Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemek alapján meghatározott...

Nemek alapján meghatározott belépési díj a szórakozóhelyeken?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint az a tény, hogy a szórakozóhelyek belépési díja drágább a férfiak számára, megsérti a 2003. évi CXXV. tv. 8. § a) pontját, tehát pusztán a nemük miatt részesít hátrányos megkülönböztetésben egyeseket. Ugyanezen törvény 5. § b) pontja értelmében az egyenlő bánásmód követelménye a szórakozóhelyeket is köti.

Pertársaságot tervezek alapítani, ki akar beszállni? Lekapcsolunk egy kis pénzt a szórakozóhelyekről.


2013. júl. 9. 19:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha a férfiaknak fele árat kellene fizetni, viszont sokkal kevesebb lenne a nő? Ez csak okoskodás, ráadásul képzelheted, hogy nem neked jutott először ez eszedbe.
2013. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Rendben,montihun igazad van,bnagyon szuper,hogy a szórakozóhelyek tele vannak nővel,a probléma ott kezdődik,hogy ÉN nem vagyok bent,mert a duplárat már nem engedhetem meg magamnak. Iylen esetben várhat bent 30 szűz pucéran,akik csak engem akarnak,nem érek vele semmit.
2013. júl. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Engem ez még soha nem zavart, mondjuk nem is gyakran járok olyan helyekre, ahol gyakorlatilag azért kell fizetni, hogy nők között lehessek. Egy normális koncerten mindenkinek van belépő, egy normális kocsmában senkinek sincs, maradtak a silány kandiszkók, ahová így próbának becsábítani egy-két lánycsapatot, hogy ne kanbuli legyen. Hát szívük joga, legyen.

Azért nem érzem ezt diszkriminációnak és olyan hű de nagy megkülönböztetésnek, mert nem kötelező ilyen helyekre járni. Nem felsőoktatásról, nem kötelező programról van szó. Lehet az etikusságán csámcsogni, de szerintem ez műbalhé. Az, aki itt előttem úgy gondolja, hogy a hatalmas 500 és 1000 Forintos összegek miatt nem juthat nőhöz, azzal elég nagy problémák vannak.


A pertársaság ötlete és a pénzszerzési pedig röhej. Nem tudod bizonyítani, hogy ezzel téged megkárosítottak. Vagy be tudsz mutatni az elmúlt mondjuk 5 évből minden hétvégéről egy belépőt, és azt is tudod bizonyítani, hogy minden esetben a nőknek ingyenes volt? És ha esetleg igen, akkor is, milyen indokkal? Hiszen nem volt kötelező elmenned szórakozni.

2013. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem rossz.

+Öregek, diákok kedvezményes utazása, ingyenes orvosi ellátása. Közgyógyellátás. Egyesek ingyen tanulhatnak ott ahol mások nem. Csatornázásért 400k pénz gyűjtése tulajdonjog nélkül. 40 év nyugjárulék fizetés után az átlagéletjort élőnek befitése 1/3-át adják vissza (és még sírnak, hogy ez milyen megterhelő tolvaj zsebeiknek)

2013. júl. 10. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Volt már belőle ügy, nem is olyan régen. Az ítélet szerint nem diszkriminatív.

[link]

2013. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Aki szerint ez törvényes, az szerint az is törvényes lenne ezek szerint, ha nyitnék egy szórakozóhelyet és azt mondanám, hogy a belépő 100.00 Ft, és a fehéreknek ingyenes.


Végre Magyarországon is elkezdődött a férfiak öntudatra ébredése.


Nem vagyunk sz.e.x.g.é.p.e.k, akik semmi másra nem vágynak, csak hogy d.u.g.j.a.n.a.k!


Én beszállnék ebbe a pertársaságba, sőt javaslom, hogy szervezzünk akciókat az ilyen szórakozóhelyek előtt, akár bűncselekményért is lehet feljelentést tenni (hátrányos megkülönböztetés), rendőrőket is ki lehet hívni.

2013. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a pertársaság helyett nyitni kéne egy szórakozóhelyet, ami a fehéreknek ingyenes lenne, másoknak meg fizetni kéne érte. Kiváncsi lennék mi lenne erre a hatóságok válasza. Ugyanis a törvény szerint ez ugyanaz(csak itt nem a nőknek ingyenes, hanem a fehéreknek).
2013. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#12: de most tényleg azon az ötszáz forinton múlik?
2013. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Valóban jogszabályba ütközik. Nyilván ez egy olyan üzletpolitika a szórakozóhelyek részéről, hogyha ingyenesen beengedik a hölgyeket, akkor a hölgyek nagyobb eséllyel mennek az adott helyre szórakozni, így több nőt vonzanak be, ami "marketing" szempontból bizony előnyös, mivel a férfiak többsége a gyengébbik nem miatt mennek ilyen helyekre, ezzel elgondolásuk szerint több pénzt tudnak keresni, persze ez nem biztos, hogy a valóságban ez így érvényesül is. Egyébként lehet az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz is fordulni, az általuk lefolytatott eljárás illetékmentes.
2013. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ugyan, ha a nőknek is fizetnie kellene, akkor ugyanúgy elmennének, mert nem azért megy bulizni, mert nem kell fizetni, és akkor "leugrom csörögni egyet", hanem magáért a szórakozásért. Másrészről 1000 forintról van szó, modern világban élünk, ahol a nők is rendelkeznek keresménnyel, ki tudják fizetni? Arról nem beszélve, hogy ha nagyon lovagias akarok lenni, akkor majd én eldöntöm, hogy a barátnőmnek kifizetem-e vagy sem, de a drogos szuperr'banc jegyét, aki alá apuci odatolta a bömöst, na azt ne nekem kelljen már.
2013. júl. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!