Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért akarják egyes devizahite...

Rémuralom kérdése:

Miért akarják egyes devizahitelesek, hogy a bíróság érvénytelenítse a szerződésüket?

Figyelt kérdés
Ha érvénytelen a szerződés, akkor is vissza kell fizetni a pénzt, hiszen a bank a szerződés fejében folyósította a hitelt. Ha a szerződés érvénytelen, akkor a pénz a bankot illeti meg, mégpedig sokkal hamarabb, mint a szerződés szerinti futamidő vége. Akkor ez mire lenne jó? Mi olyan pluszt hozna a szerződések érvénytelenítése, ami miatt érdemes Orbán Viktor házánál tüntetni, hogy légyszi, miniszterelnök bácsi, nézz csúnyán a Kúriára, hadd ijedjenek meg, és ítéljenek a mi javunkra?

2013. júl. 9. 12:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nekem például autóhitelem van, 1.5 milliót vettem fel, 4.2 kell visszafizetnem, már kifizettem 3-at, ha most semmis lenne, bár tudom, hogy autóhitelekre ez nem vonatkozik, nekem már nem kéne fizetnem semmit. Egyébként pedig az egész gazdaságot is megnyomorItja ez a helyzet. Én örülök, hogy ingatlanjaink voltak, mert ha véletlenül arra vettem volna fel, most tényleg foghatnám a fejem. Magyar mentalitás, hogy most aki nincsen ilyen helyzetben, az kárörvendjen, gondoljatok már bele, hogy sokakat egy életre elvágtak. Fizetnék rendesen, sokan fizetik is, de nem kalkulálták bele, hogy a duplájára nő a törlesztő. Egyik barátnőm 35 éves, 40-ről 80-ra nőt egy kiskategoriás kocsijának a törlesztője, kért futamidőhosszabItást, nem kapott. Ő sem fizetni nem akart, hanem csak normális fizetési feltételeket. Sokaknak ez a baja, ti pedig, akik itt fröcsögtök, inkább nézzetek magatokba, mert magyar emberek ellen vagytok. Én se mondom, hogy sokan az én adófizető forintjaimból kapnak lakástámogatást, vagy akik ártérre épItkeztek, annak ne segItsenek állami pénzen. Millió egy dolog van, talán kicsit összetartóbb nép lennénk, nem itt tartanánk.
2013. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó nekem meg nem telet kocsira így nincs kocsim. Az autó luxus akinek havi 40 ezer autó hitelre tellett az ne sírjon.
2013. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nekem telet és telik is, de nehogy már azért ne lehessek ideges, hogy a dupláját fizetem, mert neked nincs pénzed kocsira? Erről beszélek, az irigység és a rosszindulat.
2013. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok irigy, nekem is lesz mihelyt meglesz a teljes ára hitel nélkül. Ez tipikusan olyan, hogy felvette a kocsi hitelt akkor fizesse mert a kocsi igenis luxus. Aki luxusát hitelből teremti meg az ne sírjon, hogy nem tudja fizetni. Autó nélkül millió ember él, ha nem tudja kifizetni ne legyen kocsija.
2013. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Képzeld úgy voltam vele, hogy a bankszámlámat nem akartam lenullázni, mert bármi lehet, lett is, mert új üzletbe fogtunk, ahová kellett a tőke és amiből egyébként ma már élünk. Ha pedig nincs havi 40 ezred kocsira, akkor kocsid se lesz, most hiába vakarod ki magad az alól, hogy irigy vagy.
2013. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

40 ezernél még többet is teszek félre.

Bár teljesen mindegy mit gondolsz.

2013. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig még mindig nem érted, fizetik a horror kamatokkal, nem fiztetni nem akarnak. Viszont gondolom ha te a közértbe részletre veszel egy 100 forintos kenyeret 200 forintért, te se örülnél, ha közben a közértes azt mondaná, hogy devizába veszi a kenyeret és most már 400-at fizess vissza, ő pedig mossa kezeit.
2013. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
36%

#17

Jah persze mikor aláírták a szerződést a csúnya gonosz bank gondolt egyet és átrakta a hitelt devizába mi?


Hagyjuk már ezt a marhaságot. Tájékoztatva lettek hogy ha deviza hitelt vesznek fel akkor a visszafizetendő összeg és a törlesztőrészlet az árfolyam fényében változik és nagyobb a kockázat így amit rövid távon megnyerhetnek a forint hitellel szemben hosszabb távon bukhatják. Nekik ebből annyi jutott el az agyukig hogy akkor a törlesztő csak csökkenhet. Buták voltak, így jártak. Azt nem lehet mondani hogy nem érdemelték meg, sajnálni őket meg pláne nem lehet.

2013. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én a kocsimra forint hitelt nem is kaptam, egyébként nem buták, hanem gondolom te se láttál a jövőbe, akkor még az átlagember nem gondolt válságra, amit a bankok okoztak, ha te láttad a jövőt, akkor te biztos jól jártál.
2013. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
36%

#19

Addig kellett volna menni ameddig nem kapsz forint hitelt. Értelmes emberek így csinálták és láss csodát nem is ájvékolnak hogy mentse meg őket as kormány hanem köszönik jól megvannak.

2013. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!