Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házkutatást csak BŰNTETT...

Házkutatást csak BŰNTETT gyanúja esetén tarthatnak? VÉTSÉG vagy szabsértés esetén semmiképpen?

Figyelt kérdés
esetleg még ha Be. §-t is tudna valaki ehhez, külön megköszönném!

2012. dec. 21. 15:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Tudod, én meg állampolgárként azon vagyok kiakadva, hogy a rendőrség igenis nagyon pazarol, hogy a tisztességes állampolgárból csinál bűnözőt, mert az igazit úgyse tudja megfogni, na és az informátorokra visszatérve, hogy azok az én pénzemből kapnak teniszbérlettől kezdve igen sok mindent, csak hogy megpróbáljanak beépülni magas üzleti körökbe (pl.) És még sok egyéb se tetszik, na meg azt mondod, hogy szabadon futkosnak a priuszukkal? Amikor ebben az országban a legmagasabb a fogvatartottak aránya a világon lassan?

Érdekes azért a két oldalról szemlélni a dolgokat.

2012. dec. 22. 19:38
 22/26 anonim ***** válasza:
Én nem írtam olyat, hogy nem alkalmaz. Azt írtam, hogy több pénzt kellene áldozni a bűnmegelőzésre.
2012. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nálam is volt házkutatás pedig csak vétség volt
2021. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

ma már ez sajnos kb törvényszerű. felmerül bármilyen bcs gyanúja és teljesen automatikus velejárója egy házkutatás. nem kell konkrét eszköz se, csak úgy, majd találunk vmit -alapon.

vagy nálad volt is konkrét dolog?

2021. okt. 23. 13:12
 25/26 anonim ***** válasza:
Igen de tök felesleges volt pár ezres dolog miatt több órányi bohóckodás
2021. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

persze, de hát nekik ez nem probléma. addig se kell ben tlenni, na meg úgy vannak vele h hátha találnak még vmit, ami miatt súlyosabb gyanúsítás lehet.

sajnos vicc-kategória ez ma nálunk, és baromira ráférne ennek szabályozására egy módosítás és igenis bírói engedélyhez kötés. na persze kérdés h az ma nálunk mennyit ér, mert van egy tippem h csak formális lenne az is, de hát épp ez a baj, itt kezdődnek a problémák ....

2021. okt. 24. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!