Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz már ennek vége...

Mikor lesz már ennek vége ebben az országban? Soha?

Figyelt kérdés

Szerintem téboly, hogy eleve félni kelljen a rendőröktől egy állítólagos jogállamban, na de ezek az esetek csak a jéghegy csúcsa nyilván, hiszen a zöme nem tud kiderülni.


Ráadásul mi ez, hogy agyon verik, aztán kap 128 ezer Ft büntetést meg felfüggesztettet? Ezzel csak legalizálják a rendőri brutalitást ...


a mostani eset nagyon durva, na de olvashattok benne többet is:


[link]


Meséltem én ezt egyszer egy civilizált országbeli ismerősömnek, és egyszerűen nem akarta elhinni, hogy ilyen létezik. Na de mit is akarunk, amikor nálunk egy letartóztatott csak úgy meghal a rendőrautóban (állítólag szívelégtelenségben ...), vagy letartóztatás közben véletlenül betörik az orra, és ezek az esetek csak úgy történnek sorozatban, aztán a kutyát nem érdekli. Na meg persze bizonyíthatatlan az egész, hát senki nincs ott a rendőrökön kívül ...


Mikor lesz ebben változás végre? Lesz egyáltalán szerintetek?


(és most tök mindegy, ki mit követett el, a lényeg a szabályos eljárás lenne ...)



2013. ápr. 11. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
Ez egy kissé durva, de a "kedves áldozatnak" sem kellettt volna talán lopnia. Vagy ez is "megélhetési bűnözés"?
2013. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
0%
Olvassátok el Charles Bukowski egyik novelláját, a címe: Mocskos egy világ ez. A rendőri brutalitásról szól. Az abban leírtak nem csak az amerikai zsarukra igazak, hanem az egész világra. Szadista banda, akik állandóan visszaélnek a hatalmukkal. Ki nem állhatom őket.
2013. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

"Olvassátok el Charles Bukowski egyik novelláját, a címe: Mocskos egy világ ez. A rendőri brutalitásról szól. "


Ennyi erővel írhatnánk könyvet a mocskos emberekről, a bűnözőkről a sok gyilkosról stb. Ebben a világban azért nem annyira elterjedt ez, hogy előtérbe kerüljön és az élet ezzel nagy mértékben megváltozzon.

Az USA-ban "olvastam" naponta legalább egy rendőrre rálőnek vagy megölik. Erről is írhatnánk könyvet. Még szép, hogy nekik is elborul az agyuk.

Csak aki siránkozik az miért??? Ok nélkül nem bántanak senkit sem.

2013. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

32:

hát igen, ugye eleve ott kezdődik a probléma, hogy ép elméjű ember nem igen megy rendőrnek, csak főleg azok, akik ilyen módon akarják kisebbségi komplexusaikat kiélni. na így aztán mindjárt érthető, hogy ők persze azonnal teljhatalmúnak érzik magukat, de sztem meg inkább szánalmas.


Előzőnek meg annyit, hogy oké, ám legyen, tegyük fel, tényleg lopott. És ezek szerint az rendben van, hogy a 2 rendőr eldöntötte a halálos ítéletet? na nemááá


Engem jobban aggaszt, hogy a rengetegből csak ez az 1 eset tudott kiderülni, na de gondolom, ezeknek éppen nem voltak kellően magas szintű összeköttetéseik ahhoz, hogy pl az iü orvosszakértő kimondja, hogy "szívelégtelenségben" halt meg az illető.


én már sokszor mondtam sok helyen, erre egyetlen megoldás lenne, és figyeljétek meg, mekkora %-al csökkenne a beismerő vallomások száma: kötelezővé tenném a kihallgatásokon a kamera használatát! na akkor lennének ám bajban, mert mindjárt kénytelenek lennének szabályszerűen eljárni ...

2013. ápr. 12. 20:02
 35/54 A kérdező kommentje:

25:

úgy bírom az ennyire naiv embereket, csak tudnám, ti hol éltek :(

most hagyjuk az én esetemet, de amúgy kb úgy volt egy az egyben, ki akartak szúrni jaja, puszta személyes antipátia miatt.


Viszont még mindig nem kapok arra választ, hogy tehát miért is nem szabályszerűen jár el egy rendőr és ezt még sokan támogatják is? ezek az emberek mit szeretnének? ennél is nagyobb anarchiát?

2013. ápr. 12. 20:06
 36/54 anonim ***** válasza:

"főleg azok, akik ilyen módon akarják kisebbségi komplexusaikat kiélni"


Na ezen még jobbat nevettem. Nem vagyok rendőr, de én látom, hogy inkább neked van kisebbségi érzésed és itt vársz egy kis vigaszt!


"tehát miért is nem szabályszerűen jár el egy rendőr és ezt még sokan támogatják is?"


Saját magadata hazudtolod meg. Akkor még is jók a rendőrök vagy mi van????

Szerintem te tényleg csak arra vársz, hogy itt értsen veled valaki egyet. kb. 150 db 14/f lesz de ne aggódj.

Ha holnap tőled lopnának ott ordítanál a rendőrrel, hogy miért nem kapja el azt a rezest amelyik tőled lopott és miért nem büntetik meg kő keményen.

A magyar mentalitás itt látszik meg. Mindenki csak panaszkodni tud, a kötelességét senki nem ismeri. Mindenki csak a kibúvót keresi, hogy könnyebb legyen egy kicsit. Holnaptól már a rendőrök sem védenek meg minket, mert ugyan mi haszna lenne belőle. Mindenki csak a száját jártatja, meg ujjal mutogat de tenni senki nem tudna semmit sem.

Én adófizető vagyok. Ezért a pénzért el is várom, hogy a rendőrnek legyen joga leosztani, földbe döngölni - nem megölni és aránytalanul összeverni -, megbilincselni és kiröhögni ha panaszkodik a legkisebb bűnözőt is, hogy a társadalomból eltüntessük őket. Talán így lenne rend.

De szinte mindenki elkövet valamit ezért van a rendőröktől való félelem. Inkább a rendőrt és a jogot tüntetné el mindenki ha tudná, hogy szabadon bűnözzön. Úgy érzem te is ezek közé tartozol - ezzel nem megsérteni akarlak - de ez számomra egyértelmű.

Ha te lennél bajban persze ököllel csapnád az asztalt, hogy miért nem erősebb a jog....

2013. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
nyilvan egy színesfém orientált nimand kocsogot vertek agyon nem hiszem hogy csak azért mert egyhelyben állt. valószínűleg ellen állt vagy megtámadta őket
2013. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

na jó, veszekedni nem akarok, sztem az értelmesebb réteg pontosan látja, mi megy itt. de csak hallgasd meg a Helsinki Bizottság tegnapi riportját! ők se látnak más megoldást a problémára, mint kötelezővé tenni a kamerahasználatot a kihallgatásokon. Vajon miért is nem akarják?


Nagyon mellé fogsz, ugyanis én nem vagyok semmilyen bűnöző, csak én meg azt várnám el akkor adófizetőként, hogy tisztességes eljáráshoz legyen jogom, akár tanúként, akár gyanúsítottként, nem ez a lényeg.

Ne aggódj, volt alkalmam megtapasztalni, milyen az, amikor egy bcs áldozata vagyok, elég keményen tönkre tették az életemet, mert ....hagyjuk, és tudod igen gáz volt látni, hogy a gyanúsított csak kicsit trécselni jár be a nyomozóhoz kihallgatás gyanánt, mivel a haverja volt, és aztán szándékosan félre is vitte kicsit az egész ügyet.

Na erről is szól a történet.


Te olyan utópiában élsz, hogy vannak a rosszak és vannak a jók. Aha, csak ez nem ilyen egyszerű! Amikor a legszervezettebb maffia ők maguk sokszor, akkor igen merész dolog ezt feltételezni.


"nyilván ellenállt" --- ja nyilván. Hátrabilincselt kezekkel és egy széken ülve, gondolom mennyire meg tudta támadni "szegény becsületes" rendőröket... hogyne. Azért nyilatkozzák sorra, hogy tulképpen az egész környék rettegett tőlük, annyira agresszívek voltak.


OK, mindegy, marad az egyetlen kérdésem: miért nincsenek kamera-felvételek???

2013. ápr. 13. 06:43
 39/54 A kérdező kommentje:

"Ezért a pénzért el is várom, hogy a rendőrnek legyen joga leosztani, földbe döngölni "


---elég vicces elgondolás, vagy inkább szomorú, de ilyen hozzáállással sztem menj akkor pl Szíriába vagy Líbiába, Szingapúrba, Irakba, ott kb ez elfogadható, legalábbis a kutyát nem érdekli. De itt ha már Unió meg emberi jogok egyetemleges nyilatkozata, akkor próbáljuk már ezekhez tartani magunkat.

2013. ápr. 13. 06:47
 40/54 anonim ***** válasza:

Nem kell azonos nézeten lenni, de egy vitának van kultúrája. Itt most nincs tét, mégis szinte mindenki, még ha értelmes megjegyzést tett is, nem bírja megállni, hogy egy kicsit ne mocskolódjon. Itt már a sértegetés, a másik lealázása, a pofán vágás annyira természetes, hogy fel sem tűnik. Ugyanebből a társadalomból származik a rendőr is, a tolvaj is. Egyiknek sem fog feltűnni, ha túlreagálja a helyzetet. Aztán közülük néhányan emiatt ráfáznak. Ki az életével fizet, ki az egzisztenciájával.

Ez változni akkor fog, ha megtanuljuk egymást tisztelni, különösen ismeretlenül. Aki itt nem tudja megállni, hogy minden ok nélkül - mintha levegőt venne - ne zsidózzon, cigányozzon, az, ha úgy alakul, simán öl, pedig eredetileg nem akart. És nem érti, miért megy tönkre az élete. A tönkremenés akkor kezdődött, amikor itt cigányozott. Nem kell elhinni, nekem ettől se jobb, se rosszabb nem lesz. És a megtapasztalás se az én dolgom lesz.

2013. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!