Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentést teszek akkor...

Ha feljelentést teszek akkor mire számithatok? (fenyegetés. Lent)

Figyelt kérdés

én 16 éves vagyok(fiú) és megfenyegetett a legjobb barátom(lány) pasija(18 éves) facebookon ezzel a szóval hogy "kinyir, levágja a fejem" mert hogy nyomulok a barátnőjére (ami nem igaz) akkor mennyi ideig jelenthetem fel, van határidő vagy ilyesmi? és mire számithat ő büntetésként? biztos elitélek? én mire számitsak?

egyelőre nem akarom feljelenteni, de ha muszáj akkor muszáj mert még magamat is bajba keverhetem és inkább az kerüljön börtönbe aki fenyegetőzik, ne az aki csak megvédi magát


2013. aug. 12. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmire.
2013. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval ha feljelentem azzal a bizonyitékkal hogy halálosan fenyeget az igazságügy semmit nem csinál?
2013. aug. 12. 21:18
 3/8 A kérdező kommentje:
elitélek helyett elitélik* -et akartam irni bocs gyorsan gépeltem:)
2013. aug. 12. 21:22
 4/8 anonim válasza:
"semmire". Ez íg ne teljesen igaz. Először is amit csinált az zaklatás. Kinyomtatod nyomtatóval az leírt szöveget, majd elmented pendrive -ra biztonság kedvéért. Elmésza rendőrségre, megtszed a feljelentést ellene, majd beídézik őt is és téged is persze általában külön-külön. MAjd bíróságra megy az ügy ahol valószínűleg figyelmeztetik, ha volt már erőszakos bűncselekménye akkor távoltartó határozatot rendelnek el vele szemben. ( lásd google ) ha feljelented akkor sztem meggondolja ha utána megfenyeget újra netalán meg is ver akkor tuti nagyobb bűntit kap...
2013. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

akkor nem megyek a rendőrségre.. amúgy sem terveztem de ha már felesleges is akkor biztos nem megyek

köszi a választ:)

2013. aug. 12. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Magánindítványos, így 30 napod van a megtételre. Büntetés valószínűleg megrovás vagy hasonló intézkedés lenne.
2013. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ő sem a napon barnult.

Amúgy tudom mire számíthatsz. Arra, hogy ha följelented és megtudja hogy te voltál még jól meg is ver, vagy beváltja a fenyegetését, a rendőrség nem fog megvédeni, max akkor ha vér folyik bár ebben sem vagyok biztos.

2013. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem cigány és megtudom védeni magam csak nem szeretném hogy bármelyikünknek baja essen, se nekem se neki(bár megérdemelné) és gondoltam ha elfajul a dolog a közeljövőben(a héten) akkor fordulok ehhez a röhejes igazságszolgáltatáshoz amit amúgy is eléggé lenézek mert szerintem borzalom az egész... egyértelmű bűnösök megússzák az idióta kis kapuk miatt... meg meglehet venni mindenkit szóval ezért alapból nem akartam az áldemokrácia élen álló fasisztáihoz folyamodni
2013. aug. 12. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!