Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közöstulajdont hogy...

Osztatlan közöstulajdont hogy tudnám eladni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 08:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az egészet természetesen csak a többiek beleegyezésével.

Csak a saját részedet pedig nehezen, mert pl én soha nem vennék még osztott, nemhogy osztatlan közös tulajdont sem.

2009. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az jó mert a másik tulaj eladta az egész ingatlant az én tudtom és beleegyezésem nélkül! most van a perfolyamatban nem tudom hogy milesz az egészből én meg albérletben vagyok egykisgyermekkel !hát ennyit arról hogy nem lehet eladni!
2009. aug. 19. 13:26
 3/17 anonim ***** válasza:

elővásárlási jogod lett volna

ha nem írt neked levelet arról hogy el kívánja adni

akkor nyertetek

2009. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
valóban nem írt nekem semmi féle levelet és amikor kiderült mit csinált a hátam mögött, még bele is röhögöt a képembe és azt mondta hogy nekem nem adja el és nem lép vissza ettől az adás-vételtől!
2009. aug. 20. 17:01
 5/17 anonim ***** válasza:

a jogszabályba ütköző szerződés semmis


bíróság tuti neked ad igazat

2009. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatásotokat rémélem sikerel járok.
2009. aug. 22. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Osztatlan közös tulajdont is lehet értékesíteni, ez egyáltalán nem ritka. A tulajdonrészt megveheti valamelyik tulajdonos, vagy egy idegen is, de mindenféleképpen kell a többi tulajdonos társtól egy lemondó nyilatkozat, melyben az áll, hogy nem kívánnak élni az elővásárlási jogukkal. Amennyiben önállóan is használható, külön-külön is értékelhető tulajdonrészekről van szó (pl több lakás, ház egy telken), akkor célszerű ügyvéd segítségével készíttetni, (magánokirat is lehet) egy használati megosztást, ami arról szól, hogy a tulajdonos melyik telekrészt, illetve lakrészt használják. Lehet készíttetni úgynevezett "kiemelést" is, ha több lakás van egy telken. Ezt még a földhivatalba is be lehet jegyeztetni. Ebben minden egyes lakást m2-rel együtt megjelölnek és feltüntetik, hogy az kinek a külön tulajdona. (Én már laktam ilyen házban. El tudtam adni a "kiemelés" elkészítése után. Munkám során hitelt is intéztem sok ilyen lakásra. Minden bank elfogadja fedezetnek, ha van használati megállapodás.)
2009. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
itt nincs semmiféle megegyezés! egyszerüen a tudtunk nélkül eladta az ingatlant simán a fejünk felöl ! aztán utcára rakatott ! hát ennyi a történet!
2009. aug. 26. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:

A földhivatalban adhatnak felvilágosítást erről, az esetleges adásvételi szándékról előtte 30 nappal értesíteni kell, az eset példátlan, ingatlannal is foglelkoztam köztisztviselő koromban, elővásárlási jogod volt rá, mindenképpen értesíteni kellett volna egy esetleges tuljdonátruházási szándékról.

A szerződés érvénytelen, a közjegyzőt keresd fel és kérdezd meg hogyan lehetséges hogy ellenjegyzett egy ilyen okiratot amely tulajdoni lapján szerepelsz mint tulajdonostárs

A fejed fölött nem lehet eladni az ingatlant, főleg a tudtod nélkül, ez nonszensz.

2009. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ja az utcára nem rakathat amenyiben szerepelsz mint tulajdonos, akkor menj vissza rendőrrel. és bírósági végzéssel, kárigény megjelöléssel.

A legjobb az a megoldás amennyiben a tulajdonrészed valósan igazolható, akkor egyenesen a médiáhozfordulj hidd el egyből megindul a hivatali gépezet és gyorsan rendbetesznek mindent mert az ilyen az esetre kitér a BTK is.

2009. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!