Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig ül még az APEH a...

Meddig ül még az APEH a beadott kérelmen?

Figyelt kérdés

Augusztus 24-én bejelentettem az APEH-nél, hogy magam után fogom fizetni a TB-t, és kifizetem a hátralékot is(pár hónapról van szó). Kaptam sárga csekkeket is, már csak a határozat kellene arról, mennyit is kell befizetnem. Kitöltöttem a kapott nyomtatványokat, és postára is adtam, mivel az illetékes iroda másik városban volt. Azóta semmi hírük.

Mennyi ideig tart egy ilyen ügyintézés? Tényleg elhúzódhat eddig?


2009. okt. 19. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
nekünk egy kérelmünkre majdnem egy év után jött válasz. (lakásvásárlás illeték ügyben). Esetleg telefonálj rájuk, de erélyesen.
2009. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hm. Nem elég "bejelenteni" az APEH-nek, hogy magad fogod fizetni a tb-t, hanem egy "szerződést" kell velük kötni, ott helyben, az APEH ügyfélszolgálati irodájában és akkor már előrenyomtatott sárga csekket adnak.

Ez tudtommal kötelező.


Amíg ez meg nem történik, addig ne várj semmiféle APEH-értesítést, hiszen amíg nincs meg ez a megállapodás, addig nem is fizetheted a tb-t.

2009. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!