptak el harmadjára... Tudom,hogy nem kellett volna,de nagyon rossz időszakot élek,és bele vagyok abba fáradva,hogy rengeteget gürizek,és épp hogy megélek. Ettől sokalltam be :S tudom,hogy nem ez lett volna a megoldás,de mostmár nem tudok mit tenni. 2x tescoban történt az eset,felvették a jegyzőkönyvet,bár rendőr nem jött ki,és papírt sem kaptam. Egyszer viszont Vecsésen a C&A-ban kaptak el,oda ki jött rendőr,és helyben kaptam csekket amit a Monori rendőrkapitanyság számlájára kell fizetnem...


Nem tudom mire számíthatok,de nem szeretnék börtönbe kerülni. Ha bíróságra kerül a dolog hivatkozhatok arra,hogy pszichiátrián kezelnek szorongásos depresszióval,és pánikbetegséggel? Mert rájöttem,hogy mióta szedem az antidepresszánsokat és nyugtatókat azóta nem vagyok önmagam... Nem tudom ez enyhítő körülmény lehet-e.


Csak mert eddig soha nem voltam ilydn,csak azóta csinálok ekkora marhaságokat :S mert úgy érzem,hogy minden mindegy....


De mostmár szeretnék továbbtanulni,és gyerekeket,mert nagyon családcentrikus vagyok,és emberektől sosem lopnék.


Köszönöm előre is a normális válaszokat,tanácsokat,tapasztalatokat! :(



2013. aug. 23. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
50%, hogy igen, 50%, hogy nem.
2013. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg igen. De szerintem először felfüggesztettet kapsz.
2013. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az pontosan mit jelent? :/
2013. aug. 23. 13:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen számíthatsz. Többszörös visszaeső vagy.
2013. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

" De szerintem először felfüggesztettet kapsz."


Először? Végig olvastad?

2013. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én azért nem érzem magamat annyira bűnösnek,hogy börtönbe kerülni... Főleg,hogy érzem,hogy csak a gyógyszeróta vagyok ilyen. :S és ha erről csináltatok szakvéleményt,el kell fogadniuk enyhítő körülményként...


Elfogadom,hogy bűnös vagyok,de a börtönt mem tudom elfogadni,mikor engem bántalmaztak durván romák,és őket nem csukták le,csak pénzbüntetés... Ez nem fair.

2013. aug. 23. 17:23
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
5: Igen. elolvastam. Eddig pénzbüntetést kapott szabálysértés miatt, és nem felfüggesztetett.
2013. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És mindenképp előbb felfüggesztettet kap az ember? :/
2013. aug. 23. 21:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Szabálysértésért vagy pénzbüntetést fognak adni, vagy elzárást, ez a kettő a jellemző.

Amúgy nem nagyon értem, hogyan kaphattál lopásért helyszíni bírságot a rendőrtől, mert nekem úgy rémlik, ilyen esetben nem szabhat ki... hanem egyből a bíróságra kerül az ügy... Lehet régen volt már, és a régi törvény szerint még volt erre lehetőség. De ha 2 éven túl történt, akkor már nem számít, nem veszik figyelembe.


Egyébként, ha pénzbírságot kapsz, azt le is dolgozhatod közmunkán.

2013. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megnéztem, szabálysértés esetében nincs felfüggesztett szabadságvesztés. A szabálysértési elzárás legrövidebb tartama egy nap, leghosszabb tartama hatvan nap lehet.
2013. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!