Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyílt vagy kódolt WiFi lehallg...

Nyílt vagy kódolt WiFi lehallgatása ütközik-e törvénybe?

Figyelt kérdés
A sajátomon kipróbáltam, de a szomszéd esetében legális, ha nem lépek át a szomszéd területére?
2012. jan. 20. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a wifi lopás egy hiszti. Aki csak úgy szélnek engedi a kapcsolatát, az magára vessen.

Ez olyan, mintha egy csini csaj direkt az ablakban vetkőzik. Engem meg arra köteleznek, hogy fogjam be a szemem.

Kódolt wifit hogy akarsz "lehallgatni" kedves kérdező?

2012. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kódolt Wifi olyan információkat tartalmaz, amelyek (mivel kódolt, ami ugye ráutaló magatartás) nem neked szánnak. Se kódolva, se visszafejtve.


De bármilyen hálózati forgalom jogosulatlan logolása személyes adattal való visszaélés, illetve magántitok jogosulatlan megismerése. És ha kiderül, hogy egy kódolt forgalmat hallgatsz le, akkor hogyan magyarázod ki, hogy nem éppen a "Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény" valamely pontjának megsértésére készülsz, hiszen egy titkosított Wifi feltörésére sok módszer lehet, ha például rendelkezésedre áll többnapnyi logolt forgalom.

2012. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha már bejutottál, mindegy.
2012. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nyílt hálózat, akkor semmiféle jogi következménye nem lehet, ha kódolt akkor elvileg igen, de még nem hallottam olyan esetről ahol bárkit is megbüntettek volna ilyenért. Mondjuk a NNYI wifijét nem piszkálnám, az biztos.
2012. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

@mr.flash: A lehallgatása akkor is tilos, mivel mások (akár) személyes adatait is tartalmazza.



Kérdező, te örülnél neki, ha valaki ellopná a jelszavaidat?

Törvénybe ütköző.

2012. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehallgatás alatt nyilván azt érti hogy rákapcsolódik, ha lehallgatni akarná az feltételez egy olyan tudásszintet amivel nem itt kérdezné meg a dolgokat. Nyílt wifire pedig minden további nélkül lehet csatlakozni.
2012. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdés megfogalmazásából kétlem, hogy így értette volna... :)


Amúgy ha nem tényleges free wifi a dolog, akkor megkérdőjelezném a fellépés legalitását.

Mármint a wifi is, ha nincs lejelszavazva a Te tulajdonod, a Te előfizetésedet használja.

(Jöhetnék azzal a példával, hogy te be szoktál menni nyitott ajtókon más lakásába körbenézni? :) )

2012. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy jelszavazva van-e, attól még jogosulatlan behatolás, ami 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Csak nyitott hotspotra csatlakozhatsz, és a saját wifi hálózatodra.
2012. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pl . a kábeltévé jelét lakáson belül, csak olyan vezeték nélküli eszközzel lehet szétosztani, amit a szomszéd nem tud fogni, különben jogosulatlan műsorszórásnak minősül. Ezt valami eszköz leírásában olvastam, ami kódoltan osztja szét, de már nemtdom, hogy hol.

A wifinél ez nem teljesen így van, ott szerintem csak a másik oldallal lehet gond, ha van egyáltalán...

2012. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez csak parasztlogika: ha te a szomszéd netjét használod, akkor neki csökken a sávszélessége, amire ő fizetett elő. Ez szimpla lopás, a többi a bírói gyakorlat dolga.

Persze ilyen per nem lesz, mert aki észreveszi, az úgyis jelszót ad a rooternek.

2012. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!