Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebbe mit szól bele Brüsszel?...

Ebbe mit szól bele Brüsszel? (bírósági ügyáthelyezés)

Figyelt kérdés

Pár hete olvastam, hogy ebbe kötöttek bele Brüsszelben! (Azaz ha túlterhelt egy bíróság, akkor a szomszédos bíróság intézheti helyette bizonyos ügyeket.) Azt megértem, hogy sokmindenbe belekötnek, mert Vitya sok olyant tesz, amit nem kéne, de itt abszolút nem értem a dolgot! Mi közük van ahhoz, hogy melyik bíróságon tárgyalnak valamit? Ez belső működésbeli dolog!

Ez számomra olyannak tűnik, mintha kormánydöntéssel Érdet a XXII. kerülethez csatolnák, és oda kellene ezentúl járni okmányirodába és bíróságra. Ehhez szuverén joga lenne a magya államnak, persze azután, hogy Érd képviselőtestülete és lakossága ezt jóváhagyja, és a köztársasági elnök rábólint.


Na de mi a frász köze van egy ilyen dolgohoz Brüsszelnek???

Örülnék, ha valaki olyan válaszolna, aki valamennyire kompetens a témában.



2013. jún. 26. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon MINDEN bíróság túlterhelt!

Az egyes Bíróságok vezetői osztják ki az eseteket a bírók között. Ehhez semmi köze más bíróság elnökének, vagy a legfelsőbb bírónak! Sérül a Bíróságok szuverenitása!

Folyamatban levő ügyet, csak komoly indokkal, pl. részrehajló a bíró lehet más bíróhoz, bírósághoz áttenni.

Orbánék ebbe "nyúlnak" bele. Sérülhet a pártatlan ítélkezés.

A Hagyó ügyet is áttették Kecskemétre, egy olyan bíróhoz, aki közismertem MSZP ellenes. Tőle nem várható pártatlan ítélet.

Ok nélkül az EU sem köt bele semmibe.

2013. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már értem, na de akkor, ha az ügyet még nem osztotta ki a főbíró az itélkező bírónak, akkor miért nem lehet mozgatni?
2013. jún. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!