Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentettek. Mire számíthatok?

Feljelentettek. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Lek urvázták a szerelmemet buliban, én odaléptem és lefejeltem az inast hirtelen felindulásból. Elesett, de csak a szemöldöke sérült, 8 napon belül gyógyul.

2013. júl. 11. 05:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kevdes rendőr kolléga, ha magánvádas bűncselekmény esetén jártatok így el, akkor nem igazán jogszerűen indítottátok el az eljárást, ugyanis a Be. 497. § (1) bek. alapján - gondolom, rendőrként ismered a Be.-t - a bíróságnál kell megtenni, a (2) bek. alapján ha nálatok történik a feljelentés ilyen magánvádas bűncselekmény kapcsán, akkor a feljelentést nektek kötelességetek lenne az illetékes bíróságnak eljuttatni. a Be. 499.§ (1) bek.-ben meg láthatod, hogy a nyomozást ilyen esetben csakis a bíró illetve az ügyész rendelheti el.


Egyébként kedves kérdező, az tényleg elég sanszos, hogy a rendőrség garázdasággal fog meggyanúsítani, az viszont közvádas bűncselekmény. Rabosítani nem szokás ilyen esetben.

2013. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt Rosta Roland! 10-es vagyok (kolléga), úgy látszik a meleg idő miatt elolvastunk egymás mellet, mert én elsősorban a közvádas bcs-kre gondoltam, nem a magánvádasra, mivel én a fenti esetből indultam ki, ami számomra első olvasásra erősen gari gyanú, nem kts. Természetesen a legutóbbi szoliban közvádas bcs-ekre gondoltam, azért a BE-t mi is ismerjük .... :)

Ugyanakkor magánvádasnál a Te megállapításod a helytálló, de mint említettem, én elsősorban a garázdaságból indultam ki :)


Ui.: mi ittason kívűl minden bcs elkövetőt rabosítunk, de ahány ház annyi szokás..

2013. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Bolcs_Elek ***** válasza:

Sajnos semennyire.


A magadfajta veglenyeket le kellene csukni

2021. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi lett az esetből, kérdező? Együtt vagy még a szerelmeddel, akit említesz?
2021. máj. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!