Mit tudnak csinálni ha nem fizetik a lakáshitelt? Kiraknak? És utána? Nem lesz ház de a tartozás megmarad. Mennyit tilthatnak a fizetésből? (33%? ) Az jelen esetben kevesebb mint a törlesztő. Kirakhatnak 3 gyerekkel is?
Igen igen és igen.
Előszór vonják a fizetések 33%-át majd elvisznek belőle majdnem mindent, majd elárverezik és a maradék hitelt ugyan úgy vonni fogják.
Igen kirakhatnak még 100 gyerekkel is. Igen öröklik de előtte még életed végéig vonják tőled, még a nyugdíjadból is.
A f@sza! :-(
Egy ismerősöm van ebben a helyzetben.
Maximum 33%-ot tilthatnak. Vannak esetek amikor 50% pl tartásdíj, vagy munkabérrel kapcsolatos eseteknél, de ez nem olyan.
Tartozás öröklés csak rajtuk múlik (kivéve, ha kiskorúak, de akkor gyámhatóság dönt és nem mehet negatívba), akár le is mondhatják.
az első válaszoló csupa hülyeséget írt, eszedbe ne jusson komolyan venni!!!
először is az öröklés: az örökséget nem kötelező elfogadni, visszautasíthatják az örökösök (csak az egyikük, vagy akár mindegyik), de ha elfogadják, akkor is, az örökhagyó által felhalmozott tartozásokért csak és kizárólag az öröklött vagyontárgyak értékének összegéig felelnek, azon túlmenően nem!!!
fentiekből következik, hogy ha az örökség csupán tartozás, akkor azt A./ vissza kell utasítani, B./ miután az örökség "pozitív" része zéró, tehát semmi egyebet nem örököltek, csak a tartozást, így a tartozásért is csak a zéró, azaz nulla értékben tartoznak megtéríteni - a lényeg mindkét esetben, hogy nem, az örököseid NEM nyögik majd egy életen át a mostani tartozásotokat, nyugodj meg...
pláne ha kiskorúak (ne adja isten, hogy ez egyáltalán felmerüljön!) a kiskorú örökösök mellé ügygondnokot jelöl ki a gyámhatóság, aki szintén köteles úgy eljárni, hogy a gyermekeidet semmilyen anyagi vagy joghátrány ne érje, tehát nekik éppen az a dolguk, hogy a gyermekek érdekét képviseljék, ergo szakszerű jogi segtség igénybevételét követően hozhatnak csak döntést az ilyen ügyekben.
a másik téma: a fizetésedet csak és kizárólag olyan mértékben tilthatják, ill. terhelhetik meg, hogy a letiltás után fennmaradó összeg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegét elérje - tehát ennyi mindenképpen meg kell hogy maradjon, ez törvényi előírás!!!!!
/épp nemrégiben volt egy ilyen ügyem, ahol tájékoztatnunk kellett a végrehajtót egy munkatárs ügyében, hogy az általa elrendelt letiltás nem teljesíthető, mert az adós jövedelmének letiltása után fennmaradó része nem haladná meg a törvényi minimum összegét, stb.... természetesen a vh elfogadta, és fel is függesztette az eljárást - gondolom, ha lesz a kollegának magasabb jövedelme, vagy másik munkahelye, akkor majd újra előveszi.../
előző vagyok még...
lehet, kissé zagyván fogalmaztam az előbb a letiltással kapcsolatban, pontosítom inkább, hogy egyértelmű legyen: tehát adva van a fizetésed, erre kiadja a letiltási rendelvényt a végrahajtó, a fizetésed 33 (vagy 40) 5-a erejéig, de fizetésed ezután fennmaradó összegének el kell érnie a mindenkori öregségi nyugdíj minimumának összegét - ez 2013-ban 28.500. forint -, tehát ez mindenképp meg kell hogy maradjon neked, ha nem marad meg, úgy a letiltási rendelvény nem teljesíthető, és a munkáltatónak erről a végrehajtót téjékoztatnia kell.
a másik dolog meg az, hogy a három eltartásra szoruló kiskorú gyermek esetében - de ebben azért nem vagyok járatos, csak logikusan nézve a dolgot gondolom azt, hogy az ő tartásukhoz szükséges minimális mértéket ugyancsak nálad kell hogy hagyják a fizetésedből -- hiszen elvált szülők esetén is elsőbbséget élvez minden egyéb letiltással szemben a gyermekek tartásdíja, előbb azt kell levonni, és minden mást csak azután lehet... (de azért ezt jó lenne, ha olyan válaszolná meg, aki kellően járatos a témában)...
az az "5" ott egy "%" jel akart volna lenni az előbb... :)
és akkor még egy utolsó megjegyzés az első válaszoló kommentjéhez: természetesen NEM visznek el "mindent" a lakásodből, mert annak is vannak törvényi kitételei, hogy a normál mindennapi életvezetéshez szükséges dolgokat (hűtő, asztal, székek, ágy, szekrény, és ilyesmik) nem vihetik el -- na meg azt sem, ami névleg nem a tiéd!!!
ez gondolom, nem szorul különösebb kifejtésre, ha pl. az anyódos, tesód, szomszédod, barátod-barátnőd kölcsön ad neked ezt-azt használatra, azt már nem viheti el, és a köziedelemmel ellentétben nem kell mindenről számla, vagy adásvételi szerződés, bőven elegendő ha az érintett "kölcsönadó" nyilatkozik róla, hogy az adott tárgyak az ő tulajdonát képezik, és csak használatra vannak nálatok!
még egy utolsó jótanács minden hasonlóan keserves cipőbe kényszerült családnak:
onnan kezdve hogy végrehajtásra került az ügyetek, azt, hogy "bankszámla", felejtsétek el!!!!! mert még ha olyan összeg is van rajta amihez elvileg nem nyúlhat a végrehajtó (tartásdíj, családi pótlék, gyes, stb...), ő akkor is ráteszi az inkasszót azonnal - mert azzal kezdi, hogy megnézi, hol, melyik banknál vannak bankszámláid, és azonnak inkasszózza mindet! - azután meg már futhatsz a pénzed után, hozzá nem férhetsz, és igen hosszas ügyintézés után tudod csak elérni, hogy levegye az inkasszót, hogy hozzáférhess pl. a gyerekek családijához.... a bank gyanis nem nézheti meg hogy milyen pénz van a számládon, hogy az egyáltalán letiltható-e, ők csak ráteszik az inkasszót, és utána már a vh-nál kell igazolnod, hogy az ott pont nem letiltás alá eső pénz volt -- na ezt érdemes megelőzni, és semmit nem oda utaltatni, fizetést sem!!!!!!
hát nagyjából ennyi.... sok sortársnak tudtam már segíteni ezekkel a tanácsokkal, remélem nektek is hasznotokra válik, sok szerencsét, és mindenekelőtt kitartást kívánok ebben a keserves helyzetben!
Köszönöm szépen.
Kimerítő választ kaptam :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!