Lehet-e árverezni, ha tehermentes a lakás, ) magántulajdon), és 120. 000FT. - tartozás miatt a lakást akarják ezt tenni? _
Én egy 300 forintos Vatera számlát nem fizettem be, aztán jött a 4 ezer forintról szóló csekk azzal a figyelmeztetéssel,hogy 80 ezer lesz a következő csekken ha ezt sem fizetem be.Aztán gondolom jött volna a 300 ezer,500 ezer, 2 millió és mehet is a lakás.
Kicsit nevetséges lenne ha 120 ért vennék el a nem tudom hány milliós lakást, ezért majd tesznek még rá,hogy ne csak 120-ról legyen szó.
Simán.
Alapvetően az van, hogy elsősorban azt kellene foglalnia a végrehajtónak ami könnyebben pénzért tehető és közelebb áll az érétke a tartozáshoz. Ha van 100.000es tartozás és van egy plazmatévé és egy BMW akkor a plazmát nem a BMW-t kell foglalni. De ha nincs más akkor a házat is lehet.
Végrehajtási törvény
7. § (1) A bírósági végrehajtás során a pénzkövetelést elsősorban a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló összegből, illetőleg az adós munkabéréből, illetményéből, munkadíjából, a munkaviszonyon, közfoglalkoztatási jogviszonyon, munkaviszony jellegű szövetkezeti jogviszonyon, közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyon, szolgálati viszonyon, társadalombiztosítási jogviszonyon alapuló járandóságából, valamint a munkából eredő egyéb rendszeres, időszakonként visszatérően kapott díjazásából, juttatásából, követeléséből (a továbbiakban együtt: munkabéréből) kell behajtani.
(2) Ha előre látható, hogy a követelést a munkabérre, illetőleg a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt összegre vezetett végrehajtással nem lehet viszonylag rövidebb időn belül behajtani, az adós bármilyen lefoglalható vagyontárgya végrehajtás alá vonható. A lefoglalt ingatlant azonban csak akkor lehet értékesíteni, ha a követelés az adós egyéb vagyontárgyaiból nincs teljesen fedezve, vagy csak aránytalanul hosszú idő múlva elégíthető ki.
Gyakran írnak itt is, hogy egyből ingatlant árvereznek, holott alacsony a követelés, amit egyéb módon lehetne törleszteni. Ilyen esetben panaszt kell tenni a végrehajtó ellen a felügyeleti szervénél (tudtommal végrehajtói kamaránál).
Abban az esetben, ha nincs jövedelem, 120.000 Ft értékben ingóság(ok), akkor lehet árverezni, de ezt nem tartom teljesen életszerűnek,bár nem is tudom... A 120.000.-Ft az a tőketartozás? Mert arra még több állami illeték + kamat mehetett rá, akkor az elképzelhető, hogyha nincs jövedelem, és az ingóságok sem fedezik a teljes adósságot, akkor elárverezik az ingatlant, majd az ingatlan árverezéséből befolyt összegből visszafizetik a különbözetet.
Egyébként ha a bírósági végrehajtó nem jogszerűen cselekszik, akkor végrehajtási kifogást érdemes tenni az illetékes bíróságnál, mert a kamara sajnos nem végzi a munkáját rendesen... A kifogásnak is van állam által meghatározott illetéke, 15.000.- Ft, ha a kifogás jogos volt, akkor visszatérítik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!