Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek. Mire számíthatok?

Feljelentettek. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lek urvázták a szerelmemet buliban, én odaléptem és lefejeltem az inast hirtelen felindulásból. Elesett, de csak a szemöldöke sérült, 8 napon belül gyógyul.

2013. júl. 11. 05:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Semmire. Ez könnyű testi sértés, annyit fognak mondani: Ejnye!
2013. júl. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. júl. 11. 05:54
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Mi van, ha tényleg igazat mondtak a szerelmedről? Manapság semmi nem az aminek látszik!
2013. júl. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez befolyásolná a bírói döntést?
2013. júl. 11. 06:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A könnyű testi sértés magánvádas bűncselekmény... Lehet, hogy garázdaságként jelentettek fel, vagy ilyesmi.
2013. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem tudom, de megyek majd kihallgatásra.ha nem is lesz bíróság, ujjlenyomatomat leveszik jól gondolom?
2013. júl. 11. 07:09
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Az eljárás feljelentésre indul meg, a feljelentést pedig a bíróságon (tehát nem a rendőrségnél) kell írásban vagy szóban megtenni, a szóbeli feljelentést jegyzőkönyvbe kell foglalni. A feljelentésben elő kell adni, hogy a feljelentő ki ellen, milyen cselekmény miatt és milyen bizonyítékok alapján kéri a büntetőeljárás lefolytatását. A rendőrség csak akkor kezdi el a nyomozást, ha a bíróság elrendeli a nyomozást; ezt abban az esetben teheti meg, ha az elkövető kiléte, személyi adatai csak részben ismertek, vagy egyáltalán nem ismertek, illetve ha bizonyítási eszközök beszerzése szükséges, itt nem biztos, hogy szükséges, ez a tárgyalás kimenetelétől függ.


Ujjlenyomatot biztosan nem fognak kérni, mert ebben az esetben teljesen szükségtelen.

2013. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha garázdaság miatt indult eljárás, akkor rabosítanak (vagyis arckép, ujjlenyomatvétel...), magánvádas eljárásokat kivéve minden bűncselekmény elkövetőjénél kötelező.

Ha szerencséd van, akkor csak könnyű testi sértés miatt indul eljárás, aminél intézkedéssel (enyhébb büntetés) megúszod.

2013. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmi komolyra,egykis alacsony pénzbüntetésre esetleg,pedig az ilyet kéne súlyosan büntetni,mert erőszak van a dologban,de ez a magyar btk úgylátszik fordítva van.
2013. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az eljárás feljelentésre indul meg, a feljelentést pedig a bíróságon (tehát nem a rendőrségnél) kell írásban vagy szóban megtenni, a szóbeli feljelentést jegyzőkönyvbe kell foglalni."


Hmm ez érdekes, ugyanis a tegnapi napon Ügyeletes Tisztként (ÜTI) négy feljelentést vettem fel a rendőrségen és mindegyik esetben nyomozást indítottunk, pedig nem vagyok bíró, sem ügyész, "csak" rendőr.

Egyébként fenti esetet valószínű garázdaságként fogják vizsgálni, rabosítani is fognak, ha vádemelési javaslattal kerül megküldésre az ügyed.

2013. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!