Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan, közös tulajdon...

Osztatlan, közös tulajdon esetén egymás közt kell megbeszélnünk a leválasztást?

Figyelt kérdés
Ha az egyik fél az udvar x helyén, de én helyette y ponton szeretném felhúzni a kerítést, akkor az hogyan oldható meg? Ráadásul erre a telekre az önkormányzatnál nekem azt mondták, hogy nem leválasztható. Viszont ha használatbavételi megállapodást kötünk, akkor le lehet választani az udvar felét közös megegyezéssel? Ez így hivatalos és vagy csak egymás közötti? Ha nagyon ragaszkodik, hogy leválasszuk a két ház közötti részt, mondhatom neki azt, hogy az önkormányzat nem engedi a telek megosztását?
2011. márc. 15. 23:12
 1/2 Szabó Simon válasza:
Igen, hivatalosan nem választható le. DE! a közös tulajdonnal azt tesznek a tulajdonosok, amit akarnak - kivéve, amihez építési engedély kell - csak minden tulajdonosnak bele kell egyeznie. Tehát egy kerítés létrehozásához nem kell építési engedély, csak a tulajdonostársak beleegyezése.
2011. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Anyum megörökölte dédmamám házát. Két ház van, de mivel jó viszonyban vagyunk a szomszéddal így mi meg ős se akarjuk leválasztani. Osztatlan közös tulajdonnál lehet leválasztás kérni, de csak a másik fél engedélyével. Sőt még ha úgy van átjárást is kell neki biztosítani mert ilyenkor pl: kert nincs olyan hogy enyém van tied. Közös oszt kész. Tehát jobb a békesség, ültessen tujából sövényt ha annyira alkarja választani. Remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!