Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni zaklatóval?

Mit lehet tenni zaklatóval?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt ingatlanosként dolgoztam. Volt egy ügyfelem, aki azon a környéken lakik, ahol én. Séta közben (én hülye) ráböktem a társasházra, hogy amúgy én is itt lakom a közelben. Pár találkozás volt, kiderült, hogy nincs is pénze lakást venni.

Mindez kb 4 éve volt.


Az illető egy 50 körüli nő, szerintem kezeletlen pszichiátriai beteg lehet, mint mostanában kiderült.


Egyik nap felcsengetett, hogy eladná a lakását, segítsek. Oké, semmi gond, ne haragudjon, már régen más területen dolgozom, nem tudok és szeretnék foglalkozni vele.

Egy héttel később ismét. Nyomatékosabban elmondva, hogy NEM, nem segítek.

Majd egyre sűrűsödtek ezek az események, nem egyszer az ajtóban állt (lövésem sincs, hogy jutott fel) és az aktuálisan itthon levő családtagjaimat zaklatta.

Egyszer apám látogatóban volt, ő nyitott ajtót. Udvariasan, de nagyon határozottan elküldte. Máskor a férjem, szintén udvariasan, de határozottan elhajtotta.


Ma megint becsengetett, nekem felment a vérnyomásom és üvöltöttem vele, hogy rendőrt hívok, ha még egyszer meglátom itt.


Sajnos van egy olyan gyanúm, hogy meg fog még jelenni. Reményeim szerint nem veszélyes (bár, ha valami bekattan neki és késsel látogat, b..hatjuk), de iszonyú idegesítő.


Már arra gondoltam, hogy az amúgy halál nyugodt férjemet leküldöm legközelebb, hogy teli torokból, a legmélyebb hangján, az arcába hajolva ordítson vele, amilyen félelemetesen csak tud, hátha ez megijeszti annyira, hogy többet nem jár erre.


Bármilyen más ötlet? (legális...nem akarom bántani, csak annyira ráijeszteni, hogy eszébe se jusson többet idejönni)


2013. jún. 8. 17:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Már nem zaklat téged tovább?
2021. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!