Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy kakiban vagyunk....

Nagyon nagy kakiban vagyunk. Mit gondoltok mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3-an vagyunk, a 2 éves gyermekünk, a férjem és én. A gondom a következő: már csak gyest kapok, és sajnos a férjemnek is csökkent a jövedelme (megvonták tőlük a különböző juttatásokat és az ösztönzőt is).

Sajnos ma kaptam egy levelet, hogy az A hitelt is megvonják tőlem és ki kellene egyenlítenem a tartozásom (40 ezer ft).

Szeretnék elmenni dolgozni, de egyszerűen nem tudom hová tegyem a gyermekem, nincsenek nagyszülők akik vigyáznának rá. Ha pedig bölcsődébe íratom, az is 40-45 ezer forint havonta. Ha én is csak 80 ezret kapnék fizetést, akkor ott vagyok ahol a part szakad.

Már nem tudom mit tegyek.


2013. jún. 3. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyna munkát, amit gyerek mellett is tudsz csinálni: ismerősök gyerekére vigyázás, bölcsibe-oviba és onnan hazavinni, idősebbeknek takarítás, kerti munka, főzés.


Én a lányom 1 éves korától főzök 3 idős hölgynek. Nem egyszerű, mert minden délelőttöm foglalt, de hát ez van.

2013. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nálatok állami bölcsi?

Esetleg egy szintén kisgyermekes anyuka,vagy nyugdíjas nagyika,aki olcsóbban elvállalná a kicsit? Ha a közelben laknátok elvállalnám szívesen :) Tudom milyen sz.r ha nincs semmi segítség.

2013. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos, itt dolgozik mindenki, mit is várok, hisz ez borsod. 3 bölcsi van a városban a legolcsóbb 40 ezer a másik kettő 50-52 ezer körül van.

A torta és sütemények készítésével szerettem volna próbálkozni, de sajnos nem ismerek senkit akinek kellene, sőt nem sok ismerősöm, barátom van. Így fogalmam sincs hol kellene kezdenem.

Úgy döntöttem eladom az ékszereimet (nincs sok 2 nyakláncom van, egy törött fülbevalóm, karkötőm) amiből hátha összejön az A hitel. Majd megpróbálom eladni a gyermekem régi cuccait. Hátha, egy darabig fenn tart minket. Legalább hitel nem lesz.

2013. jún. 3. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyerekcuccokat jól lehet eladni, mindig van rá kereslet. Sokáig árultam én is a kislányom cuccait,aztán volt olyan is,hogy visszaforgattam a pénzt, vettem turiba olcsón olyan rucikat,amire tudtam,hogy van kereslet (Peppa,Kitty, hercegnős, mesefigurás,Next cuccok- ezek eléggé mennek) csak 1-200 Ft-ot ha ráteszel már jó vagy.

Állami bölcsi nincs? Azt hittem már mindenhol van normális bölcsőde. Ha sütni akarsz (és tudsz :) én sajna baromi béna vagyok ilyen téren, de van barátnőm,aki ezzel foglalkozik szintén otthonról) akkor adj fel hirdetést. Főleg lagzikra nagyon viszik az apró sós, édes sütiket, formatortákat. Vagy vállalhatnál gyerekfelügyeletet. Ovikban, bölcsikben tegyél ki papírt,hogy vállalsz ilyesmit, szerintem kapni fognak rá.

Sok sikert! Fel a fejjel,menni fog! Minden rendben lesz!

2013. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen sütni azt tudok. Nálunk nincs állami bölcsi. Csak ez a 3 fizetős.

De épp a minap tudtam meg, hogy én még örülhetek, ha van egy kevés pénzünk, a férjem barátja 3. hónapja nem kapott bért. (Magán vállalkozónál van és nem tud a főnök fizetni.)

2013. jún. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!