Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet panaszt tenni a...

Hol lehet panaszt tenni a mukahelyemmel szemben és lehet e névtelenül?

Figyelt kérdés
Egy megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató Kht.-nál dolgozom mint részmunkaidős betanított munkás mivel epilepsziás vagyok. Az lenne a bajom a munkahelyemel, hogy sokszor olyan munkát végeztetnek velem(ünk) amit az egészségi állapotom(unk) nem enged meg, de viszont vannak ennél a cégnél olyan munkavállalók kiknek a v@laga ki van ny@lva. Az értelmileg sérült munkavállalókat meg úgy kihasználják hogy azt elmondani nem lehet! Lépcsőn cipeltetnek velem(ünk) fel-le nehéz munkadarabokat, nyomdai papírárut, kész terméket és rakatnak raklapra ezzel veszélyeztetve az én és a kollégám testi épségét, hisz engem bármikor elkaphat egy epilepsziás roham és ráeshetek ezen a lépcsőn munkatársamra letaszítva, őt és ráburítva az anyagot. Nem is szabadna emelnem és sok munkatársamnak sem még is ezt nekünk kell megcsinálni mondva mi vagyunk a férfiak és ki kell szolgálnunk a nőket. Ezt már töbször jeleztem a csoportvezető és az üzemvezető felé, de nem értik meg. Tiszta értelmi fogyatékosnak néznek bennünket. Viszont a nálunk dolgozó nőknek még 10 deka is a szájukba van rakva és ezt mivelünk csináltatják férfiakkal. Sokszor úgy is beszélnek velünk mint az állatokkal. Ja és vannak a férfiak közt ny@aligépek akik mindent megtehetnek. Akkor álnak le mikor akarnak. Túlóráztatnak is velünk annak ellenére hogy csak 4, 5, 6 és 7 óráról szóló munkaszerződésünk van és. A túlórázott munkát csuszóba adják ki, de a csuszót hogy nyilvántartásba vegyék könyörögni kell mire megteszik. Arra is nagyon kell figyelni be írják e mert hamar "elfelejtik" ezt megtenni. Most már betelt a pohár és be szeretném jelenteni a munkahelyem mert ez nem állapot így!
2013. aug. 15. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

hisz engem bármikor elkaphat egy epilepsziás roham és ráeshetek

Akkor neked odahaza kellene maradni. Ott is felügyelettel. Ha meg valós a panaszod,miért nem névvel aláírva nyújtod be??

2013. aug. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Melyik megyében van a munkahelyed?
2013. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Itt:

[link]

[link]


Nézd meg az illetékes megyei szerv elérhetőségét a legördülő listából (azt a megyét, amelyikben a munkahelyed van).

2013. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 17. 21:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és még meg szeretném kérdezi, hogy lehet a Munkavédelmi Felügyelőségnek névtelen levélben bejelentést tenni és megírni (javasolni) XY időpontban ellenőrizzenek?
2013. aug. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!