Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy édesanyá...

Mit lehet tenni, hogy édesanyám be készítse ki a családot? Hova lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Édesanyámról tudni kell, hogy nagyon rossz gyerekkora volt, sokan voltak testvérek és állandó üvöltözésbe éltek, anyu amióta az eszemet tudom minden nap szinte egész nap torka szakadtából üvöltözik, nem képes kordában tartani magát, nincs egy nyugodt napja, folyamatosan káromkodik szidalmaz mindenkit, nagyon durva a helyzet örök életében ilyen volt, és sajnos nem látja be. Nincs tudatában annak, hogy éppen miket mond, nagyon ideges természet, állandóan hangosan fújtat, a gond az, hogy magunkhoz kellett vennünk három éve, mivel nincs munkája, nincs semmilyen jövedelme sem ezért saját magát eltartani képtelen lenne, nincs lakása semmije. Napi három doboz cigit szív egyiket a másik után. Az a baj nem bírjuk kikészít mindenkit engem a férjemet és a gyermekeimet is, egy három és fél éves és egy két és fél éves gyermekem van, és heteken belül születik a harmadik babánk. A szomszédok már többször szóltak, hogy nem bírják elviselni amit művel tőle hangos az egész utca. Sajnos a gyerekekkel is nagyon csúnyán viselkedik elmondja őket mindennek, Pl: kinyírlak benneteket, a k... anyátokat, dögöljetek meg. Tegnap 15 percre mentünk el a férjemmel hazajöttünk a szomszéd azzal fogadott, hogy ebben a 15 perceben olyanokat ordított a gyerekekkel megállás nélkül, hogy már majdnem átjött és felpofozta. Nem merünk sehová elmenni ha elmegyünk a boltba bevásárolni, hazajövünk ordít, hogy hol a k.... anyátokba voltatok eddig egész nap a kölykeitekre kell vigyáznom nem lehet bírni velük ezek bolondok.Soha sehová nem megyünk a férjemmel kettesbe a bolton kívül, mert nem merjük a gyerekeket rábízni, azt mondja a gyerekek állandóan a nyakán vannak, futkos utánuk, a férjemen is látszik, hogy nem bírja már és ő is ideges ahogy én is, tönkre tesz minket. Attól félek mi lesz ha egyszer a védőnő pont jönne és meghallaná mi megy itt, még a gyermekeimet is elvennék anyám miatt, apukámmal beszélgettem sokat ő azt mondja beteg ember anyu, de nem ismeri be, ő is sokszor kérte, hogy menjen el vizsgáltassa ki magát, ő is mondta mindig ilyen volt. De hogyan tegyem ki az utcára nem tehetem. barátja nincs mg halt 4 éve agyvérzésbe, utána a mamával élt de a mama 5 hónap után elhunyt, ő velük is így viselkedett, idős nénihez is odaköltözött, hogy gondozza, de a nénivel is így viselkedett és kitették anyut. Mindenki azt mondja rossz rá nézni mert teljesen negatív kisugárzása van, barátnőim ismerősök nem járnak hozzánk meg mondták kerek perec, hogy anyám miatt. Ti mit tennétek? Beszélni nem lehet vele, megsértődik és ordít egész éjjel nem beszél hozzánk órákon át, de mindennek elmond minket, sokszor próbáltunk leülni vele beszélni, de lehetetlen. Háztartásba sem segít be.

2013. jún. 7. 11:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon is, hogy felkeresem a háziorvosát és beszélek vele, valamit próbáljon tenni, arra is gondoltam, hogy készíttek hangfelvételeket a minden napjairól, mert ezt úgy sem hinné el egy kívül álló. Teljesen kétségbe vagyok esve nem tudom mit tegyek! Testvérei közül kettő él, egyik elmebeteg gondozás alatt van, ő állítólag még baba korában fejre esett a babkocsiból súlyos agyi károsodás érte. A másik 80 éves ő volt ő az mind közül egyedül ,,normális". A többiek mind meghaltak nagyon fiatalon többen rákba, alkoholisták voltak, és mind ilyen természetű 11-en voltak testvérek nagyon szegények is voltak. Hozzá tenném nem vagyunk romák hanem magyarok.
2013. jún. 7. 11:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, neked a gyerekeket kellene az elsö helyre tenni, az ö érdeküket nézni.


Anyádnak meg kell mondani, hogy VAGY elmegy orvoshoz, kivizsgáltatja és kezelteti magát, VAGY elkölzik töletek - hogy hová, az nem a ti dolgotok. Esetleg kerestek egy kis, olcsóbb albérletet, amit addig fizettek, amig normálsian viselkedik.


Természetesen ha erre nem hajlandó, akkor tényleg ki kell rakni, mert igy egyrészt a házasságod tönkremegy, a gyerekeid életét teszitek tönkre ezzel (IGEN, NEMCSAK anyád, hanem TE is, mert türöd ezt a helyzetet).


Szerencsétek van, hogy eddig senki nem jelentett fel benneteket a gyerekek veszélyeztetése miatt, és nem vették el töletek öket.


Ha egyátlalán nem akar orvoshoz menni, akkor AMIKOR éppen örjöng, hivd ki az orvost, akkor azonnal elviszik.

2013. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

A férjedet nagyon becsüld meg, mert ilyen türelmes embert keveset találsz a földön. Én már kiraktam volna anyukát. Van egy bizonyos határa annak, hogy meddig segítek valakin és ez már bőven túl van azon a határon.

Sajnos azonban mivel te a gyereke vagy, ezért nem rakhatod ki, kötelességed gondoskodni róla, ez benne van az új alaptörvényben (XVI. cikk). Elviheted orvoshoz és kérheted a cselekvőképesség hiányának megállapítását, de a leírás alapján ez esélytelen.

A legtöbb, amit tehetsz, hogy valahogy ráveszed: önként vonuljon be egy otthonba.

2013. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést egyszer már feltetted. Igaz nem pont így, de ez lényegtelen.Nem kell eltűrnöd a vislekedését.Te megpróbáltál segíteni neki, de ha ő minimálisan sem tud alkalmazkodni, meg viselkedni akkor ki kell rakni. Tudom hogy az édesanyád, de akkor sem viselkedhet így.Add be otthonba.Nem tudsz mást tenni. Ha kap egy kis nyugdíjat akkor az simáne lég az ottani ellátásra, esetleg ha pótolsz bele valamennyit, akkor is jobban jársz.Pláne ha ti álljátok mindenét, 3doboz cigi naponta..stbstb. Annyiból kijön az otthon is.Akkor majd elgondolkozik hogy tőletek emnnyit kapott, és hogy mennyivel jobb most ott bent..
2013. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
58 éves még nem nyugdíjas messze még a nyugdíj! :(
2013. jún. 7. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
rakjátok ki.. attól még, hogy az anyád, nem kötelességed mindent eltűrni
2013. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Én bizony nem tűrném. Mit tanulnak ettől a gyerekek? Ég a fejetek az egész utcában, mert mindenki hallja, hogy miket üvölt, a barátaitok át sem mennek miatta. Én megmondanám, hogy vagy elmegy orvoshoz, vagy csomagolhat. Tudom, hogy nehéz, mert mégis az anyukád, de ez nem állapot. Igazából én félteném is tőle a gyerekeim, nem hagynám egyedül őket olyannal, aki ilyeneket mond. Ha tényleg beteg, akkor honnan tudod, hogy mikor kattan nála el valami? Nem az ördögöt akarom a falra festeni, de túl sokat tűrtök.

Én a helyedben beszélnék a háziorvossal, hogy mik a lehetőségek. Anyukádnak segítség kell, nektek meg nyugodt családi élet.

2013. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

TE NORMÁLIS VAGY? HAGYOD, HOGY A GYEREKEID ÍGY ÉLJENEK?

Ez volt az első gondolatom.

2013. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aztarohadt.... Kib@sznám a pics@ba,milyen anya/nagymama az ilyen? Hát rendesen félteném tőle a gyerekeimet,hogy kicsinálja őket lelkileg tuti,aztán meg ki tudja...lehet bántaná is őket. Akinek ennyire nincs önuralma... Isten mentsen egy ilyen embertől! Undorító! Én kiraknám azt oldja meg az életét,azért mert nem tud normális állást keresni magának,meg mindenki utálja,ne b@ssza már el még 5 ember életét! Csak kizsigerel titeket,anyagilag és idegileg is tönkretesz,nem hiszem el,hogy van olyan ember,amelyik ezt tűri...
2013. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!