Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaza van a sogornomnek?...

Igaza van a sogornomnek? Nekem nincs semmi jogom a ferjem oroksegehez?

Figyelt kérdés
szoval az a helyzet hogy nem egyezem a sogornommel.es egy vita folyaman azt vagta a fejemhez hogy nekem nincs semmim abban a hazban ahol ellek mert az az ove meg a testvereke azaz a ferjeme is,de nekem semmim nincs,most akkor ha en felesege vagyok a ferjemnek es a haz amiben lakunk nekem ott torvenyesen nincs semmim,az se szamit ha mi ketten a ferjemmel hoztuk rendbe,butoroztuk stb,nekem tenyleg nincs ott semmi jogom?meg akkor se ha hivatalosan is a felesege vagyok a ferjemnek?? valaszokat elore is koszonom
2013. máj. 15. 11:09
 1/7 szántóvető ***** válasza:
27%
marha sógornőd van,ütni kéne.
2013. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház a férjed különvagyona, akkor arra nem tarthatsz igényt, csak a felújítás költségeinek a felére. Ha a házat közösen vettétek, akkor 50% illet meg.
2013. máj. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem vettuk kozosen,hanem az o oroksege.....de mi a ferjemmel jol egyezzunk,csak a sogornom az aki azt allitja hogy nekem semmi jogom nincs ott
2013. máj. 15. 11:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a férjed örökölte, akkor tényleg nincs. Kivétel, ha van közös gyereketek. Ha jól tudom ilyenkor a gyerek örökli, de az anya kapja meg a haszonélvezeti jogot. A haszonélvezet pedig gyakorlatilag erősebb mint az öröklés.
2013. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Réti bubuzér ***** válasza:
0%
Ha a házasságkötés után örökölte a férjed, az már közös vagyon, és ha elváltok, a fele a tiéd. A sógornőd meg turkáljon a saját zsebében...
2013. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

5-ös


Butaság. Az örökölt ingatlan/ingóság és az igazoltan örökölt pénzből vett dolog MINDIG különvagyon. Akkor is, ha már házas az illető.


Kérdező!


Jól értem? Párod szülei elhunytak és a párod és a testvérei örökölték azt a házat, amiben ti éltek.

Ebben az esetben igaza van a sógornődnek, te az ő részükről csak mint szívességi használó élsz a házban, tulajdonjogot nem formálhatsz rá.


Amennyiben a felújítás igazoltan növelte az ingatlan értékét, akkor viszont az értéknövekmény arányos részére igényt tartasz, amennyiben eladják a házat.

2013. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a felújítás igazoltan növelte az ingatlan értékét, akkor viszont az értéknövekmény arányos részére igényt tartasz, amennyiben eladják a házat."


Persze ehhez neked is igazolnod kell, hogy a felújításba mennyi pénz fektettél be.

2013. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!