Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lesz már ennek vége...

Mikor lesz már ennek vége ebben az országban? Soha?

Figyelt kérdés

Szerintem téboly, hogy eleve félni kelljen a rendőröktől egy állítólagos jogállamban, na de ezek az esetek csak a jéghegy csúcsa nyilván, hiszen a zöme nem tud kiderülni.


Ráadásul mi ez, hogy agyon verik, aztán kap 128 ezer Ft büntetést meg felfüggesztettet? Ezzel csak legalizálják a rendőri brutalitást ...


a mostani eset nagyon durva, na de olvashattok benne többet is:


[link]


Meséltem én ezt egyszer egy civilizált országbeli ismerősömnek, és egyszerűen nem akarta elhinni, hogy ilyen létezik. Na de mit is akarunk, amikor nálunk egy letartóztatott csak úgy meghal a rendőrautóban (állítólag szívelégtelenségben ...), vagy letartóztatás közben véletlenül betörik az orra, és ezek az esetek csak úgy történnek sorozatban, aztán a kutyát nem érdekli. Na meg persze bizonyíthatatlan az egész, hát senki nincs ott a rendőrökön kívül ...


Mikor lesz ebben változás végre? Lesz egyáltalán szerintetek?


(és most tök mindegy, ki mit követett el, a lényeg a szabályos eljárás lenne ...)



2013. ápr. 11. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%
nem a rendőröktől kell félni ebben az országban ....
2013. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Hol van ez a 128ezer forint? Én azt látom hogy akár 12 évet is kaphatnak.
2013. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
64%

Fogadjunk , hogy az illető egy bizonyos "etnikumhoz" tartozott.

Akkor nem is csodálom , hogy a rendőrök kiakadtak.Nekik is tele van a tökük ezekkel , ők utálják őket a legjobban.

2013. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem a rendőröktől kell félni! Ez a kérdés eleve nagyon bosszantó, mert úgy érzem fogalmad sincs mi zajlik körülötted. Ebben az országban élsz egyáltalán? A Rózsadombon igaz?
2013. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
80%

"Meséltem én ezt egyszer egy civilizált országbeli ismerősömnek, "


Ugye nem az USÁban él az illető, merthogy ott is előfordult ilyen. Amúgy nem látjuk a hátteret, lehet, hogy két barom nekiesett, de az is lehet, hogy az illető ellenállt, van olyan is, hogy akit elkaptak maga fejelte le a falat hogy a rendőrökre kenje, stb...


Na meg az is igaz szerintem, hogy ebben az országban nem ez a legnagyobb baj, elég kicsi az esély arra, hogy valakit a rendőrök alaptalanul agyonverjenek, ellenben mások igen...

2013. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
71%
Ez csak egy pöppetnyi szelet a problémából. Ha kiragadsz dolgokat, akkor téves képet fogsz kapni a valóságról ami igencsak összetett.
2013. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
43%

A rendőrség nem egy viselkedésiforma!

Nem minden rendőr ilyen természetesen, és őket sajnálom mert ugye rájuk is köveket dobálnak. Ennek ellenére tisztában vagyok azzal, hogy páran hogy viselkednek ha a legkisebb hatalmiforma is a kezükbe kerül... Hiába attól, hogy rendőr lehet vadállat is..

2013. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
60%

És te mit teszel annak érdekében, hogy jobb legyen? Mert ugye nem várod, hogy más kaparja ki számodra a gesztenyét? (jobb országokban ezt mindenki maga teszi, de nem a máséból).


A téboly az, ha valaki egy esetből, körülmények nélkül, alaptalanul és meggondolatlanul országos állapotokat, szokványos esetként megvalósuló jelenséget vizionál. És levon nem létező következtetéseket, mintha megtörtént tények lennének. Akár a jövőre vonatkozóan is.


Ez valóban téboly és oka annak, hogy egyetlen eset is megtörténhetett.

2013. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
45%
Ez a cigány bűnözéshez képest semmi...egy ilyen eset kb 2-3 évente történik.A cigány bűnözés minden napos,én inkább azon aggódnék..
2013. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

[link]


ha én lennék Fazekas Géza, elrendelném az összes "beismerő vallomás" felülvizsgálatát, ugyanis a Be. szerint a rendőr köteles figyelmeztetni, hogy nem kell vallomást tennie az illetőnek, ha nem akar. na ennek ellenére érdekes módon, szinte mindig születik valahogy egy beismerő vallomás, csak azt nem tudom, ki az a brom, aki saját maga ellen vallana (persze kivéve ha agyonverik)

2013. ápr. 11. 11:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!