Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz már ennek vége...

Mikor lesz már ennek vége ebben az országban? Soha?

Figyelt kérdés

Szerintem téboly, hogy eleve félni kelljen a rendőröktől egy állítólagos jogállamban, na de ezek az esetek csak a jéghegy csúcsa nyilván, hiszen a zöme nem tud kiderülni.


Ráadásul mi ez, hogy agyon verik, aztán kap 128 ezer Ft büntetést meg felfüggesztettet? Ezzel csak legalizálják a rendőri brutalitást ...


a mostani eset nagyon durva, na de olvashattok benne többet is:


[link]


Meséltem én ezt egyszer egy civilizált országbeli ismerősömnek, és egyszerűen nem akarta elhinni, hogy ilyen létezik. Na de mit is akarunk, amikor nálunk egy letartóztatott csak úgy meghal a rendőrautóban (állítólag szívelégtelenségben ...), vagy letartóztatás közben véletlenül betörik az orra, és ezek az esetek csak úgy történnek sorozatban, aztán a kutyát nem érdekli. Na meg persze bizonyíthatatlan az egész, hát senki nincs ott a rendőrökön kívül ...


Mikor lesz ebben változás végre? Lesz egyáltalán szerintetek?


(és most tök mindegy, ki mit követett el, a lényeg a szabályos eljárás lenne ...)



2013. ápr. 11. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Én azért megkérdezném azt is, hogy hogyan lehet, hogy egy nem magyar állampolgár majdnem két évtizedig bűnöző életmódot folytathat az országban és az első cselekménye után nem lett kiutasítva?????
2013. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

KAMERÁT KELL KEZDEMÉNYEZNI. NEM CSAK A KIHALLGATÁSON, HANEM A RENDŐRI INTÉZKEDÉSNÉL IS. BP-EN MÁR MEGY.

ÍGY NEM CSAK A RENDŐR, DE A SZABÁLYSÉRTŐ ÉS A BŰNÖZŐ SEM TUD LETAGADNI SEMMIT. A BÍRÓSÁGNAK IS KÖNNYEBB DOLGA LENNE, NINCS MIT PANASZKODNI, HOGY ELKAPTAK VALAKIT ÉS KÉSZ!!!!

2013. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Kamera esetén nincs kitaláció, hogy csúnyán beszélt a rendőr és megfenyegetett stb, hogy elkerüljük a büntetést....
2013. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
A legtöbb rendőr örülne is ennek...
2013. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

ezek szerint sokan egyetértenek vele.

akkor miért nem valósul meg? ehhez aláírásgyűjtés kell vagy mi? így aztán tényleg mindkét oldal támadhatatlan lenne.

2013. ápr. 13. 18:02
 46/54 anonim ***** válasza:

Kérdező, én mondtam, hogy a rendőrök elítélik ezt, és nem kell egy szervezetet ledegradálni 1 eset miatt. Lehet, hogy annak a 2 rendőrnek ott, akkor gyűlt össze a tehetetlenség, a családi gondok, a politikai rendőr ellenes tettek, vagy akármi más. Ők majd megkapják a büntetésüket.

Egyet értek mindennel ami igazságosabbá teszi a rendszert, így a kamerákkal is. De ugye tudod, hogy ha kamerákkal közlekednének a rendőrök, akkor minden egyes kis szabálysértésnél KÖTELEZŐEN intézkednie kell a rendőrnek, bírságolni orrba-szájba. A kihallgatásoknál is lehetne diktafon, kamera, meg felőlem bármi. Csak tudod ilyenkor érzem úgy, hogy belelóg a kezem a bilibe. Jártál te már Bucsekfalván a helyi kis rendőrségi ojjektumban? Pentium 3-as gépek, de vannak még 2-esek is, 10-20gb-os winchesterrel. Nincs pénz wc papírra, benzinre, kézfertőtlenítőre, ásványvízre...stb. Miből telne kamerákra diktafonokra, és a felvételek tárolására alkalmas tárhelyre, számítógépekre?


A másik felmerülő kérdést is megválaszolnám, mivel schengeni külső határon is dolgoztam, így ebben a témakörben sem lehet megfogni. Kitiltani uniós állampolgárt nem lehet Magyarországról. Szabad mozgásközösség jogával rendelkező személy, maximum külföldiek rendészetével kapcsolatos szabálysértés miatt lehet bírságolni, amit neki ugyan úgy be kell fizetni, le kell dolgozni, vagy le kell ülni mint egy magyar állampolgárnak. Ez is csak akkor lehetséges, ha nincs bejelentett lakcíme, nem tudja igazolni, hogy 3 hónapnál nincs itt régebben.


A 90-es években még más rendőrség volt, kapott is rendesen aki vétkezett, és valahogy a bizalom is nagyobb volt a rendőrség iránt. Érdekes módon ott elég volt kérdezni, és már vallott is a gyanúsított, mert tudta, hogy mi következik ha handázik. Az a rendszer eredményesebb volt, viszont akkor még nem volt unió, meg ilyen-olyan bizottság, meg 8 milliárd szervezet, ügyvéd, panasziroda. Viszont kétszer is meggondolta az ember, hogy biztosan elköveti-e a bűncselekményt.


Értem én a sok álláspontot, de már nem hiszek a mesékben. Minden kormányváltáskor azt mondták, hogy jobb lesz. Valóban. Minden kormányváltáskor megvetették az aktuális egyenruhát, teljesen új szabs. tv/rendelet, új BTK, és éppen az újabb kormányváltásra már meg is tanultad, de akkor már jött az újabb módosítás. A pénz egyre kevesebb, az elvárás egyre magasabb, a körülmények, és a technika egyre elavultabb, viszont már minden tökéletesen uniós, és két hét alatt rend is lett. Itt tartunk most. Minden szép és jó, minden maradjon így ezután is (kormány véleménye).

2013. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Két idegengyűlölő kcsg, sajnos a rendőrségen is akad, megkapják a magukét.
2013. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

izgalmas dolgokat írsz ...


1, ezek szerint ha valaki "egyenruhát ölt", onnantól kezdve azt állítód, hogy legálisan kőkemény bűncselekmények elkövetésére van felhatalmazva ... ugyanis elnézést, de a bántalmazás hivatalos eljárásban és a kényszervallatás igen súlyos bűntettek


2, ebben az egész elgondolásban az a baj egyébként, hogy így azt is bevallja az illető, amit NEM követett el


3, mint látod, máris kezdik elsikálni az üógye, már "stressz általi halálról" beszélnek, véletlenül se repedt májról vagy hasonlóról, azaz figyeld meg, a végén még kihozzák, hogy igazából ők nem tehetnek róla, az egész a gyanúsított hibája


4, nemnem, véletlenül se egyedi esetről írtam, belinkeltem többet is, de nézd meg a tegnapi híradót, ismét egy kényszervallatási eset, ráadásul fiatalkorú fiúkat vertek meg, de mint látod, semmi gond, ez nálunk természetes, 1 év 4 hónap és felfüggesztve!! a harmadik, amelyik még jegyzőkönyvet is hamisított, az 328 ezer Ft büntetéssel megúszta, az ész megáll na. Ezek szerint nekik nem csak a már felsorolt bűntetteket követheti el legálisan, hanem közirathamisítást is, semmi gond nincs belőle, marad továbbra is rendőr, gondolom, továbbra is veri az embereket.


5, a kamera nem pénz, ez nem lehet indok! 50 ezerért kapsz egyet, és igazából nem nagy költség ezek használata, felvételek tárolása, ha nincs panasz a gyanúsítottól, akkor törölhetik, és ennyi. nem olyan nagy kapacitás ez. sokkal több dologra elvernek sokkal nagyobb pénzeket.

2013. ápr. 16. 07:09
 49/54 A kérdező kommentje:
*bocs, tele van hibákkal, xar a gépem ...
2013. ápr. 16. 07:11
 50/54 A kérdező kommentje:

"Érdekes módon ott elég volt kérdezni, és már vallott is a gyanúsított, mert tudta, hogy mi következik ha handázik. Az a rendszer eredményesebb volt"


Bocs, de mégis mi következne? én úgy tudom, hogy ilyenkor jegyzőkönyvbe kell foglalni, hogy a gyanúsított nem akart vallomást tenni, és ennyi, lezárni, vége a dolognak. Mégis mire gondoltál, mi következne?


Eredményesebb? hát én nem hiszem, de esetleg kifejtenéd mit értesz ez alatt?Í


Aztán csak egy megjegyzés:

nem olyan rég egy srác megölt egy csajszit (állítólag), majd eltüntette a holttestet, a mai napig se tudják, hova. Hstalmas tüntetések voltak persze, és lám, egy jogállamban ez hogy működik? a belügyminiszterük kiállt a hőzöngő tömeg elé, és közölte, hogy héé emberek, menjen mindenki haza, hiszen hiába keressük már a negyedik helyen a holttestet, mert a srác mindig mást mond, na de a gyanúsítottnak joga van hazudni, azaz nincs ezzel semmi gond jogilag.


Erre szoktam mondani, hogy enyhén más a mentalitás, ehhez sajnos totális szemléletváltás kell.


Most meg ismét hallok egy újabb kényszervallatást a hírekben, tehát ismét feltenném a kérdést: általános gyakorlatról vagy elszigetelt, egyedi esetről beszélünk?

2013. ápr. 17. 07:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!