Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közöstulajdont hogy...

Osztatlan közöstulajdont hogy tudnám eladni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 08:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel, nem értek valamit. Ha osztatlan közös tulajdonban volt az ingatlan és neked is volt benne tulajdonrészed, azt a részt csak Te adhatod el. A sajátját is csak úgy adhatja el egy idegennek, ha lemondasz az elővásárlási jogodról.

Tulajdonképpen mi is a konkrét felállás? Kié, kiké volt ez az ingatlan és ki adott el mit és kinek?

2009. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem is az nem világos, hogy az egészet hogyan adhatta el? Hogyan jegyeztethette be? Mert a te aláírásod nélkül a földhivatal nem jegyzi be a tulajdonosváltást.

Ha pedig csak a saját részét adta el, akkor te tulajdonos vagy, téged nem lehet kirakni.

Nem értem mi az amivel itt bíróságra kell menni?

Az első eset sima okirathamisítás, tehát rendőrségi feljelentés.

A másidk esetben pedig tulajdonos vagy most is, tehát ott lakhatsz.

2009. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
volt egy közöstulajdon megszüntetési per ,a másik tulajdonos meg kapja a részemet ha a megváltásiárat leteszi amit a bíróság megitélt nekem, csak hogy neki nem volt meg a pénz amit ki kellet fizetnie és fogta az egészet eladta a szomszédnak itt emliteném meg hogy ingatlanos az illető ,még annyit hogy ez az ember már többször megkörnyékezet engem is csak én annyit mondtam neki hogy nekem ez a lakásom .a tulajdontársam meg még meg sem születet az itélet már lezsirozta az eladást! most itt állok pénz és lakás nélkül!!! mert természetesen a megitélt összeget sem adják oda!!! ök mindenhol a letéti igazolást lebbegtetik és a végrehajtást is igy inditották el aki egyik napról a másikra utcára tett hiába mondta az ember hogy az egész ügylet jogtalan ö bele röhögöt az arcomba és azt mondta "ha magának lesz igaza majd akkor magát rakjuk vissza" hát röviden ennyi a történet remélem elég érthetöen írtam le ,köszönöm az eddigi segitségeteket !
2009. aug. 26. 18:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Bocs, de a mondandód nagyon zavaros, számomra még most sem érthető, mert a mondatnak se eleje, se vége...

Ha jól értem: Megállapodás, határozat született arról, hogy lemondasz a tulajdonrészedről egy bizonyos összeg fejében és ha ezt az összeget megkapod, elhagyod a lakást. Ezek után nem értem, a szomszéd hogy jön itt a képbe és miért mondtad neki a vásárlási szándékára, hogy neked ez a lakásod.

Ha letétbe került a neked megítélt összeg, magyarul igazolni tudja a másik tulajdonos a letéti igazolással, hogy a részedet letétbe helyezték számodra, akkor mi itt a gond?

2009. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
a szomszéd adta a pénzt egy adásvételi szerzödés fejében hogy részemre letegye a megitélt összeget ,csak hogy a pénzt még mindig nem kaptam meg amit már 2007.-ben meg kellet volna kapnom! az adásvételi szerzödést nagy nehezen meg kaptam a földhivatalnál amiben le van írva hogy a vevö bármikor vissza veheti a letétből a pénzt ami azt jelenti hogy a végén teljesen kiforgatnak mindenből! a letétet csak én vehetném fel senkimás "na persze ha egyáltalán ott van az a pénz" erős a gyanú hogy csak papiron létezik!!! Most már hamarosan kiderül az igazság mert szeptemberben tárgyalás !!! de amugy köszi hogy probálsz segiteni!
2009. aug. 26. 19:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy beszéld meg ezt az egészet az összes dokumentum bemutatása mellett egy olyan ügyvéddel, vagy hozzáértő jó ismerőssel, aki számodra is érthető módon elmondja, hogy mi miért történt, illetve nem történt meg. Számomra nem világos, hogy 2007 óta miért nem jutottál hozzá a vételárhoz. Így látatlanban, a Te hozzáfűzéseid alapján nem tudom megállapítani, hogy mi miért történt így. Nincs jogi végzettségem, így érdemi tanácsot se tudok adni, csak annyit, hogy olyan emberrel tárgyald meg a dolgaidat, aki minden kérdésedre olyan választ ad, ami számodra is érthető. A kommentjeidből nekem úgy tűnik, nem igazán látod át, hogy mi történt veled és a tulajdonrészeddel valójában.
2009. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy megprobáltad még igy is ! voltam ügyvédnél ö is azt mondta jogtalan volt az egész ügylet! nekem lett volna elövásárlási jogom ! a megitélt összeget visszont nem tarthata volna vissza !
2009. aug. 27. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!