Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házkutatást csak BŰNTETT...

Házkutatást csak BŰNTETT gyanúja esetén tarthatnak? VÉTSÉG vagy szabsértés esetén semmiképpen?

Figyelt kérdés
esetleg még ha Be. §-t is tudna valaki ehhez, külön megköszönném!

2012. dec. 21. 15:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

fogkefét :))))))


De most komolyra fordítva! Volt olyan ismerősöm, akinél lefoglaltak 4 db ugyan olyan tárgyat (ami azért volt mm-re és árnyalatra és mindenre ugyan olyan, mert egyetlen magyar gyártója volt, szóval ez nem is kérdés), aztán persze mindjárt találtak hozzá pár "sértettet", akinek úgy az elmúlt 1 évben tűnt el, és hát fantasztikusan beazonosították, hogy az márpedig az övé, konkrétan a 4 egyforma közül kiválasztotta az egyiket a "sértett", hogy az az övé, a következő meg egy másikat és így tovább. Szóval azért vicces játék tud ez lenni, és tapasztaltam már pár esetet, amikor a semmiből is fantasztikus bűnözőt lehet faragni valakiből semmi perc alatt.

Panaszt tenni meg lehet, persze, csak nyilván te is tudod, hogy értelme semmi. talán 0,1%? vagy annyi se?

2012. dec. 21. 23:30
 12/26 anonim ***** válasza:

Komolyan írtam a fogkefét, ahol van dns, ott arról a legjobb levenni.

Írhatsz nekem ilyen dolgokról, amiről ezeket állítod, mindegy, engem nem érdekel, mert nekem is volt pár házkutatásban részem, de sosem volt olyan, hogy valami jogtalanul lett volna lefoglalva. Aki sáros az tudja.

Nem tudom neked milyen ismerőseid vannak, nekem még egy ismerősömnél sem volt házkutatás, azért ahhoz kell egy kis bűnözői múlt is...

2012. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

nem, szerencsétlennek nincs semmilyen bűnözői múltja, csak volt valami jóakarója aki névtelen levelekkel bombázta a rendőrséget, aztán csak elérte h kimenjenek hozzá. aztán meg mesélte h vicces módon pár "lefoglalt" dologgal csak ott találta magát szembe, azelőtt még sose látta :) persze ez csak nekünk vicces, neki gondolom nem annyira ...


egy a lényeg: én továbbra se látom biztosítva a tisztességes házkutatást, már csak abból kiindulva is akár, hogy még a jelenléte nélkül is megtehetik, na de ha jelen is van, akkor se tud mit tenni több rendőrrel szemben, azaz így akkor abból a házkutatásból abszolút bármi lehet. most nem? cáfolj meg nyugodtan, hogy pl te mit tennél, ha számodra ismeretlen dolgokat látnál a "lefoglalt" dolgok között később a jegyzőkönyvekben? van ötleted erre?

Tudod, sok mindent láttam én már, a visszadátumozott jegyzőkönyvektől kezdve a kreált bizonyítékokig, de ha rendőr vagy, akkor te vagy kivételesen tisztességes vagy, vagy nagyon naiv vagy csak most írod ezt a plénum előtt :)


Bevallom, én pont ezért szorgalmaznék egy olyan "amerikai-típusú" rendszert, ahol bizony a magánterület és a magántulajdon az nagyon szent, és brutálisan kemény bizonyítékok kelljenek ahhoz, hogy egyáltalán a bíró szóba álljon a rendőrrel egy házkutatási engedély miatt. na nálunk ehhez jelenleg bíró se kell, egyszerűen kimennek és kész, ennyi. nem? az a bizonyos (7)-es bek. lehetőséget ad, h igazából bármi "késedelem miatt veszélyeztetett" legyen, és tökéletesen le lehet papírozni utólag mindent. Úgyhogy nagyon nincs ez jól na. Hidd el, elég jól bele látok, mert sok ügyfelem van, és azért még hazudás nélkül is tudom, milyen esetek történnek meg (sajnos).


szeretném, ha megcáfolnál, de bocs, én ezt látom, na de egyszer talán mi is jogállam leszünk ...

2012. dec. 22. 08:58
 14/26 A kérdező kommentje:

"de sosem volt olyan, hogy valami jogtalanul lett volna lefoglalva."


Hát én ezt nem tudom megerősíteni. Több olyan eset is volt már, hogy aztán a cirkusz után egy az egyben visszakapott mindent, mert belátták, hogy nem jön össze nekik, és semmit se tudnak ráhúzni, na de éppen erről is beszéltünk, hogy sajnos nálunk eléggé divat a "gombhoz keressük a kabátot"-féle mentalitás. Olyan is volt, ezt figyeld, hogy az egyiket belekeverték egy elég súlyos bcs-be, na aztán amikor úgy 3 hónap után rájöttek h na ebből semmi se lesz, akkor kimentek még egyszer házkutatásra, mert valamit találni kellett na. Olyan nincs, hogy csak úgy megszűntetnek mindent, és így szó szerint a szokásos "összekaparunk minden szir-sart, amit rá lehet húzni" -effektus lépett életbe, és komolyan mondtam korábban, hogy végül más nem maradt, mint egy szerencsétlen kalóz windows :)

Nos, ezeket kéne valahogy megszüntetni, de sajnos a jelenlegi jogrendszerünk egyelőre erre nem alkalmas. Vagy mondjam azt, h egyre kevésbé alkalmas?

2012. dec. 22. 09:06
 15/26 anonim ***** válasza:

Meg tudnám cáfolni, de nem teszem. Én tudom, hogy én miként csinálom a dolgokat, abba tessék belekötni.

Egyet tudok, ha tovább húznak az övemen, kevesebbet ér a pénzem, még lehetetlenebb lesz valamit kezdeni a bűnözőkkel, akkor én is nagy ívben beleszarok, és csak a kötelező 1-2 bírságot csinálom meg. Akkor lesz itt jogállam igazán, ha a rendőrséget teljes mértékben a továbbiakban is lezüllesztik!

2012. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Igen, de érdekes mentalitása van a rendőröknek. Amolyan "mindegy mi, de húzzuk rá", de gondolom persze kell egy minimum-teljesítmény, na meg a statisztika és egyebek. Sokszor úgy érzem, h itt a valódi bűnüldözés szorul leginkább a háttérbe. aZ IGAZI bűnüldözésre gondolok!

De ne viccelj? Mit szorítanak tovább? Hasonlítsd össze egy civilizált ország rendőrségi törvényét a mienkkel ... De tudom, magyar fejjel ezeket hiába is próbálom magyarázni, csak én sokáig voltam külföldön, ahol a "rendőr az állampolgár barátja és segítője" -féle mentalitás működik, és ezek után iszonyat ledöbbentő, amit itt tapasztalok. de hát ez van, talán majd idővel ...

2012. dec. 22. 10:05
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont erről beszélek! Amíg megőrülök a tehetetlenségben, például azért mert több tucat házban lopják a villanyt, több oldalas priuszuk van, és kint rohangálnak, majd a pofádba röhögnek, hogy úgy sem tudsz semmit csinálni, addig nem is leszek az állampolgár barátja. Az állampolgár barátja akkor leszek, ha hagynak dolgozni, megvédenek a törvények, és az állampolgárok is érezni fogják, hogy a törvény értük/velük van.
2012. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Pont olyan vagy mint a rendőr nagyfőnökök. A biztos minimum pénzt biztosítják a bűnüldözésre, és elvárják, hogy hozzuk a statisztikát. De ember és technika nélkül nem lehet eredményes bűnüldözést várni. Mert míg a Németországban lévő rendőr ismerősöm fele szolgálatát továbbképzésen tölti, a másik felét pedig csak a közbiztonsági eszközök kiszűrésével, addig én multifunkciós vagyok. Mindenhez kell értenem, nem csak egy munkafolyamatot csinálok, és abban tudok a legjobb lenni, és csak azoknak a köröknek a felderítésére koncentrálni.

A bűnmegelőzésről nem beszél senki! Pedig oda kellene sok pénzt befektetni. Csali autók, motorok, kerékpárok, állandó rendőri jelenlét akiket nem kiraknak statisztikát hozni, hanem szűrjék ki a gyanús személyeket, autókat. Informátorokat, beépülő embereket kellene fizetni, csak ugye ilyenre nincs pénz, inkább stadion kell, és focicsapat.

2012. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szabálysértési eljárásban is alkalmazható a házkutatás.
2012. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Ne viccelj! Rendőrként komolyan mondod, hogy nem alkalmaz a rendőrség fizetett informátorokat? Én eddig kettő fizetettről tudok + 1 amolyan hebehurgyáról, aki már nyugdíjas de naponta megy be jelenteni esténként, és amúgy egész nap járja a várost. Nála jobb csali nem kell, amit ő nem vesz észre, az már nincs is sztem. Az a tipikus mindenkivel jópofizó, de aztán a kiszedett infókat azonnal jelentő, igazi kis féreg.


Úgyhogy ezzel most megleptél (már ha komolyan gondoltad).

2012. dec. 22. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!