Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért csak 18 év felett...

Nocobra kérdése:

Miért csak 18 év felett legális az ivászat az éjszakai szórakozóhelyeken?

Figyelt kérdés
Így is úgy is eljárnak a 14 évesek inni, akkor nem tök mindegy, hogy most 14 vagy 18 a korhatár?
2012. márc. 4. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem kellene 14-18 évesen inni eljárni. Fejlődésben van a szervezetük, nincs szüksége a részegeskedésre és az éjszakázásra.


Amúgy meg 18 év felett nagykorú valaki, addig korlátozottan cselekvőképes és a szülei felelősek érte.

Különben sem kellene sírni, a jueszéjben meg 21 éves korig tilos az alkohol.

2012. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Én még ezt sem tudom támogatni. Szerintem fel kéne emelni 21 évre.
2012. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy mert ha levinnék 14-re a korhatárt akkor a 10-12 évesek is elkezdenének lázongani hogy legálisan ihassanak mint te.
2012. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én csak azt nem értem, hogy mi értelme van a korhatárnak, ha a 14 évesek eljárnak inni, és minden pénteken a földig leisszák magukat, mert a szórakozóhelyeken ha el is kérik az igazolványt, ami nem gyakori, akkor odaadják az idősebb tesóét vagy haverét?? én sem támogatnám a korhatár csökkentését, 16 évesen csak egyszer voltam részeg, akkor sem durván.
2012. márc. 4. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert ilyenkor az emberi test meg fejlödesben van es az allam probalja vedeni a kiskoruakat az alkohol elöl,hogy kesöbb ne legyenek roncsok.
2012. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy pedofilok gyerekeket dugnak, akkor engedjük is már meg nekik és szállítsák le a korhatárt?
2012. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Marha egyszerű: 18 éves kor alatt nem vásárolhatsz legálisan dohányterméket, vagy alkoholt.


Az a 14 éveseket jellemzi, hogy xarnak rá, és 18 évesen sokan már gyakorló alkoholisták.

2012. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!